Facebook YouTube
 • 10-05-2019

  Spotkanie z blogerką, podróżnikiem, promocja książki o tomaszowskim getcie oraz...

  Szanowni Państwo,
  kolejny tydzień maja obfituje w ciekawe wydarzenia biblioteczne. Spotkanie z blogerką, promocja książki o tomaszowskim getcie, spotkanie z podróżnikiem oraz różnorodne imprezy dla dzieci - na to wszystko i jeszcze więcej zapraszamy w nadchodzącym tygodniu.

  13 maja, godz. 17.00
   
  Żyję. bo czytam. Spotkanie z Barbarą Łopuszyńską, autorką bloga poświęconego propagowaniu czytelnictwa i dzieleniu się pasją czytania książek. W 2017 roku zdobyła za niego statuetkę w kategorii Blog Publiczności w II Radomskim Plebiscycie Blogowym. Spotkanie zorganizowane w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019, które w tym roku przebiega pod hasłem #biblioteka. Na czytelników, którzy przyjdą na spotkanie, czeka niespodzianka.
  Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9
   
   
  14 maja, godz.10:00
   
  Bohaterowie ulubionych baśni – cykliczne spotkanie w ramach Bajkowej Szóstki przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Tym razem porozmawiamy o naszych ulubionych baśniowych bohaterach.
  Filia 6, ul. Kusocińskiego 13 
   
   
  14 maja, godz. 10.30
   
  Księgowir, czyli porywa nas biblioteka – zajęcia literacko-plastyczne zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Prowadzenie: Marta Trojanowska
  Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A
   
   
   
  14 maja, godz. 11.40
   
  Warsztaty edukacji finansowej dla uczniów szkół średnich poprowadzi Lidia Krzyżyk-Chrząstek, trener edukacji finansowej. Podczas warsztatów uczymy młodzież, jak zarządzać własnymi pieniędzmi i mieć odpowiedni stosunek do wartości pieniądza.
  Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9
   
   
  15 maja, godz. 11.00
   
  Dziwne historie książki. Opowieść w odcinkach
  Spotkanie siódme: Książka obrazkowa dla dorosłych?
  Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36
   
   
  16 maja, godz.10:00
   
  Każdy zawód jest ciekawy – opowieść o zawodach na bazie książek „Fach, że ach!” Silvie Sanza oraz „Zawody czyli kim możesz zostać” A. Nożyńskiej-Demianiu. Spotkanie w ramach cyklu: Pokój Pełen Opowieści.
  Filia nr 16, ul. Barycka 2

   
  16 maja, godz. 17.00
   
  „Sen o teatrze. Listy z tomaszowskiego getta” – promocja książki wydanej przez Fundację "Pasaże Pamięci" z Tomaszowa Mazowieckiego
   
  Publikacja jest zbiorem listów i rysunków, jakie słał do swej ukochanej – pochodzącej z Gdańska Edith Blau – dziewiętnastoletni Izrael Aljuhe Orenbach, przebywający w czasie II wojny światowej w tomaszowskim getcie. Izrael, zwany także Lutkiem, założył również w tomaszowskim getcie Mały Teatr Sztuki oraz Koło Artystów. Książka powstała po redakcją dr Justyny Biernat – adiunkta w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk.
  Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36

   
  17 maja, godz. 16:00
   
  Dyskusyjny Klubu Książki – spotkanie oparte na książkach Jany Frey.
  Filia nr 16, ul. Barycka 2
   

   
  17 maja, godz.16.00
  Pod ciemną skórą FilipinSpotkanie z Tomaszem Owsianym
  Gość biblioteki jest podróżnikiem, reportażystą, autorem książek i publikacji prasowych, współpracownikiem miesięcznika „Poznaj Świat”. W ciągu samotnej, ośmiomiesięcznej wyprawy dotarł do górskiego obozu komunistycznej grupy paramilitarnej, mieszkał i pracował z osadzonymi w kolonii karnej, poznał szamana uprawiającego czarną magię. Żył wśród plemion, brał udział w nierzadko szokujących ceremoniach religijnych. Za pokaz podróżniczo-reporterski „Pod ciemną skórą Filipin” uhonorowany został Nagrodą Dziennikarzy oraz wyróżnieniem w kategorii Podróż na kolosach.
  Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9
   
   
  18 maja, godz. 12.00
   
  Od pierwszego słowa – kolejna odsłona warsztatów literackich. Prowadzenie: Karolina Tkaczyk
  Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A
   
   - - - 

  Dział Promocji Książki i Biblioteki

  Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

  ul. Piłsudskiego 12

  26-600 Radom

  tel. 48 362 87 88 fax 48 363 38 18

  www.mbpradom.pl

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy