Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 07-03-2018

  Dużo wydarzeń w bibliotece!

  Zbliżający się tydzień będzie obfitował w wiele bibliotecznych imprez. Serdecznie zapraszamy na następujące wydarzenia:

   

  • 6 marca o godz. 10.00 w filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9) kolejna odsłona cyklu Biblioteczne Bajanie. Tym razem uczestnicy spotkają się z Bolkiem i Lolkiem!
  • Tego samego dnia, 6 marca, godz.18.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12 (Mała Galeria RTF) odbędzie się otwarcie zbiorowej wystawy fotograficznej członków RTF-uDwa światy.

  Temat kolejnej wystawy to jeden z najczęściej wykorzystywanych
  w fotografii lejtmotywów, czyli motywów powracających. Obrazem kontrastu np. młodości i starości, bieli i czerni, światła i cienia posługują się fotografowie, aby wyrazić swoje wrażenia emocjonalne. Z takich zestawień na fotografii buduje się dramaturgię zdarzenia przede wszystkim
  w reportażach fotograficznych. Odmienności, przeciwieństwa istnieją samodzielnie i nie muszą wywoływać specjalnego zainteresowania, jednak gdy znajdują się w pewnych sytuacjach jednocześnie, wspaniale podkreślają swą odrębność w równowadze i harmonii.

  • 7 marca o godz. 12.00 czeka nas natomiast kolejna odsłona Dwójkowej Akademii Czytelnika. Tym razem o tym czy "Świat to bajka" opowie pisarz i poeta Adrian Szary. Na spotkanie zapraszamy do filii nr 2 przy ul. Zientarskiego 1A
  • 8 marca godz. 10.00 filia nr 16 (ul. Barycka 2)  rusza z nowym cyklem spotkań dla dzieci i młodzieży  Pokój pełen opowieści, skoncentrowanym wokół literatury i kultury. Pierwsze spotkanie, zatytułowane Krykiet z Królową Kierbędzie poświęcone najbardziej znanej scenie gry w krykieta, jaka pojawiła się w literaturze dla dzieci. Spotkanie poprowadzi Marta Trojanowska.
  • Tego samego dnia, 8 marca o godz. 17.00 w filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) odbędzie się otwarcie wystawy  fotograficznej Szczepana Pomarańskiego Fotel, krzesło, ławka.

  Tydzień kończymy otwarciem wystawy księdza Stanisława Drąga Kolorami pisane imię Boga. Ikonyna które serdecznie zapraszamy 9 marca o godz. 18.00 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 12 (sala 36).

  https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=2a05f281db&view=att&th=161e5ca20093bc3b&attid=0.1&disp=safe&zw

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy