Facebook YouTube
« wróć do KINO
 • 21-08-2018

  Kalendarz projekcji kina "Elektrownia" od 24 - 30 sierpnia

  KINO STUDYJNE FILMÓW ARTYSTYCZNYCH  24 - 26 VIII (piątek - niedziela)

  Seanse dopołudniowe tylko na zamówienie

  14.15 – NIESAMOWITA HISTORIA WIELKIEJ GRUSZKI, Dania, animowany, dubbing, b/o wieku

  15.45 – TAJEMNICA OBJAWIENIA, Francja, od 15 lat (premiera)

  18.15 -  303. BITWA O ANGLIĘ, Polska, Wielka Brytania, od 15 lat

  20.15 – DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH, Francja, od 15 lat  (premiera)


  27 VIII (poniedziałek)

  Seanse dopołudniowe tylko na zamówienie

  12.15 – NIESAMOWITA HISTORIA WIELKIEJ GRUSZKI, Dania, animowany, dubbing, b/o wieku

  13.45 -  303. BITWA O ANGLIĘ, Polska, Wielka Brytania, od 15 lat

  15.45 - DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH, Francja, od 15 lat

  18.00 – TAJEMNICA OBJAWIENIA, Francja, od 15 lat

  20.30 - WAKACYJNY DKF, CYKL – LETNIE OPOWIEŚCI O KOBIETACH – ZAZDROŚĆ I MEDYCYNA, Polska, od 15 lat (projekcja z odnowionej kopii cyfrowej)  28 - 30 VIII (wtorek - czwartek)

  Seanse dopołudniowe tylko na zamówienie

  14.15 – NIESAMOWITA HISTORIA WIELKIEJ GRUSZKI, Dania, animowany, dubbing, b/o wieku

  15.45 – TAJEMNICA OBJAWIENIA, Francja, od 15 lat

  18.15 -  303. BITWA O ANGLIĘ, Polska, Wielka Brytania, od 15 lat

  20.15 – DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH, Francja, od 15 lat    Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.elektrownia.art.pl.


  Ceny biletów:

  - tani poniedziałek: 12 zł, wtorek - czwartek: 14 zł, piątek - niedziela: 17 zł

  - filmy dla dzieci: 14 zł

  - bilet grupowy powyżej 5 osób – 12 zł

  Pojedyncze wejściówki na pokazy w ramach wakacyjnego DKF – 8 zł


  Opisy premier


  Tajemnica objawienia, reż. Xawier Giannoli, dramat, Francja 2018 (137’)


  Reporterskie śledztwo, fascynujący główny bohater i zagadka, której rozwiązanie wykracza daleko poza doczesność. Wszystko to w najnowszym, poruszającym filmie Xaviera Giannoli – zdobywcy Cezara, Złotej Palmy i Nagrody Specjalnej Festiwalu w Wenecji. W obsadzie produkcji wystąpiła plejada znakomitych francuskich aktorów, m.in.: nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej, laureat Cezara i Złotej Palmy – Vincent Lindon („Miara człowieka”), znany z hitów „Quantum of Solace” i „Uprowadzona” – Anatole Taubman oraz Patrick d'Assumçao („Śmierci Ludwika XIV”).


  Jacques (Vincent Lindon), reporter znanej francuskiej gazety otrzymuje tajemniczy telefon z Watykanu. Wynika z niego, że w małym miasteczku na południu Francji mieszka 18-letnia dziewczyna, która utrzymuje, że przeżyła objawienie Matki Boskiej. Pogłoski o domniemanym cudzie rozchodzą się błyskawicznie i sprawiają, że na miejsce rzekomych objawień zaczynają przybywać tysiące pielgrzymów. Jacques, który prywatnie nie ma nic wspólnego ze światem wiary i kościoła, zgadza się być częścią komisji śledczej, mającej rzucić nowe światło na zdumiewające wydarzenia.

  Źródło: Kino Świat

  Do zobaczenia w zaświatach, komediodramat, reż. Albert Dupontel, Francja, Kanada 2017 (117’)


  Zdobywca pięciu Cezarów 2018, w tym dla najlepszego reżysera Alberta Dupontela jest ekranizacją epickiej powieści Pierre’a Lemaitre, który jest również współscenarzystą filmu. Książka została uhonorowana Grand Prix Nagrody Goncourtów, określanej mianem „małego Nobla”, i już w sieprniu wraz z premierą kinową, zostanie ponownie wydana w Polsce.

  Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle’a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia. Jako weterani, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, a nie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko. I kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, przyjaciele wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.

  Źródło: Aurora Films


« wróć do KINO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy