Facebook YouTube
« wróć do KINO
 • 10-12-2019

  Helios: Kultura dostępna 12.12.2019 godzina 13:00 i 18:00

  Czwartkowe seanse Kultury Dostępnej!

  W każdy czwartek o godz. 13.00 i 18:00 bilety na wybrane polskie filmy w naszych kinach kosztują tylko 10 złotych.

   

  Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostanie jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

   

  12.12 (czwartek) godz. 13.00 i 18.00

   

   

  FIGHTER

   

  • Seans z cyklu Kultura Dostępna
  • Od lat: 15, Czas trwania: 95 min.
  • Produkcja: Polska [2019]

   

  Reżyseria: Konrad Maximilian

  Scenariusz: Konrad Maximilian

  Obsada: Piotr Stramowski, Mikołaj Roznerski, Katarzyna Maciąg

   

  Opis filmu

  Zawodnik MMA – Tomek Janicki (Piotr Stramowski) ma wszystko: sławę, pieniądze i piękną Agatę (Aleksandra Szwed) u swojego boku. Na horyzoncie zaś walkę o mistrzowski pas. Kiedy w ostatniej chwili federacja zamienia prestiżowe starcie na Freak Fight z udziałem boksera Marka „Pretty Boya” Chmielnickiego (Mikołaj Roznerski), Tomek wpada we wściekłość. Pod wpływem emocji podejmuje kilka złych decyzji. Te wystarczają, by jego kariera z dnia na dzień legła w gruzach. W konsekwencji okryty niesławą opuszcza miasto, by z dala od medialnego zgiełku ułożyć sobie życie na nowo. Szansa na to pojawia się, kiedy poznaje panią doktor – Magdę (Katarzyna Maciąg). Para zakochuje się w sobie, ale nad Tomkiem znów zbierają się czarne chmury. Szantażowany przez groźnego gangstera zawodnik nie ma wyboru. Musi wrócić na ring i zmierzyć się z dawnym rywalem. Lecz tym razem na jego zasadach i w jego dyscyplinie – czyli w bezkompromisowym, bokserskim starciu, które będzie oglądać cała Polska.

   

  FIGHTER
  Program „Kultura Dostępna w Kinach” pozwala państwu na spotkania z polskimi filmami z różnych światów. Od kina artystycznego, festiwalowego, poprzez kino środka, kończąc na projektach czysto komercyjnych. Zapraszamy do rozmowy o naszym filmie w możliwie najszerszym wydaniu. Tym razem zapraszam na propozycję zdecydowanie lżejszego kalibru. Męskie, bardzo męskie  kino. 

  Produkcja filmu „Fighter” jest zresztą niecodzienna. Jakiś czas temu, ogłoszono że powstaje film zatytułowany „Klatka” opowiadający o zawodnikach MMA. Prace nad filmem ruszyły, ale w pewnym momencie zostały przerwane, ponieważ z projektu wycofała się część producentów i obsady. Zdjęcia wówczas przerwano, ale projekt, jak się okazuje, nie upadł. Na bazie wcześniejszej historii powstał nowy scenariusz do którego zostały włączone wcześniej zrealizowane sceny. Efektem jest „Fighter” z Piotrem Stramowskim i Mikołajem Roznerskim w rolach głównych. 

  Powstał film adresowany głównie do miłośników zawodów MMA, sensacji i boksu. Świetnie przygotowany do roli pod względem fizycznym Stramowskim gra „fightera” odmawiającego udziału walki w klatce ze swoim dawnym przyjacielem - bokserem o znamiennej ksywce „Pretty Boy” (w tej roli Mikołaj Roznerski). W starciu pomiędzy mężczyznami pojawia się także kobieta – dziewczyna Tomka, grana przez Aleksandrę Szwed. To jednak dopiero początek dosyć skomplikowanej, i, co tu kryć, pokrętnej akcji filmu, której komponentami są zmiany partnerów, wyjazd na prowincję, zajmowanie się przez Tomka i jego ojca wyrębem lasu, a także narkotyki i mafia. Sporo tego jak na jeden dziewięćdziesięciominutowy seans. 

  Jeżeli jednak kino traktujemy jako przykład niezobowiązującej rozrywki, „Fighter” w reżyserii debiutanta, Konrada Maximiliana, może być w miarę satysfakcjonującym, rozrywkowym  wypełniaczem czasu. Trochę sensacji (gangsterzy, mafiozi), trochę boksu (finałowy pojedynek robi niezłe wrażenie), oraz popularni aktorzy – moją uwagę zwróciła na przykład zagrana z komediowym wigorem rola Wojciecha Mecwaldowskiego, przyjemnie patrzy się również na dawno nieoglądaną w kinie Katarzynę Maciąg i brawurowego Jarosława Boberka.  

   

  Łukasz Maciejewski
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Helios Radom

  Ul. Poniatowskiego 5

  26-610 Radom

  phone: +48 48 340 07 89

« wróć do KINO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy