Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 26-10-2020

  Debata literacka radomskim teatrze!

  Adobe Systems


  DEBATA LITERACKA

  Serdecznie zapraszamy na debatę literacką, która odbędzie się 7 listopada o godzinie 18:00


  Debata będzie złożona z dwóch części. Pierwszą poprowadzi  Filip Łobodziński – dziennikarz i tłumacz,

  a drugą  Małgorzata Semil – tłumaczka i krytyczka teatralna.

  Tematem rozmowy będą inspiracje młodych pisarzy.

  W debacie udział wezmą:
  Anna Cieplak – animatorka kultury, aktywistka miejska i pisarka związana z „Krytyką Polityczną”. Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto”.

  Joanna Gierak-Onoszko – dziennikarka, reportażystka, pisarka i felietonistka. Jej powieść „27 śmierci Toby’ego Obeda” znalazła się w finale Nagrody Literackiej „Nike”, a następnie wygrała plebiscyt na „Nike” Czytelników.

  Olga Hund – laureatka Nagrody Conrada za debiut literacki w 2018 roku oraz Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za książkę „Psy raz drobnych”.

  Zyta Rudzka – pisarka, scenarzystka filmów o sztuce, psycholog. Laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej Gdynia, Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, finalistka Nagrody Literackiej „Nike”.

  Dominika Słowik - nominowana do 11. Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza za debiutancką powieść „Atlas: Doppelganger”. Jej druga powieść, „Zimowla”, została uhonorowana Paszportem „Polityki” za rok 2019.

  Grzegorz Bogdał - publikował opowiadania w „Chimerze” i „Twórczości”, jest autorem scenariuszy do filmów krótkometrażowych. Jego debiutancka książka „Floryda” została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”.

  Jakub Kornhauser – literaturoznawca, teoretyk i historyk literatury, edytor, tłumacz, poeta. Adiunkt w Instytucie Filologii Romańskiej UJ.

  Ziemowit Szczerek – dziennikarz i prozaik. Współpracuje z „Polityką”, „Gazetą Wyborczą”, „Krytyką Polityczną” i „Nową Europą Wschodnią”. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

   

  Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie teatru i online na stronie www.teatr.radom.pl

   

  Zapraszamy

  7 listopada godz.18.00 - duża scena - Kup bilet

   

   

   

  Biuro Obsługi Widzów

  Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

  Plac Jagielloński 15

  26-600 Radom

  Tel. kom. 725-725-123

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy