Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 04-06-2018

  Cały Radom czyta dzieciom

          Już po weekendzie w radomskiej bibliotece rusza akcja Cała Polska Czyta Dzieciom, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem "Czytanie łączy".  Filie biblioteki przygotowały bogaty program spotkań z ciekawymi gośćmi. Mali uczestnicy będą mogli nie tylko posłuchać fragmentów znanych i lubianych książek dla dzieci, ale także spotkać się z przedstawicielami różnych zawodów i dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.


  Zapraszamy na spotkania:

  4, 5, 7, 8 czerwca, godz. 10.30

  XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie łączy”. Czytanie fragmentów znanych i lubianych książek dla dzieci przez znane osoby związane z różnymi zawodami. Gośćmi filii nr 2 będą: ks. Marcin Andrzejewski - proboszcz parafii Chrystusa Króla; Miłosz Anduła - Radomski Klub Dyskusyjny "Głos"; Emilian Wilk - MBP w Radomiu; Adrian Wójcik - Radio Eska.

  Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

  5 czerwca, godz.10.00

  Królowa Śniegu – w ramach cyklu spotkań Biblioteczne Bajanie zespół teatralno-recytatorski Kameleon działający przy PSP nr 11 w Radomiu przygotuje imprezę czytelniczą dla dzieci.

  Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

  5 czerwca, godz. 10.00

  Spotkanie z Joanną Mitak – kierownikiem Zespołu Pracy Socjalnej nr 10 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu działającego m.in. na os. Południe

  Filia nr 16, ul. Barycka 2

  6 czerwca, godz. 10.00

  Spotkanie z Anną Sarbok – artystką serca. Maluje na płótnie obrazy olejne i tuszem, zabawne gryzmołki i energetyczne obrazy. Jej wyroby rękodzielnicze jak np. ręcznie malowana porcelana, drewniane skrzynie i szkatułki czy kolaże - cieszą oko. Niektóre jej prace można oglądać na stronie internetowej: http://sztukaserca.com.pl

  Filia nr 16, ul. Barycka 2

  6 czerwca godz. 10.00

  Spotkanie z Izabellą Mosańską nauczycielką, plastyczką, animatorką kultury, pisarką, reżyserką, założycielką amatorskiego Teatr Proscenium działającego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej. W ramach spotkania dzieci poznają japońską bajkę.

  Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

  7 czerwca, godz. 10.00

  Spotkanie z Teresą Skoczek – lekarzem medycyny, specjalistą chorób dziecięcych, radną miasta Radomia (w kadencji 2014-2018), wolontariuszem w telefonie zaufania „Linia Braterskich Serc” założonym przez Biskupa Jana Chrapka. Jest zatrudniona w Niepublicznym Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej "Południe".

  Filia nr 16, ul. Barycka 2, galeria F16

  7 czerwca, godz.10.00

  Spotkanie z Danutą Dolecką – aktorką Teatru Powszechnego w Radomiu.

  Niemal całe swoje zawodowe życie związana z radomskim teatrem W ciągu 38 lat pracy w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego wystąpiła w ponad 80 przedstawieniach. Należy do najciekawszych aktorek w historii tej sceny.

  Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

  8 czerwca, godz. 10.00

  Spotkanie z Anną Litwinek – pisarką i malarką, założycielką wydawnictwa Marruda, które powstało z myślą o najmłodszych czytelnikach. Dzieci spotkają się z robaczkiem Lolkiem i poznają jego przygody.

  Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy