Facebook YouTube
 • 08-09-2021

  "Czy literatura może wpływać na społeczeństwo?"

  Debata literacka

  „Czy literatura może wpływać na społeczeństwo?”

  Debata literacka,

  13 września, godz. 19.30, Scena Kameralna


  „Czy literatura może wpływać na społeczeństwo? Tak jak marzył Gombrowicz…” To pytanie będzie tematem przewodnim debaty literackiej, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 13 września
  o godz. 19.30 na Scenie Kameralnej. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Spotkanie będzie także streamingowane na naszym profilu FB.

  Wspólnie z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się nad rolą literatury w kształtowaniu postaw społecznych, obywatelskich w obecnych czasach.

  Debatę poprowadzi Michał Pabian dramaturg, twórca adaptacji teatralnych. Autor tekstów dramatycznych wystawianych m.in. w Teatrze Nowym w Poznaniu, Teatrze Śląskim.

  Uczestnicy debaty:

  Klementyna Suchanow -  pisarka, redaktorka, tłumaczka. Prowadzi badania na życiem i twórczością Witolda Gombrowicza. Jest autorką m.in. „Argentyńskich przygód Gombrowicza” biografii „Gombrowicz.
  Ja, geniusz” oraz książki „To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze”.

  Anna Cieplak - pisarka, animatorka kultury, działaczka społeczna. Laureatka Nagrody Literackiej
  im. W. Gombrowicz i Nagrody Conrada. Autorka powieści m.in.: "Ma być czysto", "Lata powyżej zera". "Rozpływaj się". Prowadzi warsztaty twórczego pisania na Uniwersytecie Śląskim.

  Łucja Iwanczewska – adiunkt w Katedrze Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się zagadnieniami performatywności zjawisk kultury współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuk performatywnych. Publikowała m.in.: w „Dialogu”, „Didaskaliach”, „Performerze”, „Polish Theatre Journal”, „Tekstach Drugich”. Współpracowała m.in. z Akademią Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie czy Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

  Dariusz Dobrzański – doktor w Zakładzie Filozofii Społecznej i Politycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przedmiotem jego badań jest zarówno filozofia społeczna i polityczna,
  jak i socjologia i filozofia literatury. Do jego zainteresowań badawczych należą m.in.: solidarność społeczna, ruch obywatelski „Solidarność”, społeczne warunki odbioru dzieła, literatura Witolda Gombrowicza.

  Serdecznie zapraszamy!

  Debata literacka, 13 września godz. 19.30, Scena Kameralna

  Wstęp wolny

  Wydarzenie będzie streamingowane na naszym profilu FB.

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy