Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 24-02-2020

  Gorki i Malikov w Powszechnym

  Gorki i Malikov w Powszechnym

  Aktorzy Teatru Powszechnego w Radomiu pod dyrekcją Małgorzaty Potockiej nabierają tempa, na początku lutego oglądaliśmy premierę „Tancerza” w reżyserii Kingi Dębskiej, dziś wystartowały przygotowania do kolejnej.

   

  W Teatrze Powszechnym właśnie rozpoczynają się próby spektaklu „Ostatni” Maksyma Gorkiego. Sztukę reżyseruje Anton Malików, jeden z najciekawszych młodych rosyjskich reżyserów, dwukrotnie doceniony podczas przeglądu Złotej Maski, najważniejszej nagrody teatralnej w Rosji. Dramaturgicznego opracowania tekstu dokonał Michał Pabian dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu, który miął już okazję współpracować z rosyjskim reżyserem. Scenografię wykona Matylda Kotlińska, już wkrótce poznamy obsadę aktorską.

   

  Reżyser jest już w Radomiu i z entuzjazmem przystąpił do pracy z aktorami. Premiera przedstawienia zaplanowana jest na 18 kwietnia.

  „Ostatni” to kolejne dzieło Maksyma Gorkiego (pisarza i publicysty, wybitnego przedstawiciela rosyjskiego modernizmu) w reżyserii Malikova, wystawiane w ostatnich latach w Polsce. Sukces poprzedniej sztuki „Mieszczanie”, którego premiera miała miejsce w 2016 r., w Teatrze Polskim w Szczecinie, jest zapowiedzią wielkiego teatralnego wydarzenia

   

  „Ostatni” to niezwykle aktualny, pełen emocji tekst, ukazujący wachlarz ludzkich emocji, pragnień i tęsknot.

   

  Czekamy z niecierpliwością!

   

  Teatr Powszechny

  im. J. Kochanowskiego

  Pl. Jagielloński 15 I 26-600 Radom

  www.teatr.radom.pl

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy