Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 14-06-2018

  Apetyt na Gombrowicza

  Mikromusic, Trzepiecińska i piłka nożna


           Dotrzymujemy obietnic: Mikromusic zagra ponownie w Muzeum Witolda Gombrowicza. Tym razem w plenerze, podczas „Apetytu na Gombrowicza”, dla nikogo więc nie zabraknie miejsca. We Wsoli zaśpiewa też Joanna Trzepiecińska, zobaczymy również bardzo aktualny monodram w wykonaniu Sebastiana Cybulskiego.


        Coroczny piknik artystyczny tym razem odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca 2018 r. Zaczynamy od 16.30 warsztatami literackimi i plastycznymi oraz innymi atrakcjami dla dzieci. Pół godziny później pierwszy koncert: Joanna Trzepiecińska odpowie śpiewająco na pytanie „Jak wybrnąć z gafy?”. Aktorka wykona teksty Hemara, Tuwima, Czubaszek i Młynarskiego, a towarzyszyć jej będą świetni muzycy: Bogdan Hołownia – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas,  Robert Murakowski – trąbka.


       Po koncercie tradycyjnie zaprosimy na monodram – tym razem o hazardzie, uzależnieniu, piłce nożnej  i innych sprawach zasadniczych. Sebastian Cybulski tekstem Marka Pitucha opowie o namiętnościach (nie tylko sportowych) i ich niszczycielskiej sile. Spektakl wyreżyserował Jakub Wons. Początek o 18.30, w sali polskiej MWG.


       Po spektaklu wrócimy w plener, gdzie wystąpi zespół, którego popularność – nie ukrywajmy – zaskoczyła nas przed kilku miesiącami. Kiedy bowiem Mikromusic grał we wsolskim pałacu, musieliśmy – z powodu braku miejsc- odprawić z kwitkiem (i z ogromną przykrością) niemal połowę chętnych do wysłuchania koncertu. Obiecaliśmy wtedy, że zespół wróci do Wsoli i obietnicy dotrzymujemy – wraca i to w pełnym składzie. Początek plenerowego koncertu o godzinie 20.00.

       
         Piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza” po raz pierwszy od dawna zorganizujemy sami, gdyż ze współorganizacji nieoczekiwanie wycofała się gmina Jedlińsk. Tym bardziej wdzięczni jesteśmy partnerowi wydarzenia, firmie Inbra Polska oraz innym naszym sponsorom i przyjaciołom, którzy wspierają nas od lat.


  Zapraszamy 17 czerwca do Muzeum Witolda Gombrowicza.
  Program wydarzenia:

  • od 16.30 do 20.00 warsztaty literackie i plastyczne dla dzieci, a także inne przyjemności i radości
  • 17.00 koncert: „Jak wybrnąć z gafy?” Joanna Trzepiecińska – wokal, Bogdan Hołownia – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas,  Robert Murakowski – trąbka. W programie teksty Hemara, Tuwima, Czubaszek i Młynarskiego
  • 18.30 – monodram „Pewniak” - Sebastian Cybulski o hazardzie, piłce nożnej i innych sprawach zasadniczych. Autor: Marek Pituch, reżyseria: Jakub Wons  
  • 20.00 – koncert MIKROMUSIC


  Koncerty w plenerze, monodram w pałacu.

  Wstęp wolny.

  Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autokarem: zbiórka na przystanku Chrobrego/Czysta (kier. Michałów)
  kurs I: godz. 16.15
  kurs II: godz. 19.20
  Powrót: około godz. 20 i 22

  Restauracja „Teatralna” w plenerze!

« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy