Facebook YouTube
  • 30-01-2013

    Najnowsza płyta R.O.K.

    Najnowsza płyta R.O.K.
    Na płycie znalazły się Serenada, Sinfonietta nr 2, Sinfonietta na orkiestrę smyczkową i Koncert altówkowy w wersji na wiolonczelę i orkiestrę kameralną. Nagranie zostało zrealizowane w czerwcu ubiegłego roku w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Radomską Orkiestrę Kameralną poprowadził Maciej Żółtowski, dyrektor naczelny i artystyczny Orkiestry. W nagraniu wzięli udział jedni z najlepszych solistów młodego pokolenia: wirtuoz fletu Łukasz Długosz, oraz wybitny wiolonczelista Rafał Kwiatkowski.

     

    Płyta jest dedykowana Krzysztofowi Pendereckiemu z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 80-tych urodzin mistrza.

    Pomysł nagrania kolejnego krążka R.O.K. zrodził się już w 2010 roku podczas nadania nowej Sali Koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych imienia Krzysztofa Pendereckiego.

    Jest to także wynik chęci promocji przez R.O.K. muzyki współczesnej, której maestro jest najznamienitszym przedstawicielem.

     

    Cieszy także fakt, że Krzysztof Penderecki z wielkim uznaniem wypowiada się na temat Radomskiej Orkiestry Kameralnej, którą po raz kolejny mógł ocenić podczas Koncertu Finałowego Konkursu Kompozytorskiego Arboretum, kiedy był jedynym jurorem drugiego etapu konkursu.

     

    Najnowsze płyty Radomskiej Orkiestry Kameralnej będzie można nabyć w najlepszych sklepach płytowych oraz w kasie R.O.K.

    ŁUKASZ DŁUGOSZ uznany przez krytyków za „jednego z najwybitniejszych flecistów swojej generacji”. Absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium (Niemcy), Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryż oraz Yale University w New Haven (USA) .

    Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych: m.in. w Paryżu (Francja), Monachium (Niemcy), Odense (Dania), Viggiano (Włochy).

    Koncertuje jako solista i kameralista w Europie, Azji i USA. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi. Występował m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku, w Musikverein-Goldener Saal we Wiedniu, Konzerthaus we Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Grał pod batutą takich gwiazd jak Zubin Mehta, James Levin, Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Helmuth Rilling, Jerzy Maksymiuk.

    Jest wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora.

    Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz CD w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską.

    Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe takie jak: BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio PR2, NDR, Radio France, RMF Classic.

    Juror międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji.

    Za wybitne osiągnięcia otrzymał szereg prestiżowych nagród m.in:Gasteig-Musikpreis (Niemcy), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego(Polska),Zeit-Preis ( Niemcy), Deutsche Stiftung Musikleben (Niemcy).

    Narodowy Bank Polski sfinansował film telewizyjny o artyście, pokazywany na antenie TVP1 i TV Polonia.

    W styczniu 2010 artysta zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.

     

     

    Rafał Kwiatkowski już od najmłodszych lat zwyciężał w licznych młodzieżowych konkursach w Polsce i USA, ale solistyczną karierę na światowych estradach rozpoczął dzięki I nagrodzie w 1999 r. zwyciężył w Światowym Finale Konkursu „Young Concert Artists” w Nowym Jorku a w 2002 r. Kilkakrotnie otrzymywał stypendia Ministerstwa Kultury, m.in. stypendium „Młoda Polska” dla wyróżniających się młodych artystów a w 1999 r. za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymał Paszport „Polityki”.

    Urodził się w rodzinie muzyków w Warszawie i tam rozpoczął naukę gry na wiolonczeli pod kierunkiem Jerzego Ługiewicza. W latach 1993-94 studiował u Cecylii Barczyk w Baltimore (USA), a następnie kształcił się w Warszawie w klasie Andrzeja Orkisza otrzymując w 2002 r. dyplom z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. F. Chopina oraz medal „Magna cum Laude”.

    Wiolonczelista koncertował oprócz Europy w obu Amerykach, Afryce i Azji a podczas japońskiego tournée wystąpił m.in. z recitalem w Suntory Hall w Tokio. Po nowojorskim debiucie w Y Hall oraz koncercie kameralnym w Carnegie Hall (1999) wielokrotnie odbywał tournée po USA. Koncertował jako solista z wieloma zagranicznymi orkiestrami – m.in. w Bogocie, Santiago, Los Angeles, Moskwie, Helsinkach, Budapeszcie, Palermo, Astanie oraz z Filharmonią Monachijską. W kraju regularnie występuje i nagrywa z takimi zespołami jak: Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, NOSPR, Polska Orkiestra Radiowa oraz Filharmonia Narodowa

    Oprócz działalności solistycznej Rafał Kwiatkowski z zamiłowaniem uprawia kameralistykę oraz uprawia działalność pedagogiczną w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

    Rafał Kwiatkowski reprezentowany jest przez Impresariat Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.



Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy