Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 30-03-2018

  PREMIERA: „Detoks” – debiut literacki Krzysztofa Domaradzkiego

  Autor: Krzysztof Domaradzki

  Tytuł: Detoks

  Data premiery: 4 kwietnia 2018


  Wydanie pierwsze

  Już 4 kwietnia do księgarń trafi „Detoks”, debiutancka powieść Krzysztofa Domaradzkiego. To początek cyklu kryminalnego
  z komisarzem Tomkiem Kawęckim. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca.


        Akcja powieści rozgrywa się we współczesnej Łodzi. To opowieść
  o komisarzu Tomku Kawęckim – zdolnym śledczym, borykającym się
  z osobistymi problemami i mroczną przeszłością – który z grupą policjantów próbuje rozwikłać zagadkę brutalnego zabójstwa 24-letniej studentki.

         Powieść prowadzi czytelników po mrocznych zakamarkach miasta: zapuszczonych osiedlach, zdewastowanych kamienicach, odstręczających spelunach. Wszędzie tam, gdzie rozgrywają się codzienne ludzkie tragedie. Gdzie nie sięga światło.


         „Detoks” jest wielowątkową powieścią kryminalną. To książka nie tylko o policjantach ścigających psychopatycznego zabójcę, ale również
  o demonach, które tkwią w każdym z nas. Przeważnie ukryte, pojawiające się dopiero w momentach próby, obnażające ludzkie słabości. To szorstka, niepokojąca i wciągająca opowieść o złu.


  Fabuła „Detoksu”
       Zabiedzone osiedle miasta. Odrapana kamienica. Wynajęte mieszkanie na czwartym piętrze. A w nim krew. Wszędzie krew. Spływająca ze ścian. Kapiąca ze zniszczonego łóżka. Sącząca się z rozkawałkowanego ciała 24-letniej Martyny Bułeckiej. Żadnych śladów sugerujących, kto mógł ją zabić. Ani dlaczego to zrobił. Ani jak go złapać.


      Komisarz Tomek Kawęcki, jeszcze parę lat wcześniej utalentowany śledczy, dziś jest wypalonym, samotnym alkoholikiem. Ale tylko on daje nadzieję na rozwikłanie sprawy zabójstwa kobiety, pod warunkiem że zdoła wziąć się w garść i zechce współpracować z kolegami. Tymczasem szczególnie młoda sierżant Magda Giętka budzi w nim nieuzasadnioną niechęć.
         Szukając zabójcy Martyny Bułeckiej, policjanci zapuszczają się
  w najbardziej zdegenerowane rejony Łodzi. Poznają świat dewiantów, prostytutek i narkomanów, zblazowanych studentów i wykładowców, wykolejeńców balansujących na granicy prawa, skorumpowanych prawników i zdeprawowanych dziennikarzy. Przekonują się, że ludzie przeważnie nie są takimi osobami, za jakie się podają, a niektórych policjantów od przestępców różni jedynie mundur.

       Wśród sfrustrowanych członków zespołu śledczego coraz częściej dochodzi do tarć. Sytuację dodatkowo komplikuje odkrycie związku pomiędzy zabójstwem Martyny Bułeckiej a sprawą sprzed czterech lat. Wówczas w małej wsi nieopodal Łodzi w podobny sposób została zamordowana nastoletnia dziewczyna. Tyle że sprawca tamtego zabójstwa został schwytany i osądzony.


  Tragiczna pomyłka? A może celowe działanie…


  „Detoks” to pierwsza, licząca ponad 500 stron część cyklu kryminalnego o komisarzu Kawęckim.

  ***

        Krzysztof Domaradzki (ur. 1989) to łodzianin mieszkający w Warszawie. Jest absolwentem Dziennikarstwa
  i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2013 roku pracuje
  w magazynie „Forbes”, w którym rozmawia z najbogatszymi Polakami, przedstawia historie czołowych polskich przedsiębiorców oraz opisuje trudne związki sportu i biznesu. Jego teksty ukazywały się̨ m.in. w serwisach internetowych „Newsweeka” i „Przeglądu Sportowego”, na portalach Onet oraz Weszło. Uwielbia uprawiać́ sport, czytać́ kryminały i analizować́ najbardziej pokręcone umysły. „Detoks” to jego debiut literacki.   
« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy