Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 13-12-2019

  Czytamy Gombrowicza - Wspomnienia polskie  CZYTAMY GOMBROWICZA


  Zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu  „Czytamy Gombrowicza”, które organizuje Teatr Powszechny  w Radomiu


  Witold Gombrowicz

  WSPOMNIENIA POLSKIE
  reżyseria Kinga Dębska

  obsada: Danuta Dolecka, Iwona Pieniążek, Karolina Węgrzyńska, Jarosław Rabenda, Łukasz Stawowczyk

   

  Wspomnienia polskie, to seria felietonów radiowych napisanych między listopadem 1959 roku a październikiem 1961 roku, na zamówienia Radia Wolna Europa. Utrzymane są w formie swobodnej, pełnej anegdot i dygresji gawędy o dojrzewaniu w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym, o pierwszych doznaniach związanych z odzyskaniem niepodległości i kolejnych latach, które budowały jego świadomość, o życiu artystycznym Warszawy i spotykanych ludziach.


   Zapraszamy: 17 grudnia godz. 18.00, Scena Kotłownia, wstęp bezpłatny


  Kinga Dębska - Kinga Dębska - Absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Orientalistycznym UW, Camerimage Film School w Toruniu oraz reżyserii w FAMU w Pradze. Laureatka wielu nagród festiwalowych, m.in. za filmy Hel, Aktorka, Józek i jego dzieci. Jak dotychczas największy sukces - zarówno artystyczny, jak i komercyjny - przyniósł jej film Moje córki krowy - otrzymała za niego Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Tytuł wyróżniono także dwoma Orłami: za najlepszy scenariusz oraz nagrodą publiczności. Moje córki krowy zostały ponadto dostrzeżone i docenione w Chicago, Moskwie oraz na China Golden Rooster & Hundred Flowers Film Festival. Zdobywczyni III Nagrody PISF (wspólnie z Miką Dunin) za scenariusz Zabawa, zabawa w konkursie "Script Pro". Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich.


  Cykl „Czytamy Gombrowicza”  realizowany jest w ramach zadania XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom


   C:\Documents and Settings\JolaK\Pulpit\logo MKiDN.jpg

  C:\Documents and Settings\JolaK\Pulpit\logo radom.jpg

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy