Facebook YouTube
 
« wróć do MUZYKA
 • 05-07-2021

  Młynarski/Nahorny. Koncert w muszli koncertowej

  Piosenki Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Nahornego 

  w 80 rocznicę urodzin 

  śpiewają Agnieszka Wilczyńska i Janusz Szrom


  11 lipca 2021 (niedziela), godz. 18.00

  Muszla Koncertowa w parku im. T. Kościuszki

  Wstęp wolny


  W 2021 roku przypada 80. rocznica urodzin dwóch wybitnych twórców polskiej sceny: Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Nahornego. Koncert zawiera materiał z płyt „Pogadaj Ze Mną”- płyta zdobyła status Złotej Płyty, płyty „ Tutaj mieszkam” – Fryderyk 2016, a także utwory pochodzące z innych okresów ich współpracy. 

  Poniżej przedstawiamy tekst, którym Wojciech Młynarski zachęcał do wysłuchania płyty „Pogadaj ze mną”

  Ta płyta (Pogadaj Ze Mną) powstała z inspiracji muzycznej. Tekst jest tu służebny względem muzyki. Włodzimierz Nahorny dał mi 16 skomponowanych przez siebie melodii i dawno już nic mi się tak nie spodobało. W tych kompozycjach w rytmach bossa-novy, samby, swingu czy jazzowej ballady było mnóstwo liryzmu i dramatyzmu, delikatności i energii. Na te melodie chciałoby się śpiewać o miłości, radości, czułości i wiecznej potrzebie nadziei. To wszystko w tych melodiach usłyszałem i te treści starałem się odczytać w moich tekstach. Spróbowałem stworzyć w moich tekstach pewien świat ludzkich uczuć, które są uniwersalne. Reszty dokonali aranżerzy – K. Herdzin i A. Jagodziński, wszyscy świetni muzycy i wszyscy wykonawcy, których nazwiska znajdują się na okładce. 

  Pozostaje pytanie, jaka jest artystyczna wartość tego przedsięwzięcia, czy trafia ono w gust i zapotrzebowanie publiczności? Tu odpowiedź nie jest prosta. Nam, twórcom wydaje się, że ta płyta będzie miała swoich odbiorców. Bo przy zalewie piosenki, która jest wytworem bieżącej mody, zawsze jest wysepka, na której znajdą się piosenki jak z tej płyty. Piosenki nie schlebiające taniemu gustowi, odwołujące się do bardziej wysublimowanych uczuć. I co najważniejsze – napisane sercem i zabiegające o ludzkie serca. Na słuchanie takich właśnie piosenek chcę Państwa namówić. Życzę przyjemnych wrażeń. Wojciech Młynarski

  Wykonawcami koncertu są:

  Agnieszka Wilczyńska – śpiew

  Janusz Szrom – śpiew

  Andrzej Jagodziński– fortepian

  Andrzej Łukasik – kontrabas

  Sebastian Frankiewicz-perkusja
« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy