Facebook YouTube
« wróć do KINO
  • 24-11-2015

    HELIOS: seanse specjalne w okresie 27.11-03.12




     

    02.12 ( środa) godz. 18.00

     

    1001 GRAMÓW
    1001 gramów


     

    • Dramat
    • Czas trwania: 90 min.
    • Od lat: 15
    • Produkcja: Francja, Niemcy, Norwegia

     

     

    Reżyseria: Bent Hamer

    Scenariusz: Bent Hamer

    Obsada:  Ane Dahl TorpLaurent StockerHildegun RiiseStein WingeDidier Flamand

     

    Opis filmu:

    Film porusza problematykę smutku, miłości oraz wielkich i małych życiowych wyzwań. Główną bohaterką jest trzydziestokilkuletnia naukowiec, rozwódka i pracoholiczka. Kobieta jedzie do Paryża na konferencję dotyczącą prawdziwej wagi… kilograma. Na miejscu zakochuje się w swoim francuskim koledze.

     

    Czwartkowe seanse Kultury Dostępnej!

    Ruszamy z nowym projektem! Od teraz w każdy czwartek o godz. 18:00 bilety na wybrane polskie filmy w naszych kinach będą kosztowały tylko 10 złotych.

     

    Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostanie jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

     

     

    03.12 ( czwartek) godz. 18.00

     

    POLSKIE GÓWNO

    Polskie gówno



    • Komedia
    • Muzyczny
    • Czas trwania: 99 min.
    • Od lat: 18
    • Produkcja: Polska [2014]
    • Premiera: 06.02.2015 (Polska)

     

    Reżyseria: Grzegorz Jankowski

    Scenariusz: Tymon Tymański

    Obsada: Tymon Tymański, Robert Brylewski, Grzegorz Halama, Filip Gałązka, Sonia Bohosiewicz, Arkadiusz Jakubik, Jan Peszek, Marian Dziędziel, Bartłomiej Topa

     

    Opis filmu:

    Wizyta komornika zazwyczaj nie wróży niczego dobrego. I gdyby Jerzy Bydgoszcz (Tymon Tymański) trafił na urzędnika mniej ekscentrycznego niż Czesław Skandal (Grzegorz Halama), pewnie do dzisiaj spłacałby raty. Ale kiedy komornik proponuje muzykowi wskrzeszenie bandu, nagranie płyty i trasę koncertową, Bydgoszcz od razu zaczyna zbierać starą ekipę. Reszta jest już historią… Sęk w tym, że nie jest to historia rodem z telewizji śniadaniowej.

    Mimo, że perkusista rzadko bywa przytomny, bus zespołu powinien dawno wylądować na szrocie, a fanclub grupy liczy jednego słuchacza, Tranzystory dają radę. Zjeżdżają cały kraj, grając koncerty w dziwnych miejscach i coraz dalej przesuwając granicę ostrej imprezy. Zamiast blasku jupiterów, czeka na nich smród ciasnych garderób, a miejsce drogiego szampana zajęła ciepła wódka. Tak właśnie wygląda polski przemysł muzyczny od zaplecza. Gdyby jeszcze wąsaty menago angażował się w swoją pracę równie mocno, co w uwodzenie groupies…

    Realizacja projektu trwała 7 lat. Efekty wieloletniej pracy została nagrodzone podczas ostatniego, 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. „Polskie gówno” zostało zaprezentowane w sekcji Inne spojrzenie i otrzymało prestiżową nagrodę publiczności. – "Polskie Gówno" jest o ludziach pozbawionych łokci, by umiejętnie się rozpychać, którzy w pewnym momencie zaczynają szaloną podróż w głąb systemu. To film o przyjaźni, zrobiony przez przyjaciół – opowiada reżyser, Grzegorz Jankowski.

     



« wróć do KINO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy