Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 14-06-2018

  "Cafe Sax" wraca na deski Teatru Powszechnego!

  Niech żyje bal…

  czyli sentymentalny powrót do CAFE SAX  Bez jakiejkolwiek przesady można powiedzieć, że od momentu premiery ten spektakl należy do najbardziej lubianych przez Widzów. W najbliższy weekend po długiej przerwie powracamy do „Cafe Sax”, by – w nieco już letnim nastroju – przypomnieć najpiękniejsze i najbardziej znane piosenki niezapomnianej Agnieszki Osieckiej.

  Osiecka uwielbiała atmosferę kawiarń, tutaj zanurzała się w gwar i tempo życia ulicy, obserwowała ludzi, prowadziła rozmowy, pisała. Jednym z takich ukochanych miejsc było właśnie Cafe Sax - niewielka kawiarenka na warszawskiej Saskiej Kępie, gdzie poetka przesiadywała całymi godzinami, notując swoje przemyślenia na setkach serwetek i skrawków papieru. Tu powstało wiele jej wspaniałych piosenek, m.in. „Niech żyje bal”, „Małgośka”, „Czy te oczy mogą kłamać”, „Okularnicy”. Była to niezwykła przystań, w której codziennie „spełniały się marzenia i rozwiewały nadzieje”. O tym także opowiada nasz spektakl…

  Przedstawienie w reżyserii Macieja Korwina po raz pierwszy zagraliśmy w sylwestrowy wieczór niespełna 6 lat temu. W tym czasie bardzo wiele się zmieniło – w zespole i wokół nas. Dlatego to będzie z jednej strony ten sam, ale z drugiej – całkiem jednak inny spektakl.  

  W rolę Poetki niezmiennie wcielać się będzie gościnnie Katarzyna Jamróz. Na scenie zobaczymy także: Jarosława Rabendę, Izabelę Brejtkop, Joannę Jędrejek, Adama Majewskiego i Wojciecha Ługowskiego. W nowej wersji, poszerzonej o kilka piosenek, do obsady dołączają: Aleksandra Bogulewska, Agnieszka Grębosz, Maria Gudejko, Łukasz Mazurek, Łukasz Stawowczyk i Mateusz Kocięcki.

  Od strony reżyserskiej nad „Cafe Sax” czuwa obecnie dyrektor Zbigniew Rybka. Zmianę tę wymusiło na nas życie… Kiedy pod koniec 2012 roku w naszym teatrze po raz kolejny pracował Maciej Korwin, nikt z nas nie przypuszczał, że „Cafe Sax” będzie jego ostatnią realizacją. Jeden z najlepszych w Polsce fachowców związanych z teatrem  muzycznym, a przy tym zwyczajnie miły, życzliwy człowiek. Pogodny, roześmiany, energiczny, robota wprost paliła mu się w rękach. Zmarł nagle, dosłownie kilka dni po premierze… Teraz, kiedy po latach wznawiamy ten tytuł, jego postać ciągle staje nam przed oczami. Wierzymy, że patrzy na nas gdzieś z góry i trzyma rękę na pulsie…


  W najbliższy weekend „Cafe Sax” zagramy pięciokrotnie - w piątek o godz. 19, w sobotę o godz. 16 i 19 oraz w niedzielę o godz. 16 i 19.


  Oczywiście tytuł wróci na afisz Teatru Powszechnego także po wakacjach.


  Serdecznie zapraszamy!


« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy