Facebook YouTube
« wróć do KINO
 • 04-09-2020

  Kalendarz projekcji kina na okres 4.9. - 10.9.

  KALENDARZ PROJEKCJI  4.IX – 10.IX 2020

   

  4 – 6 IX (piątek - niedziela)

  Seanse dopołudniowe tylko na zamówienia

  15.30 – ZIEJA, Polska, od 15 lat

  17.45, 20.00 – PĘTLA, Polska, od 15 lat (premiera)

   

  7 IX (poniedziałek)

  Seanse dopołudniowe tylko na zamówienia

  12.45 – ZIEJA, Polska, od 15 lat

  15.00, 17.15 – PĘTLA, Polska, od 15 lat (premiera)

  19.30 – DKF – ŻEGNAJ MÓJ SYNU, Chiny, od 15 lat (premiera)

   

  8 - 10 IX (wtorek - czwartek)

  Seanse dopołudniowe tylko na zamówienia

  15.30 – ZIEJA, Polska, od 15 lat

  17.45, 20.00 – PĘTLA, Polska, od 15 lat (premiera)

   

   

  Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.elektrownia.art.pl.

   

  UWAGA W KINIE OBOWIAZUJĄ !!!!

   

  - MASECZKI I RĘKAWICE

  - ZACHOWANIE BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI (1,5 M)

  - SPRZEDAJEMY 50 % MIEJSC NA WIDOWNI

   

   

  Ceny biletów:

   

  - tani poniedziałek: 13 zł, wtorek - czwartek: 17 zł, piątek - niedziela: 19zł

  - filmy dla dzieci: 15 zł

  - bilety grupowe (powyżej 10 widzów, w dowolny dzień) – 14 zł

  - Pokazy przedpremierowe - 21 zł

  - Sztuka Na Ekranie, pokazy specjalne – 25 zł

   

  Ceny karnetów na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF  – 33 zł, karnet ważny do 30 VI 2021 roku, wejściówka na jeden film w ramach DKF – 13 zł, w pozostałe dni tygodnia w których są pokazy w ramach przeglądów obowiązują ceny kinowe na dany dzień.

   

  Uwaga! Miejsca na widowni są numerowane

   

  MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

   

  OPISY PREMIER

  PĘTLA, dramat obyczajowy, reż. Patryk Vega, Polska 2020 (107’)

  Pozorny zbieg okoliczności łączy losy policjanta Daniela (Antoni Królikowski) oraz dwóch braci bliźniaków z Ukrainy. Dzięki informacjom uzyskanym od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, młody stróż prawa szybko awansuje i zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego. Wkrótce pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad znanym domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję sutenerów na Podkarpaciu. Z czasem zyskując coraz większe wpływy i tocząc przewrotną grę z gangsterami i własnymi przełożonymi, tworzy ekskluzywne miejsce, gdzie z gwarancją pełnej dyskrecji można uprawiać seks z dziewczynami z „górnej półki". W rzeczywistości jednak we wszystkich pokojach zamontowane zostają ukryte kamery, a Daniel i bliźniacy zbierają kompromitujące materiały na bywalców lokalu – prominentnych polityków, duchownych i przedstawicieli show-biznesu, by ich szantażować. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by oficer CBŚP z łowcy zamienił się w zwierzynę, której głowy pragną zarówno polskie służby specjalne, jak i rosyjski wywiad

  ŻEGNAJ MÓJ SYNU, dramat obyczajowy, reż. Xiaoshuai Wang, Chiny 2019 (180’), projekcja w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, poniedziałek, 7 września.

  Grupa dzieciaków kąpie się nad zalewem - za chwilę dojdzie tu do tragedii. Towarzyszymy im jednak tylko przez moment, bowiem zaraz potem cofamy się w czasie do lat 80. XX wieku, by poznać historię miłości Yaojuna i Liyun, którzy razem pracują w fabryce i mieszkają w hotelu robotniczym. Rodzi im się synek, niedługo później Liyun zachodzi w ciążę po raz drugi. Jednak w Chińskiej Republice Ludowej obowiązuje już polityka jednego


  Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na projekcje filmowe w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

  Na seanse zapraszamy w poniedziałki, we wrześniu zobaczymy:

  7 IX - ŻEGNAJ MÓJ SYNU, dramat obyczajowy, reż. Xiaoshuai Wang, Chiny 2019 (180’), premiera

  Grupa dzieciaków kąpie się nad zalewem - za chwilę dojdzie tu do tragedii. Towarzyszymy im jednak tylko przez moment, bowiem zaraz potem cofamy się w czasie do lat 80. XX wieku, by poznać historię miłości Yaojuna i Liyun, którzy razem pracują w fabryce i mieszkają w hotelu robotniczym. Rodzi im się synek, niedługo później Liyun zachodzi w ciążę po raz drugi. Jednak w Chińskiej Republice Ludowej obowiązuje już polityka jednego dziecka... W końcu pojawi się i trzecie dziecko - sprawiający kłopoty adoptowany syn.

  14 IX – OJCIEC, dramat obyczajowy, reż. Kristina Grozeva / Petar Valchanov, Grecja, Bułgaria 2019 (87’), premiera

  Film otwiera scena pochówku starszej kobiety. Wśród żałobników szybko rozpoznajemy jej zdenerwowanego męża, Vasila. Irytacja krewkiego mężczyzny wzmaga się, gdy syn - mimo jego próśb - nie chce zrobić pamiątkowych zdjęć trumny z ciałem nieboszczki. To pierwsza spośród wielu scysji pomiędzy bohaterami. Po pogrzebie matki Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony, zwłaszcza że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten natomiast jest przekonany, że zmarła żona próbuje się z nim skontaktować zza grobu

  21 IX – ZŁOTOKAP, dramat, reż. Ragnar Bragason, Islandia, Polska 2019 (115’), premiera

  Indiana Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Reykjavíku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap). Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna – szara, dobrotliwa kobiecina pilnująca porządku we wspólnocie mieszkaniowej, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje. Pewnego dnia przedstawiciel Ministerstwa Środowiska składa Indianie wizytę, aby poinformować ją, że państwo egzekwuje nowe przepisy. Mówią one, że wszystkie rodzaje roślin, które nie rosły przed rokiem 1900, zostaną wyrwane z korzeniami. W tej sytuacji jedyną pociechę kobiety stanowi jej syn Unnar. Unnar żyje w cieniu matki, stale przez nią strofowany. Indiana traktuje go prawie jak dziecko i trochę świadomie, a trochę podświadomie cały czas powstrzymuje jego rozwój starając się utrzymać go zależnym od siebie. Z niezadowoleniem obserwuje podejrzaną pasję syna jaką jest ochotnicza grupa ratunkowa. Prawdziwym szokiem jest jednak dopiero wiadomość, że syn zakochał się w imigrantce...

  28 IX  – NASZE MIEJSCE NA ZIEMI, dokumentalny, reż. John Chester, USA 2019 (91’)

  Kto z nas nie marzył o kompletnej zmianie? Ucieczce z miasta na wieś, o szczęśliwym życiu w zgodzie z naturą? Bohaterowie dokumentu Nasze miejsce na Ziemi marzą o własnej biodynamicznej farmie. Pierwszy krok do spełnienia tego marzenia stawiają dość przypadkowo. Reżyser John Chester wraz z żoną Molly (szefową kuchni) w 2011 roku opuszczają swoje małe mieszkanie w Los Angeles, ponieważ szczekanie ich psa Todda drażni sąsiadów. To wygnanie staje się pretekstem do stworzenia w pełni naturalnego gospodarstwa, Apricot Lane. Przejmują 80 hektarów ziemi w Kalifornii i budują nowy dom. Z pomocą przyjaciół i pasjonatów Jack i Molly realizują ambitny plan: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt, bez szkodliwej chemii i zaawansowanej technologii. Przez osiem lat dostosowują się do natury i wciąż uczą się czegoś nowego – o świecie i o sobie samych. Jak walczą z plagą ślimaków, kojotami czy niesprzyjającą pogodą? Jak to się dzieje, że pies opiekuje się owczym stadem, a świnia zaprzyjaźnia z kogutem?

  Ceny karnetów na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF  – 33 zł.

  Karnet ważny do 30 VI 2021 roku

  Wejściówka na jeden film w ramach DKF – 13 zł.

  W pozostałe dni tygodnia, w których są pokazy w ramach przeglądów, obowiązują ceny kinowe na dany dzień.

   

  MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

   

  Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl

   

  Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60  SZTUKA NA EKRANIE w Elektrowni

  Po przerwie z powodowanej pandemią i wakacjami wracamy z ulubionym przez naszych widzów cyklem SZTUKA NA EKRANIE. Zapraszamy na trzy pierwsze projekcje, w tym dwie muzyczne, które reprezentują odmienne gatunki twórczości.

  20 IX 2020 godz. 16.00 – LEONARDO DA VINCI. NOC W LUWRZE, dokumentalny, Wielka Brytania 2019, cena biletu 21 zł

  W październiku 2019 roku, z okazji 500-lecia śmierci Leonarda da Vinci, otwarto w Luwrze potężną, przygotowywaną przez ponad dekadę retrospektywną wystawę jego prac. Ekspozycja stulecia, jak pisały o niej francuskie media, a zagraniczna prasa prześcigała się w entuzjastycznych recenzjach, była dla organizatorów wyzwaniem konserwatorskim, logistycznym, dyplomatycznym.

  Nadzwyczajnymi efektami tych prac można cieszyć się w...kinie!

  Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze, zgodnie z intencją wystawy, stawia w centrum malarstwo; z uwagą bada znaczenie tej dyscypliny dla twórczych działań i odkryć Leonarda, w zajmujący sposób analizuje jego techniki malarskie i praktyki artystyczne.

  Ponieważ wystawa cieszyła się szaloną popularnością, zdjęcia realizowano w nocy, co pozwoliło stworzyć kameralną, intymną wręcz atmosferę, tak cenną dla kontemplacji dzieł.

  25 IX 2020 godz. 20.15 – DJ SNAKE - KONCERT Z PARYSKIEJ LA DÉFENSE, dokumentalny, Francja 2019, cena biletu 21 zł

  DJ Snake współpracujący z największymi nazwiskami w branży muzycznej, w tym z Justinem Bieberem, Cardi B, Seleną Gomes i J. Balvinem.

  Przeniesiemy się do nowoczesnej dzielnicy stolicy Francji, gdzie w lutym tego roku padł szalony rekord.

  Nigdy wcześniej żaden artysta nie występował  w tym miejscu przed tak liczną publicznością:  w rytmie gorących hitów takich jak Let Me Love You, Lean On  czy Taki Taki, bawiło się aż 40 000 widzów (a wszystkie te utwory uzyskały ponad miliard wyświetleń na Youtube)! 

  Wydarzenie w jakości 4K zarejestrowało ponad 20 strategicznie rozmieszczonych kamer, co jest gwarantem najwyższej klasy technicznej i artystycznej, jakiej doświadczamy w kinowej sali.

  4 X 2020 godz. 17.00  – ANDRÉ RIEU. MUZYKA Z MAGICZNEGO MAASTRICHT,

  Koncert z polskimi napisami. Koncert trwa 140 minut (w tym jedna przerwa).

  cena biletu 25 zł

  André Rieu powraca do kin, by podnieść nas na duchu! W tym roku seria koncertów na placu Vrijthof w rodzinnym mieście André Rieu, Maastricht, nie mogła się odbyć ze względów bezpieczeństwa epidemicznego. Jednak holenderski maestro nie chciał zostawić widzów na całym świecie bez swojej ukochanej muzyki. Postanowił więc przygotować specjalny kinowy koncert, na który złożyły się najbardziej zabawne i wzruszające fragmenty z ostatnich 15 lat występów na placu Vrijthof. André Rieu osobiście zapewnia, że będzie to ekscytująca podróż w przeszłość, pełna emocji i wzruszeń. „Dziś, bardziej niż kiedykolwiek ludzie potrzebują radości – mówi uwielbiany na całym świecie skrzypek i dyrygent. – Muzyka niesie taką radość, ale też jednoczy ludzi. Dlatego postanowiłem przygotować ten wspominkowy show”.

  W koncercie „Razem z André Rieu. Muzyka z magicznego Maastricht” tradycyjnie weźmie udział barwna Orkiestra Johanna Straussa, Platynowi Tenorzy, słynne sopranistki i inni wybitni goście, którzy przyjęli zaproszenie od pełnego charyzmy holenderskiego króla walca. Maestro przed koncertem udzieli wywiadu na temat obecnej sytuacji i siły muzyki. Choć w ten sposób fani będą mogli „spotkać się” ze swoim ulubieńcem.

  Bilety w przedsprzedaży od środy poprzedzającej terminy projekcji.

  MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

   

  Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl

   

  Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

« wróć do KINO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy