Facebook YouTube
  • 15-05-2017

    Noc Muzeów

    Noc Muzeów w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia

    To będzie jedyna i niepowtarzalna taka noc w tym roku. Elektrownia jako jedyna instytucja Noc Muzeów rozpocznie już po południu. - A to ze względu na wyjątkową wystawę tańczących kwiatów, które potrzebują słońca – mówi Zbigniew Belowski, zastępca dyrektora ds. artystycznych Elektrowni.

    Oprócz wystawy Aleksandre’a Danga „Tańczące kwiaty” goście będą mogli także obejrzeć mural w ramach wystawy Marcina Podolca „Morze po kolana”. Po wystawach oprowadzi przewodnik.


    Przygotowaliśmy:

    - zwiedzanie wystaw – to już od godz. 15 do godz. 1.00

    - występ jazzowy „Tribute to Andrzej Przybielski” oraz koncert zespołu Backspace - godz. 21.00

    - przegląd artystów sztuki współczesnej, którzy zajęli się tworzeniem pełnometrażowych filmów fabularnych pod hasłem „Od sztuki do kina”

    - Walser, Sci-Fi, reż. Zbigniew Libera, Polska 2015 (78’) – godz. 18.30

    - Andrzej Wajda: Moje inspiracje, dokumentalny, reż. Andrzej Wajda, Marek Brocki, Polska 2016 (60’) – godz. 20.00

    - Słońce, to słońce mnie oślepiło, dramat, reż. Anna Sasnal, Wilhelm Sasnal, Polska 2016 (74’) - godz. 21.30


    Atrakcją wieczoru będzie blok koncertowy.

    Pierwszy to występ poświęcony muzykowi Andrzejowi Przybielskiemu „Tribute to Andrzej Przybielski”. W programie koncertu znajdą się zarówno utwory zawarte na płycie, m.in. Motyw Afro, Góru, Afro Blues, W Arce jak i inne zaaranżowane na ten skład kompozycje Andrzeja Przybielskiego, a także utwór tradycyjny grany niegdyś przez niego w stylistyce dixilandowej. W programie nieprzypadkowo pojawi się również aranżacja Hejnału Bydgoszczy.

    Zespół tworzą: Maciej Fortuna – trąbka, Marcin Gawdzis – trąbka, Wojciech Jachna – trąbka, Tomasz Kudyk – trąbka, Piotr Schmidt – trąbka, Maurycy Wójciński – trąbka, Jakub Kujawa – gitara, Grzegorz Nadolny – kontrabas oraz Grzegorz Daroń – perkusja.

    Backspace to jedna z najbardziej oryginalnych grup na polskiej scenie muzyki improwizowanej. Zespół powstał w 2013 roku. Muzycy z powodzeniem łączą̨ brzmienia akustycznego akordeonu i elektrycznych skrzypiec z możliwościami współczesnej technologii. Dialog, interakcja, improwizacja, live sampling oraz kreatywne wykorzystanie programów komputerowych (Ableton Live), efektów elektronicznych, a nawet przedmiotów codziennego użytku, pozwoliły stworzyć́ unikalne brzmienie i niepowtarzalny język muzyczny zespołu. W muzyce grupy odnajdziemy inspiracje zarówno muzyką symfoniczną, minimalizmem, stylem „tintinnabuli”, poprzez nordic new jazz, aż̇ po ambient, electro i house.


    Wstęp na wystawy bezpłatny. Blok koncertowy – 5 złotych, bilet do kina na jeden seans 5 złotych. Ilość miejsc na widowni ograniczona. Wszystkie filmy dla widzów od 15 roku życia.


Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy