Facebook YouTube
 • 28-09-2018

  Ciekawa promocja i garść atrakcji dla dzieci w radomskiej bibliotece

  Szanowni Państwo!

  4 października, godz. 17.00 odbędzie się w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 12, sala 36) wyjątkowe wydarzenie, na które zapraszamy serdecznie i dużych, i małych. Rodziców i dziadków, dzieci i wnuki! Będzie to bowiem RODZINNA promocja książki Marii Gorzechowskiej O szczurku krokodylku z ilustracjami Anny Litwinek. 

  Za tajemniczym tytułem kryje się opowieść o wierszach leżących w szufladzie ponad 70 lat, zasłużonej bibliotekarce i przygodzie z ilustrowaniem poezji dla dzieci.

  Autorką książki jest zasłużona bibliotekarka Maria Gorzechowska (1883-1961), ilustracje wykonała radomianka Anna Litwinek - malarka, pisarka i szefowa wydawnictwa Marruda.

  * * *

  Ale to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowała w nadchodzącym tygodniu radomska książnica:

  2 października o godz. 10.30 w filii nr 2 (ul. Zientarskiego 1A) odbędą się zajęcia literacko-plastyczne O Wojtku, żołnierzu bez munduru w ramach Dwójkowej Akademii Czytelnika. Poprowadzi je Ewa Nowak.

  2 października o godz. 11.40 zapraszamy młodzież do filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9) na Warsztaty z edukacji finansowej dla uczniów szkół średnich. Podczas warsztatów młodzież uczy się, jak zarządzać własnymi pieniędzmi i mieć odpowiedni stosunek do wartości pieniądza. Prowadzenie: Lidia Chrząstek, trener edukacji finansowej.

  2 października 2018 o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 12, sala 36) odbędzie się otwarcie kolejnej zbiorowej wystawy fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego Twarze, portrety, maski czy gombrowiczowskie gęby.

  Autorzy o wystawie: Portret to jeden z najważniejszych tematów w fotografii i nie tylko. Jeżeli mieszka się w Radomiu, mieście bardzo gombrowiczowskim w przenośni i dosłownie, ten temat zyskuje większą atrakcyjność i moc. Wydaje się, że ta wystawa to dla członków naszego stowarzyszenia możliwość pokazania dobrego i niepospolitego portretu, a przy okazji znakomita okazja przyjemnego i pożytecznego „zrobienia gęby” komuś mniej życzliwemu.

  4 października o godz. 10.00 zapraszamy do filii nr 16 (ul. Barycka 2) na spotkanie  Zwierzęta wokół nas,zorganizowane z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Spotkanie to wpisuje się w cykl Pokój Pełen Opowieści.

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy