https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do KINO
  • 23-07-2015

    HELIOS: seanse specjalne w dniu 30.07: Kino Konesera, Kultura Dostępna.



    Piku



     

    PIKU

    30.07 godz. 17.45

     

    Seans z Cyklu Kino Konesera

    • Od lat: 15, Czas trwania: 125 min.
    • Produkcja: Indie [2015]

     

    Reżyseria: Shoojit Sircar, Ronnie Lahiri

    Scenariusz: Juhi Chaturvedi

    Obsada: Amitabh Bachchan, Deepika Padukone, Irrfan Khan, Jishu Sengupta

     

    Opis filmu:

    Główna bohaterka komediodramatu prowadzi w Delhi biuro architektoniczne. Piku po śmierci matki opiekuje się sama swoim 70-letnim ekscentrycznym ojcem Bhashkorem (Amitabh Bachchan). Bardzo kocha swojego rodzica, jednak czasem jego hipochondria doprowadza ją na skraj wytrzymania.
    Zaabsorbowana opieką nad ojcem, nie ma wiele czasu na poszukiwania miłości...

     



    Czwartkowe seanse Kultury Dostępnej!

    Ruszamy z nowym projektem! Od teraz w każdy czwartek o godz. 18:00 bilety na wybrane polskie filmy w naszych kinach będą kosztowały tylko 10 złotych.

     

    Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostanie jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

     Miasto 44 / Kultura Dostępna



     

    MIASTO 44

    30.07 godz. 18.00

     

    Seans z Cyklu Kultura Dostępna

    • Dramat
    • Wojenny
    • Czas trwania: 130 min.
    • Od lat: 15
    • Produkcja: Polska [2014]
    • Premiera: 19.09.2014 (Polska)

     

    Reżyseria: Jan Komasa

    Scenariusz: Jan Komasa

    Obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Maurycy Popiel, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Michał Meyer, Grzegorz Daukszewicz, Michał Czernecki, Michał Żurawski, Karolina Staniec

     

    Opis filmu:

    Film "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. 

    Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem.

    „Miasto 44” nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. „Miasto 44” nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70-ciu laty. To zostawiamy historykom. Nie szukamy spiżowych bohaterów. „Miasto 44” nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce.

     

« wróć do KINO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26