Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 14-06-2018

  Książkobranie i wiele ciekawych wydarzeń w bibliotece!

            Z radością informujemy, że już można odliczać dni do jednej z najbardziej ulubionych imprez organizowanych przez radomską bibliotekę. Mowa oczywiście o czerwcowym KSIĄŻKOBRANIU, czyli Święcie Wolnych Książek (bookcrossingu), który w tym roku będzie przebiegać pod hasłem W obłokach książek, w obłokach marzeń15 czerwca w godzinach 12.00-17.00 na dziedzińcu biblioteki wszyscy zainteresowani będą mogli wyłożyć książki, które chcą podarować, zamienić lub pokazać innym. Będzie także możliwość "uwolnienia" książek zaproponowanych przez bibliotekę. Zresztą nie tylko książek - to także możliwość wymiany audiobooków oraz... płyt winylowych!

  Na uczestników czeka także miła niespodzianka - odbicie w "uwalnianych" książkach dwóch pieczęci przygotowanych przez bibliotekę specjalnie na tę okoliczność.

  Zwieńczeniem imprezy będzie spotkanie autorskie z Izabelą Krasińską i promocja najnowszej książki W obłokach marzeń, które rozpocznie się o 17.00 w gmachu Biblioteki Głównej. 

  Podczas imprezy w godzinach 15.00-17.00 na terenie ogrodu biblioteki stanie urna mobilna do głosowania na projekty zgłoszone w Budżecie Obywatelskim 2018. Zachęcamy do oddania głosów na projekty związane z biblioteką miejską. Prosimy zabrać ze sobą dowody tożsamości.

    * * *

  Ale to nie wszystkie imprezy, jakie przygotowaliśmy w zbliżającym się tygodniu:

  12 czerwca o godz. 11.00 zapraszamy do filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) na Baśnie Świata – spotkanie czytelnicze adresowane do najmłodszych czytelników.

  13 czerwca o godz. 10.00 w filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) obędzie się natomiast rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Radomiu Mali Mistrzowie Czytelnictwa.

  13 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy do filii nr 16 (ul. Barycka 2) na Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie organizacyjne przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czyli wszystkich, którzy kochają czytać i chcieliby się podzielić swoją pasją z innymi.

  14 czerwca o godz. 10.00 filia nr 16 przygotowała natomiast kolejną odsłonę cyklu Pokój pełen opowieści. Imprezę Gdy wakacyjne plany legną w gruzach inspirowane będzie książką Edith Nesbit "Zaczarowany zamek". Prowadzenie:  Dorota Kowalik-Nienartowicz.

  Tego samego dnia, 14 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na otwarcie wystawy Dyplom 2018 – będzie to ekspozycja złożona z prac licencjackich studentów pracowni Projektowania w Przestrzeni Wizualnej Wydziału Sztuki UTH w Radomiu, pod kierunkiem prof. Mariusza Dańskiego. Autorzy prac: Weronika Gromska,, Patrycja Markowska,, Natalia Prawda,, Iryna Rychkova,, Dawid Trześniewski. Otwarcie odbędzie się w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12, sala 36.

  W piątkowy wieczór 15 czerwca o godz. 17.00 zachęcamy natomiast do uczestnictwa w Klubie Gier Planszowych w filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13).

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy