Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 07-07-2014

  10, 11 VII Kameralne Lato dzieciom

  Kameralne Lato Dzieciom – 11 filmów dla młodych widzów

   

   

  Rysunkowi detektywi, animowane zagadki, a także film kręcony kilkadziesiąt kilometrów od Radomia – to tylko niektóre z punktów sekcji dla dzieci i młodzieży podczas Kameralnego Lata. 

   

   

  10 i 11 lipca 2014 roku podczas 7. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu organizatorzy zapraszają na KAMERALNE LATO DZIECIOM i KINO MŁODEGO WIDZA. Jako że partnerem i współorganizatorem KAMERALNEGO LATA jest Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, filmy pokazywane na festiwalu będą opowiadały o detektywach, dochodzeniach, poszukiwaniu sprawców oraz pracy policjantów. Oczywiście na wesoło. W „Porwaniu Baltazara Gąbki” uratowany przez Smoka i Bartoliniego Don Pedro obieca, że nie będzie już czynił zamachów na życie swoich wybawców, a Reksio Detektyw będzie tropił złodzieja napadającego na kurniki. W programie zobaczymy także bajki z serii „Proszę słonia”, „Bolek i Lolek”, „Na tropie”, z nowego serialu detektywistycznego „Hip-Hip i Hurra” oraz znakomitą krótkometrażówkę „Mali blokersi. Chcemy wielkie dzieło pacnąć” o tym, jak może skończyć się zadzieranie z policją. 

   

  Specjalnie dla radomskiej publiczności producenci ze studia Anima-Pol przygotowali pokaz nowego filmu „Gabriel” Mikołaja Haremskiego. Warto zobaczyć ten piękny film choćby ze względu na urokliwe plenery Województwa Świętokrzyskiego. Film kręcony był niedaleko Radomia, w Chęcinach, Krzyżtoporze, Kielcach i Sandomierzu. Bohater filmu, Tomek, ucieka z domu dziadków, z którymi mieszka od śmierci matki i rusza na poszukiwania ojca. Już na początku swojej eskapady wpada w tarapaty, z których wychodzi cało dzięki pomocy nowo poznanego kolegi, Gabrysia. W tym pięknym, wzruszającym i zabawnym filmie, który zdobył już liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach, zobaczymy m.in. Krzysztofa Globisza, Zbigniewa Zamachowskiego, Cezarego Kosińskiego, Tomasza Sapryka i Sławomira Orzechowskiego.

   

  - W zeszłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy sekcję KAMERALNE LATO DZIECIOM – mówi Anna Wróblewska, dyrektor festiwalu, zajmująca się zawodowo filmem dla dzieci, współautorka (z Jerzym Armatą) książki "Polski film dla dzieci i młodzieży", która już wkrótce trafi do księgarń. - Sale były pełne, a dzieciaki zachwycone. Uważam, że każdy dobry festiwal powinien mieć swoją sekcję dla młodej widowni. To przyszli widzowie naszego festiwalu, a edukacja audiowizualna we współczesnym świecie powinna się zaczynać od najmłodszych lat. Żyjemy przecież w świecie obrazów i dźwięków.

   

  Wstęp na projekcje jest bezpłatny, w miarę wolnych miejsc. Po każdej z projekcji dziecięcych z widownią spotkają się policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Radomiu. Wprowadzają dzieci w zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, pracy policji i detektywów.

   

  Sekcja KAMERALNE LATO DZIECIOM powstaje we współpracy ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Studiem Miniatur Filmowych i firmą Anima-pol.

   

  Szczegółowe informacje i opisy wszystkich filmów znajdują się na stronie Kameralnego Lata:
  http://www.kameralnelato.pl/program/sekcja-dziecieca  Plan projekcji:

   

  PROJEKCJA 1
  Kameralne Lato Dzieciom

  czwartek 10 lipca, godz. 11:00, kino Helios

   

  PORWANIE BALTAZARA GĄBKI odc. Don Pedro 7’

  DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA odc. Napad na dyliżans, 10’

  PROSZĘ SŁONIA odc. Wycieczka za miasto, 10’

  PRZYGODY BOLKA I LOLKA odc. Zaginął piesek, 10’

  NA TROPIE odc. – Zamach 9’

   

  PROJEKCJA 2
  Kameralne Lato Dzieciom

  czwartek 10 lipca, godz. 12.30, kino Helios

   

  PORWANIE BALTAZARA GĄBKI odc. Nocna bitwa, 7’

  HIP-HIP&HURRA odc. Gdzie jest Leon?, 12’

  MALI BLOKERSI / CHCEMY WIELKIE DZIEŁO PACNĄĆ, 10’

  REKSIO DETEKTYW 10’

  NA TROPIE odc. – Podziemny skarbiec, 9’

   

  PROJEKCJA 3

  Kino Młodego Widza

  piątek, 11 lipca, godz. 14.00, kino Helios

   

  GABRIEL, 90’

   


  7. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w dniach 6-12 lipca 2014 roku w Radomiu. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: www.kameralnelato.pl
« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy