Facebook YouTube
 • 07-10-2018

  Kolejny tydzień z radomską biblioteką

  Szanowni Państwo!

  W zbliżającym się tygodniu przygotowaliśmy wiele interesujących spotkań. Oto one:

  9 października, godzina 10.00 w filii nr 1, ul. Osiedlowa 9

  Sny Ambrożego Kleksa – spotkanie oparte na fragmentach Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy, adresowana dla najmłodszych dzieci w ramach cyklu spotkań Biblioteczne Bajanie. Prowadzenie:  Marta Trojanowska.

   

  10 października, godz. 17:00, w filii nr 6, ul. Kusocińskiego 13


  Promocja książki  Życie i działalność księdza Bazylego Martysza. Droga do świętości. Katarzyny Simakowej (z d. Mazurek)

  Autorka jest prawnuczką księdza Martysza. Ukończyła filologię polską (studia magisterskie) oraz podyplomowe studia bibliotekoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu. Jest to jej pierwsza wydana książka.

  Na spotkaniu autorka opowie o bohaterze książki, swoim pradziadku, który był misjonarzem w Ameryce, a następnie pierwszym naczelnym kapelanem wyznania prawosławnego WP w odrodzonej Polsce, zaś w 2003 roku został kanonizowany przez Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny jako jeden z Męczenników Ziemi Chełmskiej i Podlaskiej.

  Promocję uświetni występ Chór Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie.

  Uwaga: wśród uczestników spotkania zostanie rozlosowanych pięć egzemplarzy książki z dedykacją.

   

  11 października, godz. 12.50, w filii nr 16, ul. Barycka 2

  Zdrowie a praca –  spotkanie z cyklu Akademia Zdrowia Forever, skierowane do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Poprowadzi je Lidia Krzyżyk-Chrząstek – pedagog, socjolog zdrowia, trenerka edukacji finansowej.

   

  11 października,  godz. 10.30 w filii nr 2, ul. Zientarskiego 1A

  Marzenia duże i małe – zajęcia literacko-plastyczne w ramach Dwójkowej Akademii Czytelnika oparte na książce Marty Trojanowskiej  Dziecko z baśni. Prowadzenie: autorka książki.

   

  11 października, godz. 17.00, w filii nr 1, ul. Osiedlowa 9

  Spotkanie z Robertem Gondkiem – podróżnikiem, fotografikiem i pasjonatem Afryki. Od 2008 roku realizuje projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Jego celem jest zdobycie najwyższego szczytu w każdym kraju na tym kontynencie. Do kwietnia 2018 roku odwiedził 19 państw w Afryce. Za konsekwencję w realizacji projektu w marcu 2017 roku otrzymał wyróżnienie w kategorii Wyczyn Roku podczas Kolosów 2016 w Gdyni, największego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor książki „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

   

  12 października,  godz. 16.00, w filii nr 1, ul. Osiedlowa 9

  Klub Gier Planszowych – cykliczne spotkanie graczy kierowane do czytelników w każdym wieku, zarówno tych początkujących, jak i tych, którym gry nie są obce.


  Na wszystkie spotkania serdecznie zapraszamy!

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy