https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do TEATR
  • 16-02-2017

    Ferie w radomskim teatrze !

      FERIE W TEATRZE

     

    W kalendarzu na dobre zagościła zima, a skoro tak, to za pasem oczywiście… ferie. W jaki sposób  najciekawiej zagospodarować dzieciom wolny czas ? Rzecz jasna, proponując im wyjście do teatru! Zaręczamy, że tej wizyty długo nie zapomną!

    Tym bardziej, że w czasie ferii na naszej scenie  na dzieciaki czekać będzie Calineczka! i Tajemniczy ogród!

     

     

    CALINECZKA

    reżyseria Jacek Bała

     

    Zapraszamy : 15,16,17, 21,22,23,28  lutego 2017 r. o godz. 10.00

                                                   w niedzielę 5,12,19 marca 2017 r. o godz. 13.00

                            1,2,3,21,22,23 marca 2017 r. o godz. 10.00 i 12.00    

     

    TAJEMNICZY OGRÓD

      reżyseria  Cezary Domagała

     

    Adaptacja wzruszającej, pełnej ciepła opowieści o przyjaźni, która potrafi odmienić smutną rzeczywistość i przywrócić radość życia. Mary Lennox po śmierci rodziców trafia pod opiekę swego wuja Archibalda i zamieszkuje w jego posiadłości. Dziewczynka wyczuwa w domu skrzętnie skrywaną tajemnicę, obserwuje dziwne zachowania mieszkańców, słyszy różne głosy, płacze i krzyki. Kiedy nikt nie chce jej wyjawić prawdy, postanawia sama dowiedzieć się, co ukrywają przed nią domownicy...To mądre i barwne widowisko muzyczne dla całej rodziny, urzekające urodą plastyczną, świetnym aktorstwem i pięknymi piosenkami.

    Zapraszamy :  22,23 lutego 2017 r. o godz.11.00

                                                   14,15 marca 2017 r. o godz.10.00

                                                   28 marca 2017 r. o godz.12.00

                                                   29 marca 2017 r. o godz.10.00

     

     

     

       

     

     

     

    Florian Zeller

    PRAWDA

       reżyseria Zbigniew Rybka 

     

     W sztuce „Prawda" wszystko przewrotnie kręci się wokół kłamstwa. A kłamstwa są tak „prawdziwe" i narastają w tak szybkim tempie, że tracą czujność zarówno bohaterowie, jak i... widzowie. Nikt do końca nie wie, kto mówi prawdę, a kto kłamie. Ciekawe, czy Państwo zdołacie się w tym połapać!

     

     

     

    Ta pełna dowcipu, finezji i pozornej lekkości sztuka nie jest tylko prostą komedią czy farsą. Autor stawia słuszne pytanie: czy gdybyśmy posługiwali się wyłącznie prawdą istotnie byłoby nam lepiej żyć?

    Sztuka jest idealnie skrojona, dialogi są dowcipne a pointy celne. Akcja toczy się wartko, choć nie ma biegania po scenie i chowania się do cudzych łazienek. Całość przedstawienia ogląda się z zainteresowaniem. Śmiało więc można wybrać się do teatru na ten zgrabnie zrobiony spektakl, by zobaczyć prawdę o nas samych.

    Barbara Koś, "Echo Dnia", 26.09.2014

     

     

    Jedno jest pewne: przedstawienie jest naprawdę warte polecenia, bo poza wartką, dynamiczną akcją, znakomitym tempem imponuje bardzo dobrym aktorstwem. 

    (…) Od początku spektakl cieszy się dużym powodzeniem nie tylko wśród stałych, ale i okazjonalnych widzów. Dlatego warto zawczasu zarezerwować bilety. Naprawdę!

    Krzysztof Krzak, www.wiadomosci24.pl, 28.09.2013

      

    (…) Komicznych zbitek słownych tu nie brakuje, ale nie sposób ich przytoczyć, bo byłoby tak jak z puentą spalonego dowcipu. Umowna scenografia sprzyja skupieniu się na zabawie słowem. Podobnie jak ilustracja muzyczna. Dobre tempo spektaklu także jest atutem.

    (…) Śmiechu podczas premiery nie brakowało i pewnie go nie zabraknie w trakcie kolejnych spektakli (…)

    Krystyna Kasińska, „Miesięcznik Prowincjonalny”, 2014, nr 5 (146)

     Zapraszamy: 15 lutego 2017 r. o godz.19.00

                                                                        

       KOLACJA DLA GŁUPCA

        reżyseria Zbigniew Rybka

     

     Przygotowaliśmy dla Państwa pełne niespodzianek i pysznej zabawy przyjęcie - „Kolację dla głupca”. Nie dajcie się jednak zwieść oczywistemu tytułowi, bo - jak uczy praktyka - najwięksi głupcy czasem okazują się mądrzejsi od tych, którzy się z nich śmieją…

    Grupa przyjaciół, żyjących wygodnie i dostatnio ludzi sukcesu, przekonanych o swojej inteligencji, dla umilenia sobie wolnego czasu urządza cykliczne wieczory, których gościem jest zawsze inny, starannie wybrany „mistrz intelektu”. Podczas wystawnego posiłku panowie starają się obnażyć niedostatki swoich gości, utrzymując jednak w tajemnicy fakt, że stanowią oni obiekt niewybrednych żartów. Kto zaprosi najgłupszego, ten wygrywa. Zabawa jest przednia…

    Kiedy jeden z gospodarzy kolacji, zamożny wydawca Pierre Brochant przypadkowo poznaje niepozornego, mało rozgarniętego księgowego Francisa Pignona, jest pewien swej wygranej i bardzo udanego wieczoru. Jakież jest jednak jego zdziwienie, gdy w wyniku splotu z pozoru błahych zdarzeń, przyjęcie zaczyna się dynamicznie rozwijać w zupełnie nieoczekiwanym kierunku...

    „Kolacja dla głupca” to prawdziwy teatralny majstersztyk – z błyskotliwymi, arcydowcipnymi dialogami, misterną intrygą, zaskakującymi pointami i perfekcyjnie sportretowanymi postaciami. Tytuł od wielu lat jest frekwencyjnym hitem, granym z ogromnym powodzeniem na deskach teatrów na całym świecie.

    Zapraszamy Państwa zatem na zaskakujący wieczór w doborowym towarzystwie wzorcowego głupca/ów.  Bawcie się dobrze i pamiętajcie, że głupota jest jak mądrość – nieskończona, a i wśród głupców zdarzają się zarówno dyletanci, jak i prawdziwi fachowcy…

     

    Zapraszamy: 17,18,19 lutego 2017 r. o godz. 19.00 

     

    Aleksander Mardań

    NIBY MATKI, NIBY CÓRKI

    reżyseria  Jarosław   Fedoryszyn

     

     

    Katarzyna i Walentyna na pierwszy rzut  oka tworzą typową rodzinę. Matka i córka, jakich wiele… Okazuje się jednak, że rodzina ta wcale typowa nie jest. Kiedy w ich domu pojawia się mężczyzna, wszystko, co wydawało się oczywiste, traci swoją jednoznaczność, sprawy przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót a atmosfera zaczyna coraz bardziej się zagęszczać.

    Kim naprawdę są „niby matka” i „niby córka”? Co faktycznie łączy obie kobiety? Co sprawiło, że ich życie przybrało taki kształt? Jakie motywacje kierują ich postępowaniem i dokonywanymi przez nie wyborami?

    Sztuka Aleksandra Mardania to nasycony groteską dramat z elementami kryminału, rzecz o tym, jak niesprawiedliwe i opaczne bywają stawiane przez nas pochopnie sądy, zbyt łatwo klasyfikujące i oceniające innych ludzi na podstawie stereotypów lub naszych mylnych przekonań. Wcale nie jest zatem tak, jak się Państwu zdaje…

    Zapraszamy Państwa na polską prapremierę „Niby matek, niby córek”.

     

    Zapraszamy: 18,19 lutego 2017 r. o godz. 18.00

       

     

    Yasmina Reza

    BÓG MORDU

     

    reżyseria Krzysztof Babicki

    scenografia i kostiumy Zofia de Ines

     

     

     

     

     

    Dwa małżeństwa w średnim wieku spotykają się w eleganckim domu jednaj z par, by wyjaśnić kwestię szkolnej bójki, do jakiej doszło między ich pociechami. Spotkanie czwórki znakomicie sytuowanych, kulturalnych ludzi o nienagannych manierach zapowiada się spokojnie i konwencjonalnie. A jednak…

    Pełna kurtuazji, taktowna wymiana zdań stopniowo zaczyna zmierzać w całkowicie niekontrolowanym kierunku, zamieniając się w narastającą lawinę wzajemnych złośliwości. Nagle okazuje się, że nic nie jest takie, jakim się na pozór wydawało. Małżonkowie rozkręcają się z każdą kolejną minutą, odkrywając swoje prawdziwe oblicza i wywlekając na światło dzienne rzeczy, których nikt by się po nich nie spodziewał. Wychodzą na jaw skrzętnie skrywane frustracje, bolączki i kompleksy. Bezpardonowa walka o władzę i dominację uruchamia najmroczniejszą siłę instynktu… Robi się coraz bardziej strasznie i coraz bardziej… śmiesznie, bo w grze, w której stawką jest dobre imię i status każdego z uczestników, wszystkie chwyty stają się dozwolone.

    Ciekawi jesteście, czym zakończy się ten pojedynek i kim jest tytułowy bóg mordu?

    Zapraszamy na prawdziwy „teatr nerwów” - kipiący emocjami, dowcipny i wnikliwy, brutalny i subtelny aktorski koncert na cztery głosy!

     

    Zapraszamy: 19,26 lutego 2017 r. o godz. 16.00

                            8 marca 2017 r. o godz. 19.00    Dzień Kobiet w teatrze!

      

     

    Dawn King

     

    ŁOWCA

    (Foxfinder)

     

    reżyseria i scenografia Waldemar Zawodziński

    kostiumy Maria Balcerek

      

    Współczesna wersja „polowania na czarownice”. Akcja sztuki rozgrywa się w nieokreślonym bliżej czasie, w miejscu, gdzie panują zasady jakby żywcem wyjęte z powieści George’a Orwella. 

    Małżeństwo Samuela i Judith Covley’ów przeżywa trudny czas… Niedawno zmarł ich jedyny syn, a stanowiąca główne źródło utrzymania farma nie przynosi oczekiwanych plonów. W okolicy zaczyna krążyć plotka, że wszystkim nieszczęściom winna jest… plaga lisów.

    Pojawiający się pewnego dnia w domu Covley’ów wykwalifikowany łowca, William Bloor ma zbadać sytuację i pomóc w walce z drapieżnikami. Przyjazd Bloora na zawsze odmieni życie nie tylko Judith i Sama… Kim naprawdę jest budzący niepokój, tajemniczy łowca?

     

    Uhonorowany wieloma nagrodami „Łowca” Dawn King to trzymająca w napięciu, znakomicie skonstruowana opowieść o niszczycielskich metodach zniewalania ludzkich umysłów i dusz za pomocą wyimaginowanego wroga. Polecamy i zapraszamy!

     

     

     

     

     

    Zapraszamy: 24,25,26 lutego 2017 r. o godz. 18.00

                            3,4,5 marca 2017 r. o godz. 18.00   

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26