Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 21-05-2018

  Dużo wydarzeń w bibliotece

  W następnym tygodniu serdecznie zapraszamy na następujące wydarzenia:

  23 maja o godz. 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy kart okolicznościowych z XIX i XX wieku wysyłanych przez dzieci Marcelego Szafrańskiego, ze zbiorów Tomasza Staniszewskiego. Tytuł wystawy brzmi: Najukochańszemu Tatusiowi, Drogiej Mamie... a otwarcie zaplanowane kilka dni przed Dniem Matki nie jest przypadkowe. 

  Na wystawie będzie można zobaczyć nie tylko piękne karty z przełomu wieków, ale także fotografie z rodzinnego albumu Szafrańskiego (ze zbiorów Wojciecha Szepetowskiego). Mamy nadzieję, że tą ekspozycją przybliżymy nieco zapomnianą dziś postać zasłużoną dla Radomia. Na otwarcie zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 12).

  24 maja 2018 roku o godz. 10.00 zapraszamy natomiast małych czytelników na kolejną odsłonę Pokoju pełnego opowieści w filii nr 16 (ul. Barycka 2). Tym razem uczestnicy spotkają się z bohaterami Akademii Pana Kleksa. Zajęcia poprowadzi Dorota Kowalik-Nienartowicz.

  24 maja o godz. 17.00 w filii nr 2 (ul. Zientarskiego 1A) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Kobiety w historii Radomia, tym razem Katarzyna Posiadała opowie o Halinie Krysińskiej i Halinie Hermanowicz

  Tego samego dnia, 24 maja 2018 roku o godz. 18.00, przewidziana jest także promocja IV tomu "Radomskich Studiów Humanistycznych", na którą zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 12).

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy