Facebook YouTube
 
« wróć do MUZYKA
 • 03-08-2021

  Lato z „Łaźnią” 2021, Projekt Volodia gra Grzesiuka

  7 sierpnia 2021 (sobota), godz. 17.00

  Lato z „Łaźnią” 2021, Projekt Volodia gra Grzesiuka

  Muszla koncertowa w parku Kościuszki

   

  Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 r. Pomysłodawca formacji, Janusz Kasprowicz - muzyk, aranżer, autor tekstów, zaprosił wrocławskich muzyków, grających na co dzień: jazz, rock, flamenco, blues, piosenkę literacką. Przedstawił wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 r. pierwszej płyty live „Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album „To męski świat” – wyd. 2013 r.  W lutym 2018 r. zespół wydał trzeci album pt. „Nie chcę być poetą”.

  „Pocztówka ze Lwowa” – to czwarty album Projektu Volodia rodem z Wrocławia, nagrany z małymi zmianami w składzie, który sięgnął do bardzo bogatego zbioru lwowskich piosenek, nie tylko z okresu 20-lecia międzywojennego, ale również tych napisanych w późniejszym czasie przez twórców, rodowitych Lwowiaków – już na emigracji.

  I tak, od wydania pierwszej płyty, po 10 latach, na rynku muzycznym pojawił się piąty album „Projekt Volodia gra Grzesiuka”. W tym nietuzinkowym wydawnictwie muzycy Projektu Volodia zaczerpnęli piosenki ze zbioru utworów spopularyzowanych w latach 50. i 60. XX w. przez legendarnego barda stolicy – Stanisława Grzesiuka.

  Uniwersalność muzyki zespołu pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów Wysockiego czy Grzesiuka pamiętających ich występy „na żywo”. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach, teatrach m. in. z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych i młodzieżowych klubach muzycznych.

   

  skład zespołu Projekt Volodia:

  • Janusz Kasprowicz – wokal, gitara basowa
  • Bogdan Bińczak – vinofon, akordeon, instrumenty perkusyjne, melodyka, drugi wokal
  • Robert Gawron – banjo, ukulele, gitara klasyczna
  • Tomasz Burzyński – perkusja, cajon
  • Marcin Kotlarski – gitara elektryczna, chórki
  --

   

  ŁAŹNIA
  Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria
  ul.Żeromskiego 56
  tel. 572 012 002
  Galeria
  ul.Traugutta 31/33
  tel. 572 012 003
  www.laznia-radom.pl

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy