Facebook YouTube
« wróć do MUZYKA
 • 21-05-2018

  CZĘSTOCHOWSCY FANI WYWALCZYLI KONCERT QUEBONAFIDE

  CZĘSTOCHOWSCY FANI WYWALCZYLI KONCERT QUEBONAFIDE

  W czerwcu Quebonafide wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. Koncerty na dachu muzycznego autobusu odbyć się miały w siedmiu miastach wybranych przez fanów rapera podczas dwutygodniowego głosowania on-line, jednak dzięki ich zaangażowaniu zagra on dodatkowy, ósmy koncert w Częstochowie!

       Pierwszy raz w historii Red Bull Music Presents głosowanie na miasta, w których ma zatrzymać się muzyczny autobus, miało tak dynamiczny i niespodziewany przebieg. Zażarta rywalizacja na głosy trwała do ostatnich sekund i finalnie zakończyła się remisem między dwoma miastami - Słupskiem i Częstochową. Na oba miasta oddano po 28044 głosów. Regulamin głosowania przewiduje, że w takiej sytuacji zwycięzcą zostaje miasto, na które decydujący głos został oddany wcześniej. Po dogłębnej analizie wyników okazało się, że Częstochowa ze Słupskiem przegrała zaledwie o… sekundę, a tym samym nie dostała się do siódemki miast na trasie. Ogłoszenie finalnego kształtu tegorocznej trasy Red Bull Music Presents Quebonafide stało się podstawą niespodziewanej mobilizacji Częstochowskich fanów rapera.

       Niemal natychmiast po ogłoszeniu wyników Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowa oraz uczniowie częstochowskich szkół wspierani przez portal Aktywna Częstochowa oraz Częstokocham wystosowali oficjalne pismo z wnioskiem o zorganizowanie koncertu w swoim mieście. Niestety z powodów logistycznych i produkcyjnych otrzymali odpowiedź negatywną. To jednak nie zraziło częstochowskich fanów. Wręcz przeciwnie wzmocniło ich determinację! Do siedziby Red Bulla w Warszawie przyjechała reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowa, która w imieniu wszystkich głosujących złożyła ponad kilka tysięcy petycji o zorganizowanie dodatkowego koncertu. Każdego dnia oficjalne kanały social media Red Bulla oraz artysty wysyłane były setki próśb w tej sprawie.

        Widząc niezłomność w działaniu częstochowskich fanów organizatorzy trasy wspólnie z artystą postanowił podjąć konieczne kroki ku organizacji dodatkowego koncertu. Wszystkich połączyła pasja do muzyki i wiara w to, że niemożliwe, gdy się tego bardzo pragnie, staje się możliwe. Po wielodniowych rozmowach zarówno z artystą, jak i Miastem Częstochowa udało się tego dokonać. Tym samym muzyczny autobus odwiedzi w czerwcu nie siedem, a osiem miast. A to wszystko właśnie dzięki niestrudzonym fanom Quebonafide.

        Trasa Red Bull Music Presents: Quebonafide odbędzie się miedzy 3 a 30 czerwca. Daty poszczególnych koncertów zostaną ogłoszone wkrótce.  MIASTA, KTÓRE ZNALAZŁY SIĘ NA TRASIE RED BULL MUSIC PRESENTS: QUEBONAFIDE ON TOUR

  1. Piotrków Tryb. - 28086 głosów

  2. Szczecin - 28063 głosów

  3. Tarnów  - 28061 głosów

  4. Sosnowiec - 28056 głosów

  5. Radom - 28052 głosów

  6. Bydgoszcz - 28050 głosów

  7. Słupsk - 28044 głosów

  8. Częstochowa - 28044 głosów


  Więcej informacji na: www.redbullmusic.pl/quebonafide

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy