Facebook YouTube
 • 26-11-2019

  "Absynt"

  Ostatnie w tym roku spotkanie z dramatem współczesnym w teatrze  WOKÓŁ TEATRU

  Czytanie dramatu „ABSYNT”
  Magdy Fertacz


  Zapraszamy na kolejny inspirujący wieczór z dramatem współczesnym w teatrze! Będzie to już ostatnie w tym roku spotkanie i kolejne wielkie wyzwanie dla aktorów amatorów, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego, ale zarazem bardzo ciekawego i przyjemnego zadania. 


  Tym razem Aktorzy Amatorzy pod okiem reżysera Michała Pabiana zaprezentują tekst Magdy Fertacz „ABSYNT”. 


  „Absynt” to współczesna opowieść o młodej kobiecie, rozpaczliwie buntującej się przeciwko rzeczywistości zdominowanej przez wyścig szczurów i odmawiającej udziału w rodzinnej hipokryzji.Sztuka jest przejmująca w swej trafnej diagnozie kryzysu rodziny, zaniku tożsamości, mechanicznym powtarzaniu podpatrzonych wzorców, myśleniu narzuconymi stereotypami. Siłą dramatu jest ostrość, z jaką krytykuje oparte na pozorach, konformizmie i hipokryzji związki międzyludzkie.


  „Absynt” został przetłumaczony na wiele języków, wystawiony był między innymi w Teatrze Pozoriszte Lutaka w Mostarze, w Teatrze Tmuna w Tel Avivie,  w Teatrze Observatorija w Rydze oraz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (II nagroda na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych Raport – Gdynia 2006, wyróżnienie w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej).


  Po spotkaniu zapraszamy na rozmowę z udziałem publiczności, reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu.


  WSTĘP BEZPŁATNY. 


  „ABSYNT” już 30 listopada o godz. 17.00 na Scenie Kotłownia.


  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz  Gminy Miasta Radom.Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy