Facebook YouTube
« wróć do TEATR
  • 31-01-2016

    Luty w radomskim teatrze!

    Geraldine Aron

     

    MÓJ BOSKI ROZWÓD 

     

    reżyseria Zbigniew Rybka

     

     

    Czy życie po rozstaniu może mieć barwy i pełnię? Jak walczyć z samotnością i nieuchronnym wpływem praw grawitacji na pewne części ciała? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w przezabawnej komedii o życiu po rozwodzie. Dowiecie się z niej całej prawdy o damsko-męskich relacjach, o przyjaźni i zazdrości, o miłości i seksie, o przemijaniu i radości życia. O tęsknotach i lękach, które - od wieków przypisywane kobietom - może wcale nie są wyłącznie kobiece?...

     

    * * *

     

    (…) Na widowni często rozlega się śmiech. Oczywiście dzięki twórcom spektaklu. Izabela Brejtkop w roli Angeli jest świetna: bywa wzruszająca, zabawna, sarkastyczna. I w dodatku ileż w tej kobiecie seksapilu! Przy czym udanie wciela się w kilka postaci. Trwający prawie sto minut spektakl ma dobre tempo i ani przez moment nie nuży. Czegóż chcieć więcej? Polecam

    Krystyna Kasińska

    „Miesięcznik Prowincjonalny” nr 3/2010

      

    Zapraszamy:   5,6 lutego 2016 r. o godz.19.00

                               14 lutego 2016 r. o godz. 16.00   Walentynki w teatrze!

     

     

    Adam Rolston

    DORIS DAY

    Sentymentalna podróż

     

    reżyseria Zbigniew Rybka

     

     

    Czy znacie Państwo takie przeboje jak „Que sera, sera”, „Dream a Little Dream of Me”, „Fly Me To The Moon” czy „Perhaps”? (Jeśli nie jesteście do końca pewni, my zaręczamy, że znacie je doskonale J). A czy wiecie Państwo, kto je śpiewał?

    Te i dziesiątki innych, równie znanych piosenek pochodzą z repertuaru Doris Day, wielkiej amerykańskiej gwiazdy kina i estrady lat 50 i 60-tych ubiegłego stulecia. Jednej z legend światowego kina.

    Sympatyczna, utalentowana, zawsze uśmiechnięta blondynka. Typ słodkiej i niewinnej dziewczyny z sąsiedztwa... Publiczność pokochała ją z miejsca. Wyśpiewywała przebój za przebojem. Błyskawicznie upomniał się o nią film. Na scenie i ekranie partnerowali jej najwięksi - Frank Sinatra, Clark Gable, Cary Grant, grała m.in. u Alfreda Hitchcocka. W 1953 roku otrzymała Oscara.

    Zrobiła oszałamiającą karierę, ale los jej nie oszczędzał. Życie gwiazdy - pełne burz i zawirowań, sukcesów i porażek, radości i tragedii - stało się punktem wyjścia do stworzenia iście hollywoodzkiego scenariusza teatralnego.

    W karnawale zabieramy więc Państwa w rozśpiewaną, sentymentalną podróż do lat, które z wolna zacierają się w pamięci… Czy będą to wspomnienia tylko Doris Day? A może jej historia i fantastyczne piosenki ożywią także nasze „cudowne lata"?

     

     

    * * *

    „Doris Day – Sentymentalna podróż” stanie się zapewne nowym hitem. Zbigniew Rybka, reżyser spektaklu, doskonale łączy popisy solowe aktorów ze scenami kameralnymi i monumentalnymi. I w sumie tworzy się zwarta oraz czytelna dla widza biografia gwiazdy, zakończona ładną i wzruszającą sceną. Bezustannie śpiewa się tu, tańczy, stepuje. A wszyscy: aktorzy i towarzyszący im wykonawcy mają na sobie oszałamiające kostiumy Zofii de Ines. Po „Piaf” i „Cabarecie” Powszechny może sobie wpisać na plus kolejny musical.

    Barbara Koś, „Echo Dnia”, 1.01.2016

     

    Zapraszamy :  11, 12, 13, 14 lutego 2016 r. o godz. 19.00

                                      3,4,5 marca 2016 r. o godz. 19.00

                                        6 marca 2016 r. o godz. 16.00

     

     

     

                                                                                                                                                Lew Tołstoj

    ANNA KARENINA

    reżyseria  Grigorij Lifanov   

     

    Jeśli jeszcze wahacie się Państwo, czy warto wybrać się do radomskiego teatru na „Annę Kareninę”, przeczytajcie, co o spektaklu pisze prasa:

     

    "Anna Karenina" w radomskim teatrze to efektowne widowisko, które przenosi nas w świat XIX Rosji, wielobarwnej, intrygującej, tętniącej emocjami, spętanej ograniczeniami konwenansów.

    Dla tych, którzy obejrzeli niedawną filmową brytyjską adaptację powieści, mamy dobrą wiadomość – w Radomiu zrobili to lepiej. Przedstawienie na podstawie powieści Lwa Tołstoja, w adaptacji i reżyserii Grigorija Lifanova to Wydarzenie przez duże W. Polecam.

    Alicja Gryz, www.radomnews.pl, 29.09.2013

     

    "Annę Kareninę" ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Uroda spektaklu przyćmiewa nawet wszystkie skróty i uproszczenia, jakich reżyser nie mógł się ustrzec przenosząc na scenę epickie dzieło Lwa Tołstoja. Anna w interpretacji Katarzyny Dorosińskiej zdobywa z miejsca publiczność. Trudną rolę Anny Dorosińska buduje bardzo stonowanymi środkami wyrazu, nadając swej postaci urok a jednocześnie obdarza ją psychologiczną głębią.

    Młoda aktorka jest także jakby stworzona do XIX-wiecznego kostiumu: piękne suknie zaprojektowane przez Zofię de Ines leżą na Annie wprost cudownie.

    Wszyscy pojawiający się na scenie aktorzy tworzą pod wodzą reżysera arcyciekawą galerię postaci.

    (…) Rosyjskie romanse są tłem dla miłości. Ubarwiają też spektakl, który ma bardzo oryginalną formę. Spektakl ma rozmach a taniec nadaje mu dodatkowo ekspresję i żywioł. Tym bardziej, że motywem przewodnim muzyki jest walc "Maskarada" Chaczaturiana.

    Jeżeli ktoś nie zna książki, ta "Anna" zachęci go do przeczytania powieści.

    Barbara Koś, "Echo Dnia", 28.09.2013

     

     

     

    Zapraszamy:  19, 20, 21 lutego  2016 r. o godz. 18.00

     

     

     

    John Kander, Joe Masteroff, Fred Ebb

    CABARET

    inscenizacja, reżyseria i scenografia Waldemar Zawodziński

     

    „Cabaret” jest teatralnym pierwowzorem kultowego filmu z Lisą Minelli w jednej z głównych ról. Proponujemy Państwu porywającą podróż w czasie - do stolicy kabaretu, Berlina okresu międzywojnia.

    Tłem głównego wątku opowieści, historii miłości dwóch par, jest barwne życie kabaretu Kit Kat, gdzie wszystko odbija się w krzywym zwierciadle, kipi erotyzm, a demoniczny Konferansjer pozwala sobie na żarty ze wszystkiego i wszystkich. W kabarecie jest wesoło. Ale nie dajcie się zwieść. To tylko złudzenie. Bo ten rozedrgany, wirujący świat drwiną i śmiechem próbuje stłumić lęk i zakryć nadciągającą grozę wojny…  

     

    * * *

    Izabela Brejtkop jako pani Schneider i Łukasz Mazurek jako Konferansjer to dwa brylanty musicalu "Cabaret". Pozostałe role tego przedstawienia to diamenty. Cały zaś "Cabaret" śmieszy, tumani, wzrusza i przestrasza.

    Przedstawienie jest rewelacyjne! (...) Wszystkim ponad 60 wykonawcom i licznym twórcom tego naprawdę znakomitego przedstawienia należy się głęboki ukłon.

      Barbara Koś, "Echo Dnia", 29.03.2015

     

    Genialny „Cabaret" w „Powszechnym"! Znakomite pomysły inscenizacyjne, świetna gra aktorska, rewelacyjne układy taneczne. Waldemar Zawodziński i pozostali twórcy „Cabaretu" przygotowali dla radomskich widzów wspaniałe przedstawienie.

    Takiego musicalu nie powstydziłby się na pewno i sam Broadway. Niemal trzygodzinne przedstawienie ani przez chwilę nie nudzi; zaskakuje natomiast licznymi realizacyjnymi pomysłami (…).

    Bożena Dobrzyńska, www.mojradom.pl, 28.03.2015

     

    Zapraszamy:  25, 26, 27, 28 lutego 2016 r. o godz. 18.00

     

     

    Tennessee Williams

    SZKLANA MENAŻERIA

    reżyseria Katarzyna Deszcz

     

    Świat zamknięty w zbiorze porcelanowych figurek. Kruchy i nierealny jak one… To świat-ucieczka, świat-ratunek. Przed nieudanym życiem, niespełnionymi nadziejami, kompleksami, poczuciem krzywdy, rzeczywistością, w której tak trudno się odnaleźć. To świat nieszczęśliwych ludzi, którzy zgotowali sobie rodzinne piekło. Świat skazany na trwanie, bez szans na ucieczkę.

    To świat Laury, kalekiej dziewczyny wychowanej w rozbitej rodzinie, wrażliwej, sparaliżowanej przez nieśmiałość, która uniemożliwia jej normalne kontakty z ludźmi. To świat jej brata Toma, znudzonego rutyną pracy w fabryce, marzącego o karierze poety. To także świat ich matki Amandy, porzuconej przez męża,pogrążonej we wspomnieniach, rozpaczliwie samotnej kobiety, która z miłości terroryzuje najbliższych. Amanda marzy o lepszej przyszłości dla swoich dzieci, dlatego Tom, ciężko harujący na utrzymanie domu, powinien - według niej - awansować, Laura - znaleźć męża. Zwłaszcza zamęście córki staje się dla znerwicowanej matki prawdziwą obsesją. Wymusza w końcu na synu obietnicę, że ten pozna siostrę z odpowiednim mężczyzną. Tom zaprasza na kolację swojego kolegę z pracy… Czym zakończy się to spotkanie?

    „Szklana menażeria” jest jednym z najpiękniejszych dramatów Williamsa. Wciągającym od pierwszej minuty. Subtelnym, wypełnionym poetycką wyobraźnią, ale niesłychanie przenikliwym. Miejscami wręcz brutalnym. Bez znieczulenia. Fascynująca, piekielnie mocna literatura.

    Zapraszamy Państwa na „Szklaną menażerię” – wzruszającą opowieść o nierealnej tęsknocie za światem, w którym wszystko jest piękne i w którym spełniają się marzenia. Czy z krainy szklanych figurek uda się bohaterom odnaleźć drogę do realnego świata żywych ludzi?

     

    Zapraszamy:  27,28 lutego 2016 r. o godz. godz.19.00

     

     

      FERIE W TEATRZE

        

    W kalendarzu na dobre zagościła zima, a skoro tak, to za pasem oczywiście… ferie. W jaki sposób  najciekawiej zagospodarować dzieciom wolny czas (zwłaszcza, kiedy aura nie rozpieszcza i na białe szaleństwo trudno liczyć)? Rzecz jasna, proponując im wyjście do teatru! Zaręczamy, że tej wizyty długo nie zapomną!

    Tym bardziej, że w czasie ferii na naszej scenie Fraszka na dzieciaki czekać będzie nietuzinkowy rycerz Radomir i jego przesympatyczny kompan… Znakomita zabawa murowana!

     

     

    Marta Guśniowska

    Baśń o dzielnym Radomirze

    reżyseria Marek Zákostelecký

     

     

    Pogodna, pełna humoru muzyczna baśń, której bohaterem jest odważny Radomir i jego wierny druh - Koń. Rycerz z miłości do pięknej Rusałki wyrusza w niebezpieczną podróż do Zamku Tysiąca Komnat, by znaleźć sposób na zdjęcie klątwy z Zaczarowanego Miasta. 
    Co to za miasto? Odpowiedź na to pytanie przynosi zabawna i zaskakująca sztuka Marty Guśniowskiej w reżyserii Marka Zákostelecký’ego. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla najmłodszych Radomian! J

     

    * * *

    Jeśli jeszcze się wahacie, czy warto wybrać się na „Radomira”, przeczytajcie, co o spektaklu piszą recenzenci:

    „Baśń o dzielnym Radomirze” daje dwie korzyści: przybliża historię Radomia i zapewnia godzinę wybornej zabawy. To połączenie rzadko spotykane, dlatego naprawdę warto wybrać się do teatru.

    (…) Kiedy myślę o ostatniej premierze na Scenie Fraszka, muszę stwierdzić, że widzę w niej same zalety. To chyba najbardziej kolorowy spektakl na deskach Fraszki, a do tego pełen humoru i wesołych, wpadających w ucho piosenek. Kiedy patrzy się na reakcje dzieci, wydaje się, że po prostu musiał przypaść maluchom do serca… zresztą nie tylko im… ja też bawiłam się świetnie. Przeurocza baśń - koniecznie do zobaczenia!

    Agnieszka Wojciechowska „OK!Magazyn”, listopad 2015

     

     

     

     

     

     

    (…) Atrakcyjna fabuła, barwne postacie i - zgrabne przedstawienie. Oto najkrótsza ocena "Baśni o dzielnym Radomirze". Widownia z miejsca wciąga się w akcję. Bo główna para bohaterów jest zabawna: rycerz Radomir (Przemysław Bosek) i Koń. Jest to Koń uczłowieczony, Koń przyjaciel i Robert Mazurek w tej roli z miejsca zyskuje sympatię maluchów.

    (…) Przedstawienie zrobione jest wybornie. I ten sympatyczny zamęt robi tylko piątka aktorów! Brawo! Napisany na zamówienie Teatru Powszechnego tekst Marty Guśniowskiej zaadaptowany na dziecięcą scenę przez znakomitego czeskiego reżysera to dobry pomysł teatru. Dzieciom nie godzi się wciskać kitu.

    Barbara Koś, „Echo Dnia”, 4.10.2015

     

     Marek Zákostelecký sprawnie połączył teatr żywych aktorów z lalkami – pacynkami oraz maskami. Piątka aktorów z łatwością przeskakuje z konwencji w konwencję, dając dziecięcej (choć nie tylko) publiczności ponad godzinę świetnej teatralnej zabawy. Aktorzy grają w zawrotnym tempie: co rusz zmieniają nie tylko kostiumy, lecz przeobrażają się także z postaci w postać. Spektakl – przygotowany z myślą o dzieciach – jest czytelny i klarowny, ale z całą pewnością nie nudny.

    (…) „Baśń o dzielnym Radomirze” to kolejna świetna realizacja Teatru Powszechnego. Radomskim twórcom znów udało się to, co najtrudniejsze – przygotować mądry spektakl dla małych i dużych. Wystawić autorską bajkę w sposób nietypowy, a jednocześnie atrakcyjny, garściami czerpiąc z wielu teatralnych konwencji i stylistyk. Wreszcie pokazać na scenie ciekawie opowiedzianą historię Radomia – jedynego miasta w Polsce, w którym konie chadzają w… paputkach.

    Paulina Borek-Ofiara, Teatralia, nr 153/2015

     

     

     

     

     

    Zapraszamy:  3,4,10,11 lutego 2016 r. o godz. 11.00

                               16,17,23,24,25 lutego 2016 r. o godz. 10.00 i 12.00

                               7,14,21 lutego 2016 r. w niedzielę o godz. 13.00

     

            

     

    Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, pl. Jagielloński 15

    tel. 48 384 53 22, sms 604 566 406, e-mail:bilety@teatr.radom.plwww.teatr.radom.pl

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy