https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do TEATR
  • 29-05-2016

    Czerwiec w teatrze!

    "KOPCIUSZEK"

    rezyseria Petr Nosalek

    Życie Kopciuszka nie przypominało bajki... Smutny los, złe siostry, wróżka, która na moment odmienia jej świat, wielki bal na królewskim dworze, piękna suknia, zgubiony w pośpiechu pantofelek. I zakochany w dziewczynie książę, który postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć…

    „Kopciuszek” to mądre, dowcipne, barwne, zrealizowane z wielką wyobraźnią przedstawienie z piosenkami . Nie tylko dla maluchów.

    * * *

    Nareszcie spełniło się jedno z moich największych dziecięcych marzeń teatralnych! Spektakl od samego początku zachwyca swoją stroną plastyczną. Jest barwnie, wesoło i trochę tajemniczo. W pierwszej scenie - znienacka, zza wielkich luster wyłonią się bohaterowie baśni. Ubrani w piękne, kolorowe stroje i z perukami na głowach od razu wciągną najmłodszą widownię do swojego baśniowego świata. Wystarczy urocza (wpadająca od razu w ucho) piosenka "Czary mary", by Wróżka niepostrzeżenie zaczarowała nie tylko dzieci.

    (…) "Kopciuszek"  zauroczył wszystkich - zarówno starszych, jak i młodszych.

    Zapraszamy :  1,2,3,7 czerwca 2016 r. o godz.10.00  

     

     TAJEMNICZY OGRÓD”

    reżyseria Cezary Domagała

    Adaptacja wzruszającej, pełnej ciepła opowieści o przyjaźni, która potrafi odmienić smutną rzeczywistość i przywrócić radość życia. Mary Lennox po śmierci rodziców trafia pod opiekę swego wuja Archibalda i zamieszkuje w jego posiadłości. Dziewczynka wyczuwa w domu skrzętnie skrywaną tajemnicę, obserwuje dziwne zachowania mieszkańców, słyszy różne głosy, płacze i krzyki. Kiedy nikt nie chce jej wyjawić prawdy, postanawia sama dowiedzieć się, co ukrywają przed nią domownicy...To mądre i barwne widowisko muzyczne,urzekające urodą plastyczną, świetnym aktorstwem i pięknymi piosenkami.

    Zapraszamy : 2,3 czerwca 2016 r. o godz.10.00

     

     

      

    Vern Thiessen

    Jabłko

    reżyseria Tomasz Dutkiewicz

     

    obsada:

    Katarzyna Jamróz (gościnnie)

    Anna Mrozowska

    Tomasz Dutkiewicz (gościnnie)/Piotr Kondrat

     

     

     

    „Love Story” 20 lat później…

    Para małżeńska z kilkunastoletnim stażem. Ona - ambitna bizneswoman, odnosi sukcesy w pracy, on – na życiowym zakręcie, niespodziewanie dla samego siebie z dnia na dzień staje się bezrobotny. Czas zabija, spacerując po parku, gdzie pewnego dnia poznaje młodziutką studentkę medycyny. Niemal od razu stają się sobie bardzo bliscy…

    „Jabłko” to sztuka wyróżniająca się oryginalną formą, wciągająca świetnym tekstem i aktorskimi kreacjami. Liryczna, głęboka i mądra opowieść o miłości, namiętności, rozpaczliwym pragnieniu bliskości, bólu, walce i o tym, że w życiu każdego z nas pomiędzy czernią a bielą jest cała paleta równie ważnych i pięknych odcieni szarości…

    Odchodzenie, szczęście, samotność, złamane serce i transcendencja - o tym wszystkim opowiada „Jabłko”.

     

    Serdecznie zapraszamy!

     

    Zapraszamy :  4,5 czerwca 2016 r. o godz.18.00

     

     

     

     

    Christian Giudicelli

    PIERWSZA MŁODOŚĆ

    reżyseria Julia Wernio

     

     

    "W życiu kobiety rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta..."

     

    Czy wiek może być istotną przeszkodą w realizacji marzeń? Czy życiowe doświadczenie i świadomość obowiązujących „norm” powinny nas ograniczać? Jak wiele - pomimo odebranych od życia lekcji - pozostało w nas spontaniczności, ciekawości świata i... odwagi?

    Zapraszamy na „Pierwszą młodość” – pogodną komedię o przyjaźni, radości życia i niezłomnej sile nadziei.

    I o tym, że w każdym wieku i niezależnie od okoliczności trzeba umieć cieszyć się życiem.

     

    *  *  *

    Niech żyje młodość! Przekonuje nas o tym świetny aktorski duet pań występujących w sztuce "Pierwsza młodość” Christiana Giudicellego, w reżyserii Julii Wernio.

    Renee, emerytowana nauczycielka i Simone, wdowa po handlarzu na targowisku, bardzo cierpią z powodu samotności. Ich przypadkowe spotkanie na szkolnym wieczorku da początek przyjaźni sfinalizowanej absurdalną podróżą w świat. Przeżyją wspólnie pierwszą młodość.

    Danuta Dolecka jako Simone i Iwona Pieniążek jako Renee pod wodzą Julii Wernio tworzą wręcz genialne kreacje. Ten świetnie wyreżyserowany i zagrany komediodramat łączący i smutek i humor nie potrzebuje obfitej scenografii. Cała uwaga widza skupia się na aktorkach. Finałowy taniec bohaterek w takt piosenki Luisa Armstronga jest doskonałą pointą przedstawienia. Którego obejrzenie polecam nie tylko emerytom.

    Barbara Koś

    „Echo Dnia”, 7.11.2014

     

    Zapraszamy: 3 czerwca 2016 r. o godz.19.00 , 4 czerwca 2016 r. o godz.19.30

     

     

     

          

     

    Nick Dear

    Władza

    reżyseria Andrzej Bubień

     

     

    Francja, czasy panowania Ludwika XIV. Młodziutki król, po śmierci wpływowego kardynała Mazarina, ze zdumieniem odkrywa, kto naprawdę rządzi krajem. Okazuje się, że ktoś rujnuje skarb państwa, a faktyczny stan królewskiej kasy został zafałszowany. Ludwik rozpoczyna misterną intrygę, która ma na celu odzyskanie pełni władzy.

    Efektowny historyczny kostium, współcześnie brzmiące problemy, wciągająca, sprawnie poprowadzona intryga, wyraziści bohaterowie, wachlarz ekstremalnych uczuć, celne dialogi, widowiskowa oprawa, a przy tym lekkość i… dowcip.

     (…) Przedstawienie drży, wibruje, zmienia barwy, zmienia tonacje z poważnej na radosną. I odwrotnie. Tym wibrowaniem objęci są Ludwik XIV i Fouquet. Ludwik - Łukasz Stawowczyk, to doskonała rola młodego aktora. Gra ciałem, mimiką, gestem. Z minutę na minutę przedzierzga się w przewodnika jakiejś upiornej rewii.

    Fouquet w interpretacji Jarosława Rabendy to aktorski majstersztyk. Mało. Rewelacja! Chytry, przebiegły, sprytny, gromadzący dobra doczesne wbrew prawu a w finale złamany i upokorzony przez króla pozostaje na długo w pamięci. Pełne na początku komizmu a potem coraz większego dramatyzmu sceny z udziałem Rabendy i Stawowczyka zachwycają. To jest teatr!

    Zapierają dech w piersiach sceny zbiorowe. Aż ciarki przechodzą po plecach, kiedy widać na scenie to, co jest wokół nas: bezpardonowe rozgrywki o wpływy, korupcję, malwersacje, rozluźnienie moralne, zakłamanie. Andrzej Bubień wraz z zespołem stworzył doskonale przedstawienie.

    "Władza” to przypowieść o spaczającej charaktery władzy, prowadzącej do dyktatury. Jakże dziś aktualnej w Polsce. A także o deprawującej sile pieniądza, zepsuciu rządzących i chęci dominacji człowieka nad człowiekiem. Wybierzcie się do Powszechnego.

    Barbara Koś, „Echo Dnia”, 18.03.2016

     

    Spektakl w „Powszechnym” jest zbudowany klarownie, czytelnie. Ma świetną oprawę scenograficzną, kostiumy stylistycznie nawiązujące do epoki, współbrzmiącą z akcją muzykę. I oryginalną choreografię, przypominającą niemal każdym ruchem sposób poruszania się wersalskich dworzan. Ma też wspaniałych aktorów (…). Dzięki temu wszystkiego akcja biegnie wartko, nie ma ani chwili dłużyzn, o nudzie nie wspominając.

    Premierowe przedstawienie „Władzy” zakończyła owacja na stojąco…

    Bożena Dobrzyńska, www.mojradom.pl, 19.03.2016

    Zapraszamy: 4,5 czerwca 2016 r. o godz. 19.00

     

     

     

     

    Z komentarzy internautów:                

     

    Rewelacja. To niesamowity spektakl. Gra aktorów, muzyka, dekoracje i kostiumy budują niesamowitą atmosferę. Trzy godziny minęło jak jedna chwila. Siedziałam zauroczona i z każdą chwilą kochałam ich coraz bardziej... Gratuluję!

     

    * * *

     

    Jarosław Rabenda - rewelacja! Andrzej Bubień jak zwykle zrobił spektakl najwyższych lotów.

     

    * * *

     

    Wspaniała premiera. Cudowna gra, efekty, scenografia i muzyka. Gratulacje!

     

     

    * * *

    To było święto teatru!

    "Władza" - w piątek odbyła się premiera niewątpliwie jednego z najlepszych spektakli w historii Teatru Powszechnego w Radomiu.

     

    * * *

     

    Gorąco polecam ten spektakl. Gratuluję tak udanej premiery. Radomski teatr trzyma poziomJ

     

     

     

    Zapraszamy:  4,5 czerwca 2016 r. o godz.19.00

     

     

    Ken Ludwig

    Dajcie mi tenora!

    reżyseria Marcin Sławiński

     

     

    „Dajcie mi tenora!" to szalona komedia o narodzinach gwiazdy. Kilkadziesiąt minut rewelacyjnej zabawy, toczącej się w zwariowanym środowisku artystycznym.

    W operze w Cleveland trwają ostatnie przygotowania do przedstawienia „Otella" z gościnnym udziałem światowej sławy włoskiego tenora. Wszystko zdaje się przebiegać zgodnie z planem do czasu, kiedy sławny gość ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. W tej sytuacji organizatorzy postanawiają niepostrzeżenie zastąpić słynną gwiazdę... Kto to zrobi? Dajcie nam tenora!!!

    Zapraszamy na zaskakujący, brawurowy „operowy" wieczór. „Dajcie mi tenora!" a nie będziecie żałować! J 

     

    * * *

     

    Najlepsze role spektaklu:

    - bez wątpienia Łukasz Mazurek (Max) - za cudowny głos i świetną, wiarygodną kreację zakompleksionego fajtłapy z pierwszej części spektaklu.

    - Jarosław Rabenda (Sounders) – za burzę uczuć, a przede wszystkim fryzurę stworzoną w żałobie po zmarłym Tito! Do dziś poliki bolą mnie od śmiechu. To trzeba zobaczyć!

    Polecam.

    Małgorzata Ziewiecka, www.coolturalnyradom.pl, 2.01.2014

     

    (…) Zabawa jest przednia. Także i dlatego, że sztuka "Dajcie mi tenora" Kena Ludwiga jest farsą (…) z dobrym pomysłem i - sympatyczną. Tak też traktuje ją reżyser, Marcin Sławiński, który nie szukając udziwnień podaje widzom tekst składnie i czytelnie, wydobywając z niego przede wszystkim zabawne sytuacje i humor.

    (…) Gwiazdą spektaklu jest Łukasz Mazurek jako Max. Nieśmiały i zahukany przez dyrektora pomocnik, jako zastępca Tita wyrasta na supergwiazdę. Bożyszcze. Znakomitość. A jak Łukasz Mazurek pięknie śpiewa!

    Barbara Koś, "Echo Dnia", 1.01.2014

     

     

    Zapraszamy:  10,11,12 czerwca 2016 r. o godz.19.00

     

     

     

    Yasmina Reza

    BÓG MORDU

     

    reżyseria Krzysztof Babicki

    scenografia i kostiumy Zofia de Ines

     

     

     

     

     

    Dwa małżeństwa w średnim wieku spotykają się w eleganckim domu jednaj z par, by wyjaśnić kwestię szkolnej bójki, do jakiej doszło między ich pociechami. Spotkanie czwórki znakomicie sytuowanych, kulturalnych ludzi o nienagannych manierach zapowiada się spokojnie i konwencjonalnie. A jednak…

    Pełna kurtuazji, taktowna wymiana zdań stopniowo zaczyna zmierzać w całkowicie niekontrolowanym kierunku, zamieniając się w narastającą lawinę wzajemnych złośliwości. Nagle okazuje się, że nic nie jest takie, jakim się na pozór wydawało. Małżonkowie rozkręcają się z każdą kolejną minutą, odkrywając swoje prawdziwe oblicza i wywlekając na światło dzienne rzeczy, których nikt by się po nich nie spodziewał. Wychodzą na jaw skrzętnie skrywane frustracje, bolączki i kompleksy. Bezpardonowa walka o władzę i dominację uruchamia najmroczniejszą siłę instynktu… Robi się coraz bardziej strasznie i coraz bardziej… śmiesznie, bo w grze, w której stawką jest dobre imię i status każdego z uczestników, wszystkie chwyty stają się dozwolone.

    Ciekawi jesteście, czym zakończy się ten pojedynek i kim jest tytułowy bóg mordu?

    Zapraszamy na prawdziwy „teatr nerwów” - kipiący emocjami, dowcipny i wnikliwy, brutalny i subtelny aktorski koncert na cztery głosy!

     

    Zapraszamy : 29 maja 2016 r. o godz.16.00 i 19.00     12,19 czerwca 2016 r. o godz.16.00

     

     

     

     

    SZALONE NOŻYCZKI

    reż. Jerzy Bończak

     

     

                „Szalone nożyczki" to tytuł brawurowej, niezwykle zabawnej komedii kryminalnej "z niespodzianką", ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego niejakiego Antoniego Wziętego, w sąsiedztwie którego popełnione zostaje tajemnicze morderstwo...

                Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od... publiczności, dlatego każdego wieczoru przedstawienie ma zupełnie inny przebieg! Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają całą sytuację, po czym publiczność wyłania postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa...
    Salon fryzjerski, gdzie Was zaprosimy, nieprzypadkowo nosi nazwę „Szalone nożyczki” – szaleństwo to jego znak firmowy (!), o czym będziecie Państwo mieli okazję przekonać się sami. Arcyzabawny tekst w reżyserii specjalisty od komedii, Jerzego Bończaka.

     

     

    Zapraszamy: 17,18,19 czerwca 2016 r. o godz.19.00                 

     

     

     

    Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, pl. Jagielloński 15

    tel. 48 384 53 22, 604566406  e-mail: bilety@teatr.radom.plwww.teatr.radom.pl

     

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26