Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 06-07-2021

  Monumentalne rzeźby z Nowego Jorku już niedługo w Polsce

  wystawa w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

  Szanowni Państwo,

  Monumentalne rzeźby wyruszyły w rejs z Nowego Jorku do Polski!

  Po wielu miesiącach intensywnej pracy cztery kontenery z monumentalnymi rzeźbami Ursuli von Rydingsvard wyruszyły w rejs z Nowego Jorku do Polski. Tym samym rozpoczęły się przygotowania do oficjalnego otwarcia wystawy URSULI VON RYDINGSVARD pt. TYLKO SZTUKA w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

  Pokaz w Centrum Rzeźby Polskiej, obejmujący rzeźby wykonane z drewna cedrowego, zwierzęcych jelit, żywicy poliuretanowej, rysunki oraz instalację jest reprezentatywnym przekrojem twórczości Ursuli von Rydingsvard. Rzeźby zostaną zaprezentowane w Muzeum Rzeźby Współczesnej, Galerii Oranżeria i wyjątkowej przestrzeni parkowej, gdzie można będzie oglądać prace "Pierwsza", "Scratch" i "Elegantka".

  Wystawa Ursuli von Rydingsvard, artystki o polskich korzeniach, ale mieszkającej i tworzącej w Nowym Jorku, zostanie zaprezentowana w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w terminie 21.08-26.09.2021. Już teraz zapraszamy na wernisaż w sobotę, 21 sierpnia 2021 o godz. 14.00.

  Jesienią wystawa zostanie zaprezentowana w Muzeum Narodowym w Krakowie i Łazienkach Królewskich w Warszawie.

  Ursula von Rydingsvard jest jedną z najbardziej znanych artystek w Stanach Zjednoczonych. Jej prace można spotkać w najważniejszych kolekcjach i miejscach sztuki, takich jak nowojorskie Museum of Modern Art, Metropolitan Museum of Art, Madison Museum of Contemporary Art w Wisconsin, National Gallery of Art w Waszyngtonie, San Francisco Museum of Modern Art, Whitney Museum of American Art, Park Rzeźby Storm King Art Center pod Nowym Jorkiem i wielu innych ważnych instytucjach kultury i nauki.

  W czasie swojej ponad czterdziestoletniej praktyki artystycznej Ursula von Rydingsvard zdobyła umiejętność przekraczania kulturowych granic, które obrazują jej rozwój intelektualny i psychologiczny. Jest jedną z nielicznych rzeźbiarek na świecie operujących w sposób wyjątkowy monumentalną formą, łącząc precyzję i pracowitość przypominającą twórców średniowiecza z nowoczesną sztuką abstrakcyjną, której nadała własny niepowtarzalny charakter.

  ///

  ------

  Logo CRP

  Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
  Centre of Polish Sculpture in Orońsko
  ul. Topolowa 1, 26-505 Orońsko
  Tel.: +48 48 618 40 27, +48 48 618 45 16
  Fax: +48 48 618 44 89
  E-mail: sekretariat@rzezba-oronsko.pl
  www.rzezba-oronsko.plwww.sculpture.art.pl

« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy