Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 09-05-2017

  Początek maja w bibliotece...

  Do biblioteki warto zajrzeć bez względu na pogodę, ale w przypadku braku wiosny za oknem - tym bardziej. Przygotowaliśmy dla Państwa bowiem wiele ciekawych ekspozycji, na które serdecznie zapraszamy:

  Od 2 maja w filii nr 16 (ul. Barycka 2) można oglądać wystawę prac plastycznych młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Zwoleniu. Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Zwoleniu istnieje od 2006 roku. Młodzież uczęszczająca do niego zdobywa kwalifikacje zawodowe i jednocześnie ma możliwość ukończenia gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Uczestnicy zainteresowani twórczością artystyczną mogą rozwijać swoje pasje w kole "Ekspresji Plastycznej" pod kierunkiem art. plastyka Jadwigi Snopczyńskiej-Wrochny. Od 2006 roku młodzież ta regularnie uczestniczy w warsztatach artystycznych, w Centralnych Prezentacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej, jest obecna na Festiwalu Kultury Młodzieży OHP, na wojewódzkich i ogólnopolskich plenerach malarsko-rzeźbiarskich, w konkursach plastycznych i fotograficznych. Prace młodzieży niejednokrotnie zostały wyróżnione i nagrodzone. Ekspozycję można oglądać do 30 czerwca 2017 r.

  9 maja o godz. 18.00 w Małej Galerii RTF (Biblioteka Główna. ul. Piłsudskiego 12) odbędzie się natomiast otwarcie zbiorowej wystawy fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego pt. Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył matkę. 

  11 maja o godz. 18.00 (Biblioteka Główna. ul. Piłsudskiego 12) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Marka Maja "X" - choć tytuł jest bardzo enigmatyczny, wszystko wyjaśni się, gdy zobaczą Państwo ten szczególny cykl prac. Więcej o autorze ekspozycji w załączeniu. 

  Wciąż można także oglądać plenerową wystawę poświęconą ul. Piłsudskiego w Radomiu "Dzieje ulicy Piłsudskiego w kadrze"- archiwalne fotografie zostały wyeksponowane na zabytkowym ogrodzeniu biblioteki. Lokalizacja nie jest oczywiście przypadkowa - wystarczy porozglądać się dookoła, żeby zobaczyć, jak ulica wygląda dzisiaj... Sponsorem sentymentalnej ekspozycji jest Galeria Słoneczna.

  Ale ponieważ nie tylko sztuką żyje człowiek, przygotowaliśmy także w tym tygodniu dwa spotkania:

  Już dziś, 8 maja o godz. 16.00 w filii nr 16 (ul. Barycka 2) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Akademia Zdrowia Forever. Tym razem zatytułowane będzie następująco: Czy można żyć zdrowo z nawykami? Wpływ środowiska i wychowania na nasze życie. Poprowadzi go psycholog Magdalena Znosko.

  Mamy także propozycję dla najmłodszych czytelników:

  12 maja o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Krupą, radomskim bajkopisarzem i autorem książek o Radomiu. Na to spotkanie zapraszamy do filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9).

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy