Facebook YouTube
 
« wróć do NASZE MIASTO
 • 23-02-2021

  Kocham Polskę w Radomiu!

  Kocham Polskę, wspieram polskich przedsiębiorców!

  Jak co roku, w dniu 14 lutego w walentynki i w kolejną rocznicę powstania Armii Krajowej Młodzież Wszechpolska w całej Polsce organizuje akcję Kocham Polskę. Co roku na ulicach polskich miast działacze tejże organizacji rozdają okolicznościowe plakaty, które w każdym roku symbolizują daną kwestię. Dotychczas kampania obejmowała kwestie rodziny, sztafety pokoleń, pro life, żołnierzy wyklętych, ojców niepodległości, czy zeszłoroczna kwestii ekologii. W tym roku z racji trwającej pandemii i pogłębiającego się kryzysu ekonomicznego nią wywołanego skupiono się na kwestii solidarności narodowej z polskimi przedsiębiorcami.

  "Koronakryzys spowodował już znaczne straty dla polskiej gospodarki, wiele polskich firm ogłosiło upadłość nie mając szans na utrzymanie się na rynku. Coraz większa liczba Polaków traci pracę, płace nie rosną, a przedsiębiorcy są zmuszeni do kolejnych cięć kosztów i innych desperackich kroków, których celem jest utrzymanie się na rynku. Polscy przedsiębiorcy bardzo często są zadłużeni wielkimi kredytami, ale to dotyczy również pracowników tychże przedsiębiorców, straty dla jednych bądź drugich będą odczuwalne równie mocno dla gospodarki. Dlatego jako młodzi patrioci zatroskani przyszłością naszą, naszej ojczyzny i naszych rodaków w pełni solidaryzujemy się z przedsiębiorcami, którzy nie tylko prowadzą biznes w Polsce, płacą tu podatki, ale również zatrudniają Polaków, a jak wiadomo w dobie imigracji zarobkowej do naszego kraju powodującej brak wzrostu płac dla Polaków oraz umacnianie monopolu na tanią siłę roboczą. Jednym z symboli naszej corocznej akcji jest rozdawanie plakatów okolicznościowych akcji. Dotychczas rozdawaliśmy je zwykłym przechodniom lub osobom, które zgłosiły się bezpośrednio do naszych struktur w całej Polsce z prośbą o podarowanie pamiątkowego plakatu. W tym roku nasze materiały trafią właśnie do przedsiębiorców jako symboliczny wyraz wsparcia dla nich i ich rodzin. Pamiętajmy, korzystając z usług polskich przedsiębiorców, zatrudniających polskich pracowników przyczyniamy się nie tylko do polepszenia kondycji narodowej gospodarki, ale również polepszamy byt polskich pracowników i ich rodzin. Kupując polskie produkty w miarę swojej możliwości również dokładamy cegiełkę do poprawy stanu gospodarki, szczególnie teraz gdy kryzys się pogłębia i wiele branż będzie walczyć o swój byt. Kochamy Polskę, więc bądźmy solidarni"- tłumaczył podczas konferencji prasowej Adam Szabelak


  Krótki komentarz Adama Kawałka, autora plakatu, co do jego treści:

  "Plakat jest wykonany w formie ilustracji, która przedstawia najbardziej prozaiczne możliwości, jakimi każdy z nas może wesprzeć w tych trudnych czasach polskiego przedsiębiorcę. Dodatkowo podkreśla to wyeksponowane hasło tegorocznej kampanii. Jako cel wakacji czy wyjazdu możemy wybrać miejsce w kraju takie jak Bałtyk czy Zakopane. Przy zakupach można zwracać szczególną uwagę na udział polskiego kapitału produktów w swoim koszyku. Mogą nam w tym pomóc specjalnie dedykowane do tego aplikacje. Usług czy wymiany towarów można szukać przede wszystkim po sąsiedzku, co jest szczególnie istotne gdy Polskę zalewa w sposób niekontrolowany tania siła robocza ze wschodu. Wszystkie te działania są tak na prawdę długofalową inwestycja, która zwraca się nam konsumentom w postaci zwiększonych wpływów do budżetu państwa i wzmocnieniem polskiej gospodarki."

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy