Facebook YouTube
 • 22-12-2018

  Alicetea przedstawia nowy album „Idylla."

  19 grudnia 2018 to data premiery trzeciego studyjnego albumu radomskiego zespołu Alicetea, zatytułowanego Idylla. Fani, którzy znają i lubią radomski skład za różnorodność i podróże międzygatunkowe, nie zawiodą się. Ci, którzy oczekują czegoś nowego, również będą mogli usłyszeć jak Herbatniki eksplorują kolejne stylistyczne zakątki muzyki, odnajdując się w energicznych połączeniach stylistyki rocka, reggae, ska i elektroniki.

  Idylla to obraz, a raczej współcześnie rzecz ujmując, ekran na którym maluje się beztroska, rajska sielanka. Wiecznie uśmiechnięte i szczęśliwe twarze na profilach społecznościowych, bezkonfliktowe związki i nieustająca gonitwa za uzależniającymi polubieniami naszych zdjęć. Podczas, gdy „to, co piękne jest za oknem a w oknie przekontrastowane”. Idealizujemy naszą rzeczywistość bo chcemy by się taką stała. Wracamy do przeszłości, bo wydaje się nam być prostsza i prawdziwsza. I o tym opowiadają teksty utworów na płycie.

  Album został nagrany w Radomskiej Szkole Rocka. Za realizację nagrań i ich mix odpowiadał Piotr Matysiak, a za realizację nagrań wokali, mix i mastering utorów - Marcin Limek. Na albumie znajduję się 14 utworów, a pierwsze z nich promowane są singlami. Od 10 grudnia możemy oglądać najnowszy teledysk promujący wydawnictwo, który przygotowany został do utworu Idylla. Dostępny jest on pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=Vji-DuUwMno

  Płyta promowana byłą również teledyskiem do utworu Korzenie: https://www.youtube.com/watch?v=uWnJSrzR6i0

  Album będzie promował zaplanowany na 25 grudnia 2018 roku koncert w radomskim Klubie Katakumby. Zespół Alicetea na organizowane wydarzenie zaprosił innych wykonawców. Wystąpią rockowe Guzikowce, a także łączący muzykę rockową z hip hopem Rapto Łapto. Po koncercie zaplanowano.

  Start wydarzenia o godzinie 19.30. Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu) dostępne są w: Cargo Gastro Pub, ul. Skłodowskiej-Curie 4 oraz Piąta Klepka ul. Żeromskiego 29. Zapraszamy

  *Alicetea to zespół tworzony przez siedmiu muzyków, prezentujących energetyczną i stylistyczną fuzję dźwięków – od rocka, reggae, elektronikę przez funkowe rytmy do kompozycji z potężnym kopem. Ma na koncie zagranych kilkaset koncertów zarówno w kraju i za granicą, w tym na największych scenach takich jak Przystanek Woodstock. W 2008 wydał swoją pierwszą płytę pt. „Muzyka Moja Broń”, w 2013 r. album „Wyspy Planety Układy”. Obecnie promuje swój najnowszy album zatytułowany „Idylla”.


Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy