Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 29-05-2018

  Kameralne Lato otwiera nabór na międzynarodowe warsztaty filmowe

            Od scenariusza do premiery w siedem dni? Tempo może ekspresowe, ale doświadczenie jak najbardziej autentyczne. Organizatorzy KAMERALNEGO LATA otwierają nabór do międzynarodowego programu edukacji filmowej. Warsztaty odbędą się między 1 a 7 lipca 2018 roku w Radomiu.


            – Warsztaty filmowe KAMERALNEGO LATA to profesjonalna opieka artystyczna, najlepszy sprzęt i międzynarodowe towarzystwo – mówi Maciej Dominiak, producent festiwalu. – Wśród prowadzących zajęcia znajdą się m.in. Bartosz M. Kowalski – reżyser i scenarzysta, Arkadiusz Tomiak – autor zdjęć filmowych, czy Anna Mucha – ambasador radomskiej imprezy. Naszym partnerem technologicznym pozostaje CANON i to na jego urządzeniach młodzi adepci sztuki filmowej będą uczyć się fachu. W tym roku będziemy również gościć młodzież z Francji, Włoch i Węgier.


         Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO mają wybitnie społeczny charakter. Znajduje to również odzwierciedlenie w formule festiwalowych programów edukacji filmowej. Intencją organizatorów jest przekazywanie wartości społecznych w sposób ambitny, oryginalny i kreatywny, a jednocześnie pozbawiony banalnego dydaktyzmu. Międzynarodowe grupy warsztatowe zrealizują trzy filmy krótkometrażowe dotyczące zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych, aspołecznych zachowań wśród młodzieży oraz zgubnych skutków przemocy rówieśniczej. Filmy zostaną zaprezentowane podczas ceremonii finałowej festiwalu i będą szeroko promowane w mediach.


           Szkolenia przeznaczone są dla osób pomiędzy 18 a 30 rokiem życia. By wziąć udział w rekrutacji, należy zapoznać się z regulaminem warsztatów (dostępnym na stronie internetowej www.kameralnelato.pl) oraz wypełnić i wysłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy zawierający pomysł na scenariusz krótkiego filmu o tematyce społecznej (reportażu, filmu dokumentalnego, spotu filmowego).


          Udział w warsztatach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają uczestnikom wyżywienie i zakwaterowanie. Z racji na obecność zagranicznych gości większość zajęć będzie prowadzona w języku angielskim. Nabór kończy się 11 czerwca 2018 roku, a wyniki selekcji zostaną ogłoszone po 15 czerwca.


         KAMERALNE LATO potrwa w tym roku od 1 do 7 lipca. Wydarzenie objęte jest wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


            Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM, a współorganizatorami: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.


            Działania międzynarodowe realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+ oraz partnerów zagranicznych projektu: KINOGRAPHE (Francja), SZITAFILM (Węgry) i LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).


           Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, a partnerem technologicznym CANON.


  Fot. Ewa Jasińska


  Regulamin i formularz: https://kameralnelato.pl/warsztaty-filmowe-kameralne-lato-2018.

  Kronika 2017: https://www.youtube.com/watch?v=hCb7TuF91Ec&feature=youtu.be.  Weronika Skwarzec

  Rzecznik Prasowy
  Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO

  e-mail: weronika.skwarzec@filmforum.pl
  tel. +48 506 668 864
« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy