Facebook YouTube
Dobry Optyk
« wróć do MUZYKA
 • 23-09-2020

  Reggae we Wsoli - zaproszenie na koncert

  Słoneczne rytmy u Gombrowicza 


  Emilia Witkiewicz, znana jako EMiliYAH oraz jeden z najlepszych zespołów reggae’owych w Wielkiej Brytanii, MightyZ All Stars zagrają w niedzielę w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Gościnnie wystąpi Włodek Kinior Kiniorski, który zagra kilka utworów ze wspólnej płyty z Emiliah i MightyZ All Stars.  


  Na początku jesieni Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na słoneczne jamajskie rytmy, okraszone jazzem i bluesem. Na plenerowej scenie wystąpi EMiliYAH & The MightyZ All Stars – w koncercie pod tytułem „JEDNA MIŁOŚĆ”. 

  EMiliYAH, znana również jako Emilia Witkiewicz to wszechstronna wokalistka. Na swoim koncie ma występy z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. Karolakiem, Jagodzińskim czy Bogackim. 

  W wykonywanym przez siebie reggae łączy wiele brzmień. Jak mówi, „muzyka nie ma koloru , czasu ani gatunku – po prostu jest i płynie”. Rodzinne pokrewieństwa i koligacje sprawiają jednocześnie, że jej występ w muzeum literackim nabiera dodatkowych smaczków, Emilia Witkiewicz jest bowiem stryjeczną prawnuczką Witkacego.  

  Artystka wystąpi z jednym z najlepszych zespołów reggae'owych w Wielkiej Brytanii. Członkowie All Stars występowali lub współpracowali z takimi legendami jak m.in. Lee Scratch Perry, Dredzone, Susan Cadogan, Janet Kay, Luciano, Aswad. Z EMiliYAH nagrali dwa mini albumy: Power i Easy oraz singiel Army. Zespół ma na koncie udział w wielu festiwalach w Wielkiej Brytanii.  

  Gościnnie wystąpi Włodek Kinior Kiniorski, który zagra kilka utworów ze wspólnej płyty z Emiliah i MightyZ All Stars- "IMAGINATION" 

  Koncert odbędzie się we Wsoli, w niedzielę, 27 września. Początek o godzinie 17.00 (scena plenerowa).  Wstęp wolny.  

  Bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli odjedzie o godzinie 16.00 z przystanku przy ulicy Chrobrego/Czysta (kierunek Michałów). Powrót do Radomia po spektaklu około godziny 19.00. Ze względów sanitarnych w autobusie może być zajęta tylko połowa miejsc. 

  Muzeum prosi osoby, które wybierają się na koncert o wydrukowanie, przeczytanie i podpisanie specjalnego oświadczenia (do pobrania na stronie muzeum). Podpisany dokument można zabrać ze sobą i przekazać pracownikom przy wejściu na teren placówki.


  Zespół gra w składzie:

  EMILIA 'EMILIYAH' WITKIEWICZ – wokal

  Gościnnie Włodzimierz Kinior Kiniorski – saksofon 

  STUART 'MIGHTYZ' INGLIS - gitara basowa

  BRI COTTER - gitara

  J SEALY - perkusja, cajon

  JAMES 'THE JAZZ PRIEST' RICHARDSON - klawisze

  CLINTON 'ROCK' JONES – gitara

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy