Facebook YouTube
 • 19-06-2017

  Dni Radomia 2017

  Przed nami trzydniowe święto miasta. Przygotowaliśmy rozmaite atrakcje: 23 czerwca, podczas „Familijnego Radomia”, zaprosimy całe rodziny na „Spacer w chmurach”; 24 czerwca wieczorem taniec żywiołów w Starym Ogrodzie; 25 czerwca – na finał – na dużej scenie reggae i mocne rockowe uderzenie klasyki! Sprawdźcie szczegóły. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!


  23 czerwca

  15:00 – 20:30 / deptak, fontanny, Plac Konstytucji 3-go Maja, ul. Żeromskiego

  SPACER W CHMURACH

  Takiego centrum Radomia jeszcze nie widzieliście! Podczas imprezy dla całych rodzin przez niezwykłe bramy wejdziemy do kolorowego, wesołego i pełnego niespodzianek świata marzeń.

  Trawa pod stopami

  Strefa relaksu, w której odpoczniemy na leżakach z głową w chmurach, poczujemy pod stopami świeżą trawę i zapomnimy o zgiełku miasta.

  15:00 - Piraci na Żeromskiego - happening

  Kogo porwą piraci, których statek wpłynie na deptak z całą zgrają morskich urwisów? Przekonacie się sami!

  Od 15:00

  Teatr FalkoShow – moonwalk na deptaku

  Na scenie zobaczycie gwiazdy muzyki takie jak Tina Turner, Michael Jackson czy Elvis… w wersji marionetkowej.

  Mały Teatrzyk - bańki giganty, iluzja, alchemia

  Weźmiemy udział w eksperymentach, które pokażą, że nauka jest przeciekawa i widowiskowa! O „kosmos wrażeń” zadba Łukasz Bach i jego „Mały Teatrzyk”. Zobaczymy m.in. różne oblicza baniek mydlanych, pokaz iluzji i sztuczek optycznych oraz triki kuglarskie z odrobiną alchemii.

  - Dobra myśl – Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta

  ZSP zachęci do pozytywnego myślenia. „Dobre myśli” zapiszemy na karteczkach i umieścimy na balonach. Wypełnione dobrymi myślami baloniki trafią do Was. Na pamiątkę, na szczęście.

  – Warsztaty rzeźbiarskie – Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

  CRP w Orońsku zaprasza do podwórka przy ul. Żeromskiego 27, które zmieni się w to jedno, wyjątkowe popołudnie w wielką pracownię rzeźbiarską. Każdy będzie mógł stworzyć własną rzeźbę.

  Prezentacje muzyczne
  Swoje niebanalne muzyczne talenty pokażą wychowankowie radomskich ośrodków kultury. Kuźnia Artystyczna - godz. 15:30, MDK – godz. 16:40, Resursa Obywatelska – godz. 18:10

  Od 16:00 - Gwiazdy na fontannach: Hard Times, Foliba

  Wystąpi znakomity zespół Hard Times - muzyczni gentlemani z Krakowa. Trio gra folk i bluesa. Czasem lirycznie, czasem do tańca. Zawsze znakomicie.

  Gwiazdą wieczoru będzie Foliba - grupa inspirująca się afrykańską muzyką perkusyjną. Usłyszymy niecodzienne instrumentarium, m.in.: djembe, dundun’y, tamę, balafon, korę i shekere.

  16:05 - Przygody Pirata Drabinki – spektakl Teatru Kubika

  Do wspólnej zabawy z ulicznym teatrem zaprosi Teatr Kubika, którego żywiołem jest świat pantomimy

  16:35 – Warsztaty cyrkowe - Teatr Kubika

  17:05 - Happening w chmurach – Iza Rutkowska, Radomskie Uszytki

  Tytułowych chmur będzie można dotknąć, a nawet wziąć udział w ich tworzeniu. Za „chmurnymi” formami stoi znana artystka Izabela Rutkowska oraz radomska grupa pasjonatów szycia

  17:15 - Warsztaty bębniarskie z Folibą

  Poznajmy podstawy rytmiki i techniki gry na bębnach w niezwykłych afrykańskich rytmach. Warsztaty odbędą się w podwórku przy ul. Żeromskiego 29

  17:30 - Opowieści starego kredensu – spektakl Teatru pod Orzełkiem

  Zobaczymy niezwykłą historię o smoku, królestwie i rycerzu  opowiedzianą kuchennymi przedmiotami!

  18:50 – Gwiazdy na fontannach: Hard Times, Foliba – koncert finałowy

  Fotografia na szkle

  Fotografię kolodionową przybliży Marcin Sudziński, pasjonat utrwalania chwil na szkle, jak robiono to w XIX w. Pięć rodzin, które zwyciężą w naszej zabawie, zostanie uwiecznionych na niepowtarzalnych i unikatowych fotografiach. Szczegóły konkursu na stronie amfiteatr.radom.pl i na Facebooku.

  Ponadto

  Rozstrzygnięcie konkursu na familijne zdjęcie „na szkle” i informacja o kulturalnych wydarzeniach, które zostaną zrealizowane w naszym projekcie „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”.

   

  24 czerwca

  godz. 21:00 – 1:00 / Stary Ogród

  ŻYWIOŁY W STARYM OGRODZIE

  Dzień po Nocy Kupały zapraszamy do Starego Ogrodu na żywiołową zabawę pełną muzyki i tańca. Wystąpią:

  20:30 - DJ-e: VaZee i Falcon1

  21:00 - Zgład - koncert

  22:15 - Heraklitos – teatr ognia

  22:30 - Alicetea - koncert

  23:30 – Żywioły – taneczne show, w trakcie którego panny i kawalerowie oraz wszyscy pozostali będą mogli puścić symbolicznie „sobótkowy” wianek

  00:00 - VaZee i Falcon1 - Bitwa DJ-ów

   

  25 czerwca

  godz. 20:00 – 0:00 / Amfiteatr, ul. Parkowa 1

  ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSICS - KONCERT

  20:00 - Tabu

  Zespół, którego fanom reggae i ska nie trzeba bliżej przedstawiać. Mają na koncie wiele nagród, cztery wydane płyty i niespożyte zasoby scenicznej energii.

  21:15 - Wręczenie Radomskiej Nagrody Kulturalnej

  21:30 - Electric Light Orchestra Classics – Phil Bates and Band

  Podczas spektaklu dźwięku i światła usłyszcie największe przeboje zespołu ELO z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Projekt powołał do życia Phil Bates, frontman Electric Light Orchestra part II oraz The Orchestra. Bates współpracował też z takimi gwiazdami jak Deep Purple, Black Sabbath, Robert Plant czy Fleetwood Mac.

  W niedzielny wieczór usłyszymy największe przeboje E.L.O., m.in. All over the world, Sweet Talking Woman, Calling America, Evil Woman, Don’t bring me down czy Rock and Roll is King!

  Phil Bates wystąpi w towarzystwie najwyższej klasy muzyków, którzy zabiorą radomian w podróż w świat szalonych rytmów rock’n’rolla.

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy