Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 10-07-2018

  Spotkanie z Emilią Krakowską

  Humorystyczne spotkanie z mistrzem

  Nie brakowało chętnych na spotkanie z aktorką Emilią Krakowską w ramach cyklu Wieczoru z Mistrzem. Spotkanie odbyło się w Mazowieckim Centrum Sztuki Elektrownia w Radomiu. Uśmiechniętą i tryskającą humorem Emilię Krakowską publiczność powitała gromkimi brawami, sama aktorka przywitała się z zebranymi uściskiem dłoni i natychmiast poprosiła o włączenie światła tak, by widzieć zebranych. – A co to przesłuchanie, ja chcę was widzieć – mówiła z charakterystycznym dla siebie humorem.

  Aktorka wspominała graną przez siebie rolę w Teatrze Powszechnym w Radomiu „Wizyta starszej pani”, i jak zaznaczyła, ma z naszym miastem wiele miłych wspomnień. Opowiadała też o roli w filmie „Dziewczęta z Nowolipek” Poli Gojawiczyńskej i przeczytała fragment powieści „Rajska jabłoń” tejże autorki.

  Z uśmiechem odpowiadała na pytania publiczności i chętnie rozdawała autografy.

  To pierwsze spotkanie w ramach cyklu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, na kolejne zapraszają Ignacy Gogolewski, Magdalena Zawadzka czy Daniel Olbrychski – mówi Włodzimierz Izban, pomysłodawca projektu.

  Kolejne spotkanie odbędzie się 28.07.2018, gościem będzie Ignacy Gogolewski, który opowie o swojej roli Antka z „Chłopów” Reymonta.

   Na trzecie spotkanie z Magdaleną Zawadzką zapraszamy 25.08.2018. Powspominamy kultową rolę Baśki w „Panu Wołodyjowskim” Henryka Sienkiewicza.

  Na kolejne spotkania, już po wakacjach, zapraszają: Jerzy Zelnik, Daniel Olbrychski czy Olgierd Łukaszewicz.

  Bilet wstępu na spotkanie – 15 zł, ulgowy dla emerytów i rencistów – 7 zł.

  Informacja pod numerami telefonów: 505 38 28 24 oraz 48 383 60 77

  W letnich miesiącach „Wieczory z Mistrzem” odbywać się będą na tarasie instytucji, a od września o godzinie już we wnętrzu Elektrowni.

  Na prośbę gości wszystkie spotkania odbywać się będą o godzinie 19.00.

   
« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy