https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do MUZYKA
  • 26-08-2015

    Gala operetkowo-musicalowa i Gospel Radom - 30.08 - 28.08

    W ostatni piątek i niedzielę sierpnia odbędą się ostatnie w tym roku koncerty cyklów "Muzyczne fontanny" oraz "Spotkajmy się na Żeromskiego". Po dwóch miesiącach, podczas których każdego tygodnia odbywały się dwa koncerty plenerowe, czas na finał. W piątek 28 sierpnia, w ramach "Muzycznych fontann", wystąpi świetny radomski chór - Gospel Radom, a w niedzielę, w ramach "Spotkajmy się na Żeromskiego" posłuchamy światowych przebojów ze świata operetki i musicalu. Na oba koncerty wstęp wolny. Zapraszamy.

    Gala operetkowo-musicalowa na zwieńczenie „Spotkajmy się na Żeromskiego”

     

    W niedzielny wieczór 30 sierpnia odbędzie się ostatni w tym roku koncert z cyklu „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Tym razem posłuchamy najbardziej znanych utworów operetkowych i musicalowych. Wystąpi czterech uznanych na muzycznych salonach znakomitych solistów – Monika Gruszczyńska, Monika Piechaczek, Mirosław Owczarek oraz Tomasz Tracz. Wstęp wolny.

     

    Monika Gruszczyńska – sopran

    Monika Gruszczyńska jest wszechstronnie wykształconą muzycznie wrocławianką. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym im. K. Kurpińskiego zostając jego finalistką. Uczestniczyła w prestiżowych wydarzeniach muzycznych, m.in. w Festiwalu Wratislavia Cantans i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Anglii, Francji, Hiszpanii i Watykanie. W maju 1999 roku, będąc jeszcze studentką, zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej w „Księżniczce Czardasza”, aby już we wrześniu zostać solistką tegoż teatru. Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej, a także z orkiestrami.

     

    W 2007 brała udział w nagraniu płyty arii operetkowych w towarzystwie Orkiestry Symfoników Warszawskich „Simfonia Nova”. W 2007 rozpoczęła również współpracę z Wrocławskim Teatrem Komedia. Zapraszana jest do nagrań muzycznych programów telewizyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Politechniką Wrocławską prowadząc zajęcia z indywidualnej emisji głosu. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuk wokalnych w Akademii Muzycznej w Katowicach.

     

    Monika Piechaczek  sopran

    Kształcenie muzyczne rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu w klasie śpiewu solowego mgr Barbary Malinowskiej. Naukę kontynuowała na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie wybitnej śpiewaczki i cenionego pedagoga wokalistyki prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej.Już w trakcie drugiego roku studiów podjęła współpracę z „Operą Polską” prowadzoną przez Marka Tracza, z którym nieprzerwanie kontynuuje współpracę.

     

    Spośród pierwszoplanowych ról operowych wykonywała partię Zuzanny z „Wesela Figara” W. A. Mozarta oraz partię Anny Reich z „Wesołych kumoszek z Windsoru” O. Nicolaia. Brała udział w licznych konkursach zdobywając laury i wyróżnienia. Była wielokrotnie zapraszana przez wybitnych śpiewaków do wspólnych koncertów m.in. Wiesława Ochmana i Alicję Węgorzewską-Whiskerd.

     

    Regularnie koncertuje w repertuarze operetkowym, operowym, sakralnym w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma państwowymi instytucjami kulturalnymi oraz licznymi organizacjami animującymi lokalne życie kulturalne. Jest częstym gościem licznych festiwali m. in Festiwalu Kiepury, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej i Festiwalu Muzyka Epok.

     

    Mirosław Owczarek – baryton

    Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Nostryfikacja dyplomu w Akademii Muzycznej w Brnie pozwala mu używać tytułu magistra na terenie Republiki Czeskiej, w której pracował jako aktor i pedagog. Ma na swoim koncie 150 ról oraz 30 nagród. Pracował w teatrach dramatycznych i muzycznych w kraju i za granicą. Ważniejsze role: Tewje mleczarz w „Skrzypku na dachu”, Weps w „Ptaszniku z Tyrolu”, Ollendorf w „Studencie żebraku”, Książe w „Księżniczce Czardasza” oraz Frank, Falke w „Zemście Nietoperza”.

     

    Ma na swoim koncie wiele znakomitych ról w operetkach i musicalach. Na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni otrzymał Nagrodę od Marszałka Województwa Pomorskiego. W musicalu „Sallah Shabati”, wystawionym przez Meininger Theater (Niemcy), zagrał z Guntherem Emmerlichem oraz w obecności autora musicalu. Śpiewał dla Papieża Jana Pawła II. Pracował z najwybitniejszymi reżyserami, kompozytorami, realizatorami: Henryk Tomaszewski, Wojciech Kilar, Zygmunt Konieczny, Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Górny, Rafał Augustyn, Marek Weiss - Grzesiński, Robert Skolmowski, Michał Zadara, Bohdan Łazuka, Roman Kołakowski, Jaromír Nohavica, Włodzimierz Szomański, Edmund Kajdasz, Izadora Weiss - Grzesińska, Iliana Alvarado.

     

    Wystąpił na wielu scenach na festiwalach w kraju i za granicą: Włochy, Niemcy, Francja, Austria, Szwajcaria, Ukraina, Republika Czeska, USA. W 2011 roku mieszkańcy miejscowości Dębina uhonorowali go zamieszczeniem tablicy w Dębińskiej Alei Gwiazd obok m.in. Grażyny Wolszczak, Roberta Gonery i prof. Jana Miodka.

     

    Tomasz Tracz – tenor

    Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2008/2009 był stypendystą Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz. Doskonali swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Romana Werlińskiego. Finalista wielu konkursów. W 2009 zadebiutował na deskach Opery Wrocławskiej w „Weselu Figara” W. A. Mozarta.

     

    Współpracował z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie występował w operetkach, musicalach oraz koncertach oraz z Operą i Filharmonią Podlaską. Uczestnik wielu festiwali takich jak: XIV i XV Wielki Turniej Tenorów w Szczecinie, Turniej Tenorów w Szczawnie-Zdroju, XII i XIII Festiwal „Ave Maria” w Czeladzi, XIII, XV i XVI Leszczyński Festiwal Muzyczny, 46 i 49 Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju oraz XVI, XVII i XX Bydgoski Festiwal Operowy.

     

    W repertuarze artysty znajdują się m.in. partie: Don Basilio i Don Curzio z „Wesela Figara” W. A. Mozarta, Don Ottavio z „Don Giovanniego” W. A. Mozarta, Tamino i Monostatos z „Czarodziejskiego fletu” W. A. Mozarta, Jontek z „Halki” St. Moniuszki oraz Orlofsky z „Zemsty Nietoperza” J. Straussa.

     

    Miejsce:
    Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
    Żeromskiego 53

     

    Czas:
    30 sierpnia (niedziela) 2015 roku 
    godz. 19.00

     

    ----------------------------------------------------------------------

     

    Gospel Radom na zakończenie „Muzycznych fontann”

     

    Chóralnych utworów w stylu gospel posłuchamy na zakończenie tegorocznego cyklu koncertów „Muzyczne fontanny”. W piątek 28 sierpnia na fontannach przy deptaku wystąpi chór Gospel Radom. Wstęp wolny.

     

    Gospel Radom to chór działający w Radomiu od 2006 roku. Został założony i jest prowadzony przez Iwonę Skwarek - uznaną radomską wokalistkę i pedagoga. Chór działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Jest rozpoznawalnym i cenionym w mieście zespołem wykonującym muzykę gospel.

     

    Miejsce:

    Fontanny, Żeromskiego 35

     

    Czas:

    28 sierpnia (piątek), godz. 19:00

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26