Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 03-11-2020

  Listopad w teatrze

  Zapraszamy na spektakle.

  Teatr bez Was nie istnieje drodzy Widzowie!

  Dziękujemy że jesteście! :-)

   

   

   

  Michelle Riml

  Seks dla opornych

  reżyseria Henryk Jacek Schoen

   

  Komedia dla dorosłych. Karol i Barbara, małżonkowie z kilkunastoletnim stażem, uzbrojeni w egzemplarz „Seksu dla opornych”, meldują się w modnym hotelu z misją rewitalizacji swojego przeżywającego kryzys związku.

  Wspólne lata odcisnęły na kochającej się niegdyś parze swoje piętno… Narastające latami wzajemne pretensje i urazy doprowadzą małżonków niemal do rozstania. Czy poradnikowe recepty pomogą im uratować związek

  i na nowo rozpalić wygasłą namiętność? A może okaże się, że w miłości najbardziej liczy się coś zupełnie innego?…

   

  Zapraszamy na spektakle:

  13 listopada 2020 godz.18.00-Kup bilet

  14 listopada 2020 godz.18.00-Kup bilet

  15 listopada 2020 godz.18.00-Kup bilet

   

   

  Danuta Dolecka obchodzi 40-lecie pracy artystycznej-

  z okazji jubileuszu zapraszamy państwa na spektakl:

   

  Niegłupia, niebrzydka, niebiedna

   

  Po ukończeniu wrocławskiej PWST i dwóch sezonach w Tarnowie, 38 lat temu wybrała Radom.  I tak już zostało. Zawsze pierwsza na próbach, zawsze pierwsza z opanowanym tekstem, zawsze punktualna, sumienna i perfekcyjnie przygotowana. Uwielbiana przez kolegów, empatyczna i życzliwa, serdeczna i oddana.                                   

  To prawdziwa Ikona radomskiego Teatru.

  Tworzyła pod okiem uznanych reżyserów niezapomniane role w  130 spektaklach – nikt inny w historii naszego Teatru nie może pochwalić się takim dorobkiem.

  Bawi do łez w monologach satyrycznych i piosenkach kabaretowych. Wzrusza do łez w tekstach ze sztuk dramatycznych i piosenkach aktorskich. Tak, czy owak – chusteczki będą potrzebne.

  Zachwyca dojrzałością i smakiem we fragmentach kreacji aktorskich z Gombrowicza czy Wyrypajewa. Zapiera dech interpretacją autoironicznych tekstów Klubu Kobiet Zaciskających Zęby.

  A wszystko w czarodziejskiej scenografii Bożeny Kostrzewskiej i z muzyką na żywo.

   

  Zapraszamy na niezapomniane wieczory z Danutą Dolecką!

  13 listopada 2020 godz.19.00-Kup bilet

  14 listopada 2020 godz.19.00-Kup bilet

  15 listopada 2020 godz.19.00-Kup bilet

   

   

  Szalone nożyczki

   

  reż. Jerzy Bończak

   

  „Szalone nożyczki" to tytuł brawurowej, niezwykle zabawnej komedii kryminalnej "z niespodzianką", ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego niejakiego Antoniego Wziętego, w sąsiedztwie którego popełnione zostaje tajemnicze morderstwo...
  Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od... publiczności, dlatego każdego wieczoru przedstawienie ma zupełnie inny przebieg! Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają całą sytuację, po czym publiczność wyłania postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa...
  Salon fryzjerski, gdzie Was zaprosimy, nieprzypadkowo nosi nazwę „Szalone nożyczki” – szaleństwo to jego znak firmowy (!), o czym będziecie Państwo mieli okazję przekonać się sami.                                                                                                                                                                                                                                       Arcyzabawny tekst w reżyserii specjalisty od komedii, Jerzego Bończaka.

  Zapraszamy na spektakle:

  19 listopada 2020 godz.18.00-Kup bilet

  20 listopada 2020 godz.18.00-Kup bilet

  21 listopada 2020 godz.18.00-Kup bilet

  22 listopada 2020 godz.18.00-Kup bilet

   

   

  Willy Russell  

  Shirley Valentine 

  reżyseria Zbigniew Rybka

   

  Shirley Valentine to kobieta, jakich wiele. Swoje życie podporządkowała rodzinie, spędza całe dnie w kuchni, a rytm jej dni i tygodni wyznacza domowy jadłospis i trasa: dom – zakupy - dom.                                                 

  Przez lata Shirley zdążyła całkowicie pogodzić się z tą rzeczywistością.                                                 
  Przywykła do codziennej rutyny, choć jej satysfakcja z życia bliska jest zeru. Po prostu jest jak jest, bo inaczej być nie może.

  Tytułową bohaterkę poznajemy w momencie, gdy w jej życiu pojawia się coś, co nieodwracalnie zburzy ów mechaniczny porządek rzeczy. Ten punkt zwrotny sprawi, że pozbawiona marzeń kobieta zacznie analizować i na nowo porządkować swój świat. Zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi… Co się stało, że jej codzienność wygląda tak żałośnie? Kiedy z radosnej, pełnej planów dziewczyny stała się  obarczoną licznymi obowiązkami, smutną auto-matką? Kto to sprawił? I dlaczego? A może nic się nie stało?… Może po prostu tak właśnie wygląda życie?…Zaglądając w głąb siebie „od kuchni”, Shirley ze zdumieniem odkrywa, że w jej życiu nie zostało właściwie nic z tego, o czym zawsze marzyła.

  Czy Shirley znajdzie w sobie odwagę i siłę, by zacząć wszystko od nowa?

  Choć „Shirley Valentine” to dowcipna i pełna ciepłego dystansu opowieść o kobietach, nie dajcie się zwieść wrażeniu, że to propozycja na typowo babski wieczór!                                                                                      Panowie, możecie być pewni, że i Wy bez trudu znajdziecie tu wiele zaskakująco znajomych sytuacji z życia wziętych. A może dowiecie się także czegoś ekstra o niezgłębionym kobiecym świecie?…

  Zapraszamy na spektakle:

  20 listopada 2020 godz.19.00-Kup bilet

  21 listopada 2020 godz.19.00-Kup bilet

  22 listopada 2020 godz.19.00-Kup bilet

   

   

   

  Biuro Obsługi Widzów

  Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

  Plac Jagielloński 15

  26-600 Radom

  Tel. kom. 725-725-123

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy