Facebook YouTube
 • 03-12-2019

  Ogłoszenie laureatów na najciekawszy plakat Gombrowiczowski


  KONKURS NA PLAKAT GOMBROWICZOWSKI
  TEATR POWSZECHNY W RADOMIU


  Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu przy wsparciu Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz Muzeum Plakatu w Wilanowie ogłosił zamknięty Międzynarodowy  Konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski.


  Do udziału w konkursie zostali zaproszeni wybitni artyści: Justyna Czerniakowska, Małgorzata Gurowska, Anna Wieluńska, Agnieszka Ziemiszewska, Julia Zuzina, Michał Batory, Sławomir Kosmynka, Mateusz Machalski, Paweł Ryżko, Aleksander Walijewski.


  2 grudnia 2019r w siedzibie teatru jury w składzie: Małgorzata Potocka (dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego  w Radomiu), Mariusz Knorowski (kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie), Tomasz Tyczyński (kurator Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli), Wojciech Leder (artysta malarz, profesor ASP w Łodzi),  oceniło prace i przyznało następujące nagrody:

  Za pierwsze miejsce -  6000zł - dla Michała Batorego 

  Za drugie miejsce -  4000zł dla Justyny Czerniakowskiej 

  Za trzecie miejsce -  3000zł dla Anny Wieluńskiej


  Wyróżnione plakaty zostaną zaprezentowane w Radomiu w dniu inauguracji XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, a także na pokonkursowych wystawach w różnych galeriach w Polsce. 


  Teatr Powszechny w Radomiu od 1993 r. jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego - jednego z najważniejszych polskich festiwali teatralnych, który jest realizowany w cyklu biennalowym. Jest to impreza, która od początku swojego istnienia ma charakter interdyscyplinarny, łączący teatr, naukę, krytykę, sztuki plastyczne, muzykę, film. Pomiędzy kolejnymi edycjami Festiwalu Gombrowiczowskiego,  w różnych formach analizujemy dzieła pisarza, mi. in. poprzez wystawy, warsztaty teatralne, spotkania z twórcami literatury. W tym roku rozpoczął stały konkurs na plakat gombrowiczowski, który będzie promował Festiwal. 


  Konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski  realizowany jest w ramach zadania XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski.


  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyPogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy