Facebook YouTube
« wróć do KINO
 • 03-08-2017

  HELIOS: seanse specjalne w okresie 04.08-10.08

  07.08 (poniedziałek) godz. 18.30

   

  helios_hns_600x600px_v3.png

  Helios na scenie - najlepsze spektakle na wielkim ekranie!

   

  Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza na nowy cykl: Helios na scenie. Na ekranach kin w całej Polsce zaprezentowane zostaną najlepsze spektakle National Theatre i Comédie-Française!

  Co dwa tygodnie, w poniedziałkowe popołudnia na Widzów czekać będą wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie w dwóch najbardziej cenionych teatrach Europy!

   

  Royal National Theatre w Londynie jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Historia tej narodowej sceny Anglii sięga połowy XIX wieku, ale National Theatre w obecnym kształcie zaczął funkcjonować dopiero ponad sto lat później. Jako scena narodowa National Theatre ma w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą (zwłaszcza dzieła Shakespeare’a), a także obcą i dramaty współczesne. Do tej pory zespół przygotował ponad 800 premier. W jednym sezonie daje ponad tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów (nie licząc tych, którzy zasiadają w salach kinowych). Obecnie na deskach brytyjskiej sceny narodowej występuje zespół liczący 150 aktorów.

   

  Comédie-Française bywa także nazywana czasem Domem Moliera, bo jej istnienie i tradycje sięgają czasów wielkiego dramatopisarza. Jest to również jeden z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie. Komedia Francuska była pierwszym w Europie teatrem narodowym, czyli grającym przedstawienia w języku narodowym, a nie w językach oryginału. Stała się pierwowzorem takiej działalności artystycznej dla innych krajów, w których także zaczęły powstawać sceny narodowe. Pokazy spektakli w Polsce odbywają się pod honorowym patronatem Andrzeja Seweryna - długoletniego aktora Comédie-Française.

   

  Piotruś Pan  

  PIOTRUŚ PAN

   

  Retransmisja przedstawienia z National Theater w Londynie: 7 sierpnia 2017 | poniedziałek | godz. 18:30

  Spektakl z cyklu „National Theatre Live”

   

  Wszystkie dzieci, z wyjątkiem jednego, dorastają …

  Gdy Piotruś Pan, przywódca Zagubionych Chłopców, traci swój cień, mądra i dzielna Wendy pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu za tę przysługę zostaje zaproszona do Nibylandii, gdzie wróżka Dzwoneczek, indiańska księżniczka Tygrysia Lilia i mściwy pirat Kapitan Hook już czekają i zapraszają do przeżywania barwnych przygód. Orgia magii, muzyki i wyobraźni dla małych i dużych. Każde dziecko będzie zachwycone, w każdym dorosłym obudzi się dziecko.

   

  Spektakl powstał na podstawie sztuki powieściopisarza i dramaturga Sir Jamesa Matthew Barrie’go. Ten szkocki baronet w 1904 roku wystawił sztukę „Peter Pan” („Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć”), a w 1911 na jej kanwie napisał powieść pod tytułem „Peter Pan and Wendy”, w Polsce znana jako „Przygody Piortusia Pana”. Spektakl powstał w koprodukcji National Theatre i Bristol Old Vic

   

   

  format obrazu i dźwięku: HD & DD

  język: angielski

  napisy: polskie

  czas trwania: 2 godz. 40 min

  dystrybutor: NAZYWOWKINACH.PL / CIKANEK FILM Sp. z o.o.

  Przedstawienie dla widzów od 12 lat

   


   

  09.08 (środa) godz. 18.30

   Aquarius 

  AQUARIUS

   

  • Seans z Cyklu Kino Konesera
  • Od lat: 15, Czas trwania: 142 min.
  • Produkcja: Brazylia/Francja [2016]

   

  Reżyseria: Kleber Mendonca Filho

  Scenariusz: Kleber Mendonca Filho

  Obsada: Sonia Braga, Maeve Jinkings, Fernando Teixeira

   

  Opis filmu

  Clara, 65-letnia wdowa i emerytowana krytyczka muzyczna, przyszła na świat w tradycyjnej rodzinie, w nadmorskim mieście Recife, w północno-wschodniej Brazylii. Kobieta jest ostatnią rezydentką Aquariusa, oryginalnego dwupiętrowego budynku zbudowanego w latach 40. z przeznaczeniem dla klasy wyższej. Wszystkie sąsiednie mieszkania zostały już kupione przez spółkę, która ma swoje plany wobec działki, na której stoi Aquarius. Clara nie zamierza się jednak wyprowadzać. Wikła się w konflikt z deweloperem. Burzy to jej spokój, ale też wytrąca z codziennej rutyny i wprawia w zadumę nad przeszłością i przyszłością.

   


   

  Czwartkowe seanse Kultury Dostępnej!

  W każdy czwartek o godz. 18:00 bilety na wybrane polskie filmy w naszych kinach kosztują tylko 10 złotych.

   

  Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostanie jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

   

  10.08 (czwartek) godz. 18.00

   Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

  NAWET NIE WIESZ, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM

   

  • Seans z cyklu Kultura Dostępna
  • Od lat: 15, Czas trwania: 76 min.
  • Produkcja: Polska [2016]

   

  Reżyseria: Paweł Łoziński

  Scenariusz: Paweł Łoziński

   

  Opis filmu

  Film opowiada o dramacie dwóch kobiet - matki i córki, związanych ze sobą trudnym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym, który staje się bliskim - doświadczonym terapeutą. Jego podstawowym narzędziem są słowa i empatia. Paweł Łoziński zaprasza nas by uczestniczyć w poufnych sesjach terapeutycznych. W intymnej rozmowie trzech osób dawne rany i głęboko ukryte emocje bohaterek powoli wychodzą na powierzchnię. Czy możliwe będzie dla nich wyjście z kręgu zadawnionych urazów? Ucięcie łączącej je pępowiny bez ryzyka utraty więzi? W bezpiecznych warunkach gabinetu terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż w głąb siebie i zarazem ku lepszej wzajemnej relacji. Obserwujemy z bliska duchowy proces rozsupływania narosłych węzłów. Czy jest szansa, żeby "blizna po matce" zagoiła się po obu stronach odciętej pępowiny?

   

« wróć do KINO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy