Facebook YouTube
« wróć do MUZYKA
 • 19-04-2017

  Koncert Marcina Maseckiego

  Zapraszamy na koncert Marcina Maseckiego

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w sobotę, 22 kwietnia, na koncert Marcina Maseckiego. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Oblicza muzyki”.

  Artysta jest pianistą wykonującym muzykę jazzową i poważną. Urodził się w 1982 roku. Ukończył Berklee College of Music w Bostonie. Grał m.in. w trio z Wojciechem Pulcynem i Grzegorzem Grzybem, w formacjach Alchemik, z którą nagrał trzy płyty. Ma na koncie płytę Tribute to Marek & Wacek z Andrzejem Jagodzińskim, później obaj muzycy wraz z Kwartetem Prima Vista nagrali płytę z muzyką filmową z okresu międzywojennego „Gdzie są filmy z tamtych lat”. W 2005 roku wystąpił gościnnie na płycie „Czarno widzę” zespołu Afro Kolektyw. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Tomasz Stańko, George Garzone, Hal Crook, Dave Samuels, Michał Urbaniak, Wojciech Waglewski, Reni Jusis.

  Często gra koncerty solowe i duety, występuje też w trio. Współpracuje z wieloma artystami i zespołami: Pink Freud (płyta Alchemia), Muzykoterapia (pierwsza płyta zespołu), Niewinni Czarodzieje, Waglewski Fisz Emade (płyta Męska muzyka ); był też pianistą w kwartecie Zbigniewa

  W 2005 roku otrzymał pierwszą nagrodę i złoty medal w Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie.

  Miłością Marcina Maseckiego jest także muzyka klasyczna. Niedawno artysta wziął na warsztat utwory Fryderyka Chopina. Dzięki temu powstała płyta „Chopin Nokturny” i to właśnie tych utworów będziemy mogli posłuchać podczas koncertu w Elektrowni. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 19.00. Bilety są już dostępne w kasie kina w cenie 15 zł.

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy