Facebook YouTube
« wróć do TEATR
  • 18-02-2017

    Marzec w radomskim teatrze!

    Dawn King

     

    ŁOWCA

    (Foxfinder)

     

    reżyseria i scenografia Waldemar Zawodziński

    kostiumy Maria Balcerek

     

     

     

     

     

    Współczesna wersja „polowania na czarownice”. Akcja sztuki rozgrywa się w nieokreślonym bliżej czasie, w miejscu, gdzie panują zasady jakby żywcem wyjęte z powieści George’a Orwella. 

    Małżeństwo Samuela i Judith Covley’ów przeżywa trudny czas… Niedawno zmarł ich jedyny syn, a stanowiąca główne źródło utrzymania farma nie przynosi oczekiwanych plonów. W okolicy zaczyna krążyć plotka, że wszystkim nieszczęściom winna jest… plaga lisów.

    Pojawiający się pewnego dnia w domu Covley’ów wykwalifikowany łowca, William Bloor ma zbadać sytuację i pomóc w walce z drapieżnikami. Przyjazd Bloora na zawsze odmieni życie nie tylko Judith i Sama… Kim naprawdę jest budzący niepokój, tajemniczy łowca?

     

    Uhonorowany wieloma nagrodami „Łowca” Dawn King to trzymająca w napięciu, znakomicie skonstruowana opowieść o niszczycielskich metodach zniewalania ludzkich umysłów i dusz za pomocą wyimaginowanego wroga. Polecamy i zapraszamy!

     

     Zapraszamy: 24,25,26 lutego 2017 r. o godz.18.00

                           3,4,5 marca 2017 r. o godz.18.00   

    Yasmina Reza

    BÓG MORDU

    reżyseria Krzysztof Babicki

     

     

    Dwa małżeństwa  spotykają się w domu jednaj z par, by wyjaśnić kwestię szkolnej bójki, do jakiej doszło między ich pociechami. Spotkanie zapowiada się spokojnie i konwencjonalnie

    Pełna kurtuazji, taktowna wymiana zdań stopniowo zaczyna jednak zmierzać w całkowicie niekontrolowanym kierunku, zamieniając się w narastającą lawinę wzajemnych złośliwości. Robi się coraz bardziej strasznie i coraz bardziej… śmiesznie, bo w grze, w której stawką jest dobre imię i status każdego z uczestników, wszystkie chwyty stają się dozwolone.

    Czym zakończy się ten pojedynek i kim jest tytułowy bóg mordu?

    Zapraszamy na prawdziwy „teatr nerwów” - kipiący emocjami, dowcipny i wnikliwy, brutalny i subtelny aktorski koncert na cztery głosy!

     

     

     

     

    To bardzo dobrze zrobione przedstawienie. Ma świetne tempo, nastrój (od  śmiechu po grozę) zmienia się nieustannie, zaś największym atutem stała się gra aktorów. Wszyscy prezentują duże umiejętności warsztatowe, zdolność do pokazania zmieniających się, jak w kalejdoskopie, nastrojów i emocji, balansujących często na granicy, którą łatwo przekroczyć.

    Krystyna Kasińska, „Miesięcznik Prowincjonalny” 2015, nr 5

     

    (…) Warto wybrać się na „Boga mordu” do Teatru Powszechnego… naprawdę warto!

    Krzysztof Babicki zaprezentował spektakl nietypowy – choć temat nie jest błahy, to ujęcie na tyle nieoczywiste, że wywołuje u widowni salwy śmiechu. „Bóg mordu” to po prostu błyskotliwa sztuka: zawsze aktualny temat, doskonałe, zaangażowane aktorstwo, i świetny dowcip. Ta mieszanka daje gwarancję naprawdę udanego wieczoru. Doskonały wybór tytułu rozpoczynającego nowy sezon. To zdecydowanie kolejna pozycja na liście tych obowiązkowych z repertuaru naszego teatru!

     

    Agnieszka Wojciechowska, „OK!Magazyn” – wrzesień 2015

      

    Zapraszamy: 19,26 lutego 2017 r. o godz. 16.00

                                       8 marca 2017 r. o godz. 19.00     Dzień Kobiet w Teatrze!

     

    Adam Rolston

    DORIS DAY

    Sentymentalna podróż

     

    reżyseria Zbigniew Rybka

     

     Czy znacie Państwo takie przeboje jak „Que sera, sera”, „Dream a Little Dream of Me”, „Fly Me To The Moon” czy „Perhaps”? (Jeśli nie jesteście do końca pewni, my zaręczamy, że znacie je doskonale J). A czy wiecie Państwo, kto je śpiewał?

    Te i dziesiątki innych, równie znanych piosenek pochodzą z repertuaru Doris Day, wielkiej amerykańskiej gwiazdy kina i estrady lat 50 i 60-tych ubiegłego stulecia. Jednej z legend światowego kina.

    Sympatyczna, utalentowana, zawsze uśmiechnięta blondynka. Typ słodkiej i niewinnej dziewczyny z sąsiedztwa... Publiczność pokochała ją z miejsca. Wyśpiewywała przebój za przebojem. Błyskawicznie upomniał się o nią film. Na scenie i ekranie partnerowali jej najwięksi - Frank Sinatra, Clark Gable, Cary Grant, grała m.in. u Alfreda Hitchcocka. W 1953 roku otrzymała Oscara.

    Zrobiła oszałamiającą karierę, ale los jej nie oszczędzał. Życie gwiazdy - pełne burz i zawirowań, sukcesów i porażek, radości i tragedii - stało się punktem wyjścia do stworzenia iście hollywoodzkiego scenariusza teatralnego.

    Zabieramy więc Państwa w rozśpiewaną, sentymentalną podróż do lat, które z wolna zacierają się w pamięci… Czy będą to wspomnienia tylko Doris Day? A może jej historia i fantastyczne piosenki ożywią także nasze „cudowne lata"?

                                                                                                                                                                                                    * * *

    „Doris Day – Sentymentalna podróż” stanie się zapewne nowym hitem. Zbigniew Rybka, reżyser spektaklu, doskonale łączy popisy solowe aktorów ze scenami kameralnymi i monumentalnymi. I w sumie tworzy się zwarta oraz czytelna dla widza biografia gwiazdy, zakończona ładną i wzruszającą sceną. Bezustannie śpiewa się tu, tańczy, stepuje. A wszyscy: aktorzy i towarzyszący im wykonawcy mają na sobie oszałamiające kostiumy Zofii de Ines. Po „Piaf” i „Cabarecie” Powszechny może sobie wpisać na plus kolejny musical.

     

    Barbara Koś, „Echo Dnia”, 1.01.2016

     

    Zapraszamy: 10,11,12 marca 2017 r. o godz. 18.00

                               7,8,9  kwietnia 2017 r. o godz. 19.00

     

    Andrzej Sadowski

     

    W OSIEM DNI DOOKOŁA ŚWIATA

     

     

     

    Pewnego dnia Józef Garbaty, mający niebywałą skłonność do zasypiania w każdej możliwej sytuacji, wyrusza w długą i pełną niespodzianek podróż, która wiedzie go do odkrycia mrocznej tajemnicy z lat jego młodości…
    „W osiem dni dookoła świata” to oniryczna, metaforyczna opowieść o drodze prowadzącej w głąb własnego wnętrza, to także spektakl o zagubieniu w otaczającej nas rzeczywistości, w której nie wiadomo, co jest prawdą, a co jest jedynie wytworem wyobraźni. Przedstawienie w swej scenicznej wizji nawiązuje do tradycji wodewilu, z cyrkowo-kabaretową muzyką w tle.

     

     

    Zapraszamy: 18 marca 2017 r.  o godz. 18.00  PREMIERA!

                                                                                                                                 19 marca 2017 r. o godz. 19.00

     

     

     

    Geraldine Aron

    MÓJ BOSKI ROZWÓD 

    reżyseria Zbigniew Rybka

     

     

    Czy życie po rozstaniu może mieć barwy i pełnię? Jak walczyć z samotnością i nieuchronnym wpływem praw grawitacji na pewne części ciała? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w przezabawnej komedii o życiu po rozwodzie. Dowiecie się z niej całej prawdy o damsko-męskich relacjach, o przyjaźni i zazdrości, o miłości i seksie, o przemijaniu i radości życia. O tęsknotach i lękach, które - od wieków przypisywane kobietom - może wcale nie są wyłącznie kobiece?...

     

    * * *

     

    (…) Na widowni często rozlega się śmiech. Oczywiście dzięki twórcom spektaklu. Izabela Brejtkop w roli Angeli jest świetna: bywa wzruszająca, zabawna, sarkastyczna. I w dodatku ileż w tej kobiecie seksapilu! Przy czym udanie wciela się w kilka postaci. Trwający prawie sto minut spektakl ma dobre tempo i ani przez moment nie nuży. Czegóż chcieć więcej? Polecam

    Krystyna Kasińska

    „Miesięcznik Prowincjonalny” nr 3/2010

      

    Zapraszamy: 25,26 marca  2017 r. o godz. 18.00

     

          

    Nick Dear

    Władza

    reżyseria Andrzej Bubień

     

    Francja, czasy panowania Ludwika XIV. Młodziutki król, po śmierci wpływowego kardynała Mazarina, ze zdumieniem odkrywa, kto naprawdę rządzi krajem. Okazuje się, że ktoś rujnuje skarb państwa, a faktyczny stan królewskiej kasy został zafałszowany. Ludwik rozpoczyna misterną intrygę, która ma na celu odzyskanie pełni władzy.

    Efektowny historyczny kostium, współcześnie brzmiące problemy, wciągająca, sprawnie poprowadzona intryga, wyraziści bohaterowie, wachlarz ekstremalnych uczuć, celne dialogi, widowiskowa oprawa, a przy tym lekkość i… dowcip.

     (…) Przedstawienie drży, wibruje, zmienia barwy, zmienia tonacje z poważnej na radosną. I odwrotnie. Tym wibrowaniem objęci są Ludwik XIV i Fouquet. Ludwik - Łukasz Stawowczyk, to doskonała rola młodego aktora. Gra ciałem, mimiką, gestem. Z minutę na minutę przedzierzga się w przewodnika jakiejś upiornej rewii.

    Fouquet w interpretacji Jarosława Rabendy to aktorski majstersztyk. Mało. Rewelacja! Chytry, przebiegły, sprytny, gromadzący dobra doczesne wbrew prawu a w finale złamany i upokorzony przez króla pozostaje na długo w pamięci. Pełne na początku komizmu a potem coraz większego dramatyzmu sceny z udziałem Rabendy i Stawowczyka zachwycają. To jest teatr!

    Zapierają dech w piersiach sceny zbiorowe. Aż ciarki przechodzą po plecach, kiedy widać na scenie to, co jest wokół nas: bezpardonowe rozgrywki o wpływy, korupcję, malwersacje, rozluźnienie moralne, zakłamanie. Andrzej Bubień wraz z zespołem stworzył doskonale przedstawienie.

    "Władza” to przypowieść o spaczającej charaktery władzy, prowadzącej do dyktatury. Jakże dziś aktualnej w Polsce. A także o deprawującej sile pieniądza, zepsuciu rządzących i chęci dominacji człowieka nad człowiekiem. Wybierzcie się do Powszechnego.

    Barbara Koś, „Echo Dnia”, 18.03.2016

     

    Spektakl w „Powszechnym” jest zbudowany klarownie, czytelnie. Ma świetną oprawę scenograficzną, kostiumy stylistycznie nawiązujące do epoki, współbrzmiącą z akcją muzykę. I oryginalną choreografię, przypominającą niemal każdym ruchem sposób poruszania się wersalskich dworzan. Ma też wspaniałych aktorów (…). Dzięki temu wszystkiego akcja biegnie wartko, nie ma ani chwili dłużyzn, o nudzie nie wspominając.

    Premierowe przedstawienie „Władzy” zakończyła owacja na stojąco…

    Bożena Dobrzyńska, www.mojradom.pl, 19.03.2016

     

    Z komentarzy internautów:                

    Rewelacja. To niesamowity spektakl. Gra aktorów, muzyka, dekoracje i kostiumy budują niesamowitą atmosferę. Trzy godziny minęło jak jedna chwila. Siedziałam zauroczona i z każdą chwilą kochałam ich coraz bardziej... Gratuluję!

     

    Jarosław Rabenda - rewelacja! Andrzej Bubień jak zwykle zrobił spektakl najwyższych lotów.

     

    Wspaniała premiera. Cudowna gra, efekty, scenografia i muzyka. Gratulacje!

     

    To było święto teatru!

    "Władza" - w piątek odbyła się premiera niewątpliwie jednego z najlepszych spektakli w historii Teatru Powszechnego w Radomiu.

     

    Gorąco polecam ten spektakl. Gratuluję tak udanej premiery. Radomski teatr trzyma poziom J

     

     

    Zapraszamy : 31 marca 2017 r. o godz. 18.00         1 , 2 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy