Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 06-05-2018

  Po powrocie z majówki zapraszamy do biblioteki.

  Po powrocie z majówki zapraszamy do radomskiej biblioteki. Zapewniamy, że... będzie się działo!

   

  • Już od 2 maja w filii nr 16 przy ul. Baryckiej 2 można oglądać wystawę Wyliczanka - fotografie Pawła Putona ukazujące radomskie latarenki adresowe.  Zaprezentowane zostaną na niej zdjęcia wybranych latarenek, pokazujące różnorodność ich formy i kształtu, wynikające tak z szerokiego przedziału czasu w jakim powstawały, jak i indywidualnej inwencji ich twórców. Niezwykły urok latarenek ukazany zostanie także poprzez bogactwo liternictwa, piękno kroju cyfr i wiele innych z pozoru nieistotnych szczegółów, jakie dostrzec można na tych niewielkich skrzyneczkach adresowych.
  • 7 maja 2018 roku o godz. 16.00 w ramach kolejnej odsłony Akademii zdrowia Forever odbędzie się spotkanie poświęcone zdrowemu trybowi życia. Czy fitness jest tylko szaleństwem chwilowej mody? Czy wynika on z głębszych powodów? O potrzebie uprawiania gimnastyki rekreacyjnej, modelowania sylwetki i po prostu pobudzania ciała do fizycznej aktywności będziemy rozmawiać z przedstawicielami fitness klubu Mrs. Sporty. Na to spotkanie zapraszamy do filii nr 16, ul. Barycka 2
  • 8 maja 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się natomiast otwarcie pokonkursowej wystawy fotografii Radomskie Zaułki KsiążkiEdycja II: Ulica Piłsudskiego połączona zrozstrzygnięciem konkursu Tematem drugiej edycji konkursu była zabytkowa ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu, która w tym roku obchodzi 130-lecie. Jak sfotografowali ją uczestnicy konkursu? Na co zwrócili szczególną uwagę? Tego dowiemy się podczas otwarcia wystawy. Impreza wpisuje się w obchody Tygodnia Bibliotek, współorganizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Na to wydarzenie zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 12, sala 36. a godzinę później.... 

  Czas burz i namiętności – otwarcie zbiorowej wystawy fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, czyli przechodzimy do Małej Galerii RTF

  • 9 maja 2018 roku o godz. 12.30  w filii nr 16 przy ul. Baryckiej 2 porozmawiamy z małymi czytelnikami O niesfornym żelazku i duuużym kłopocie… Spotkanie inspirowane będzie książką obrazkową Iwony Chmielewskiej Kłopot i odbędzie się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Prowadzenie: Marta Trojanowska.
  • 9 maja 2018 roku o godz. 17.00 kolejna odsłona cyklu podróżniczego realizowanego w filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9). Tym razem w podróż zabierze naLeszek Szczasny - podróżnik, filozof i niezależny globetrotter, autor książki Świat na wyciągnięcie ręki, w której barwnie opisuje podróże po Europie i Bliskim Wschodzie oraz zachęca do odkrywania świata na własną rękę.

   

  • 10 maja 2018 roku o godz. 10.30 w ramach Dwójkowej Akademii Czytelnika zapraszamy najmłodszych na zajęcia literacko-ruchowe dla przedszkolaków Przyjaciel - czyli kto?, które poprowadzi Aleksandra Michalska. Miejsce spotkania: Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A.
  • 11 maja 2018 roku szykujemy wielką ucieczkę... Zainteresowanych zapraszamy na godz. 9.00 do filii nr 16 (ul. Barycka 2) Ucieczka z biblioteki to impreza czytelnicza zorganizowana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek na bazie popularnych escape room. Dla wszystkich, którzy lubią czytać i nie boją się myśleć. Impreza współorganizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

  Tego samego dnia o godz. 10.00 odbędzie się także Turniej wiedzy o książce i bibliotece - impreza czytelnicza skupiona wokół książki i biblioteki, zorganizowana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2018, który w tym roku przebiega pod hasłem (Do)Wolności Czytania. Na książkowe zmagania zapraszamy do filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9).

  • Tydzień kończymy w filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) otwarciem wystawy Pół żartem, pół serio – fotografie Katarzyny Gębskiej. Zapraszamy 11 maja o godz. 18.00.

  Autorka wystawy o sobie: „Przygodę z fotografią zaczęłam 5 lat temu. Fotografuję z radością wszystko to, co tylko przyjdzie mi do głowy np. kompozycje przedmiotów, kwiatów i innych drobiazgów, które przemawiają do mnie np. kolorystycznie. Pasjonuje mnie i zachwyca także fotografowanie ludzi. Lubię portrety melancholijne, ale także takie, na których uchwycony uśmiech zaraża optymizmem. Między innymi stąd tytuł wystawy, choć nie jest to jedyne jego wytłumaczenie”.

« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy