Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 19-05-2020

  6 Dzień Teatru Publicznego, FERDYDURE i spotkanie z aktorami online!!!

  6 Dzień Teatru Publicznego, FERDYDURE i spotkanie z aktorami online!!!

  Po kwietniowej emisji online spektaklu FERDYDURKE w reżyserii Aliny Moś-Kerger, otrzymaliśmy dużą liczbę zapytań o możliwość ponownego odtworzenia sztuki.

  Nadarza się wspaniała okazja, Teatr Powszechny został zaproszony przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego do udziału w 6 edycji Dnia Teatru Publicznego. W tym roku inaczej  niż zwykle. Niestety nie mogą odbyć się spektakle na scenie z udziałem publiczności ale możemy połączyć się za pośrednictwem Internetu.

  Zapraszamy 23 maja na nasz kanał YouTube, o godzinie 19.00 wyemitujemy spektakl a zaraz po nim na naszym profilu Facebook odbędzie się spotkanie na żywo z aktorami. Do udziału zaproszeni są aktorzy grający w przedstawieniu „Ferdydurke”: Mateusz Paluch, Przemysław Bosek, Agnieszka Grębosz, Adam Majewski, Mateusz Michnikowski, Natalia Samojlik, Karolina Węgrzyńska, Michał Węgrzyński, spotkanie poprowadzi Małgorzata Potocka – Dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu.

  To będzie wyjątkowa okazja aby zadać aktorom pytanie w czasie kiedy osobisty kontakt jest tak utrudniony. Zachęcamy do przesyłania pytań za pomocą naszego profilu na Facebooku, tam też będziemy zamieszczać informacje dotyczące samego spotkania.

  Dla przypomnienia przedstawienie uhonorowane aktorską nagrodą zespołową na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim oraz zakwalifikowane do ścisłego finału w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa".

  Nagroda za reżyserię dla Aliny Moś-Kerger na 44. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych / "Klasyka Żywa". Spektakl prezentowany był również w ramach 39 Warszawskich Spotkań Teatralnych (Warszawa, kwiecień 2019).

   

  Spektakl będzie można obejrzeć na kanale Youtube Teatru Powszechnego w sobotę 23 maja o godzinie 19.00: https://www.youtube.com/user/TeatrPowszechnyRadom/featured?view_as=subscriber

   

  Poniżej link do strony Instytutu Teatralnego gdzie znajdują się informacje na temat 6 Dnia Teatru Publicznego:

  https://www.instytut-teatralny.pl/aktualnosci/6-dzien-teatru-publicznego-teatry-w-calym-kraju-swietuja-i-czekaja_2020-05-16/?fbclid=IwAR2yfQlbs9i4a7cPP-MHnWQWXjmkXEfDeZ_QniRR9-e9opoDqTBxSz5hoPQ

   

   

  Teatr Powszechny

  im. J. Kochanowskiego

  Pl. Jagielloński 15 I 26-600 Radom

  www.teatr.radom.pl

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy