Facebook YouTube
 
« wróć do MUZYKA
 • 20-09-2021

  koncert "Bring the light" Małgorzaty Markiewicz z zespołem

  Szanowni Państwo, gorąco polecamy  !

  Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria gorąco zaprasza na koncert "Bring the light" Małgorzaty Markiewicz z zespołem.
   
  24 września, piątek, godz. 18.00 Łaźnia RKŚTiG  ul. Żeromskiego 56
  Wstęp wolny
   
   
  Małgorzata Markiewicz, wokalistka i flecistka jazzowa. Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 13 lat wygraną finału szóstej edycji programu telewizyjnego „Szansa na Sukces” oraz nagrodą Radiowej Jedynki za Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1999 roku. O jej talencie wypowiadał się sam Czesław Niemen na łamach czasopisma „Tylko Rock”. W 2007 roku wraz z Januszem Radkiem odebrała „Superjedynkę” za najlepszy album roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także statuetkę Top Trendy na Festiwalu Sopot Top Trendy za płytę Psałterz Wrześniowy.
  W późniejszych latach artystka zwróciła bardziej swoje zainteresowania w kierunku muzyki jazz i soul, czego efektem była współpraca z legendą polskiego jazzu, pianistą Januszem Skowronem.
  Jednym z najnowszych sukcesów artystki jest zdobycie w 2018 głównej nagrody konkursu ZAIKS i Polskiego Radia „Piosenka na Sto” za utwór „Niebywałe”, który znalazł się później na bardzo dobrze przyjętym przez krytykę, debiutanckim krążku Małgorzaty Markiewicz - „Bring The Light”. Krążek utrzymany jest w stylistyce oscylującej między muzyką jazz, soul i pop. Muzyczny portal jazzsoul.pl, określił śpiew Małgorzaty Markiewicz jako „zmysłowy, pełen przydechu, namiętności, wyważenia”.
   
  Pozdrawiamy i serdecznie zapraszamy

  ŁAŹNIA
  Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria
  ul. Żeromskiego 56
  tel. 572 012 002
  Galeria
  ul. Traugutta 31/33
  tel. 572 012 003
  www.laznia-radom.pl

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy