Facebook YouTube
« wróć do SZTUKA
 • 05-03-2018

  Spotkanie z poetką Anną Frajlich

  W piątek, 9 marca, radomianie będą mieli okazję spotkać Annę Frajlich - wybitną poetkę, wykładającą na co dzień literaturę polską na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Spotkanie poprowadzi dr hab. Ewa Kołodziejczyk, laureatka Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Jeśli interesujecie się poezją współczesną lub sami podejmujecie poetyckie próby - nie możecie przegapić tego wydarzenia

  https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=2a05f281db&view=att&th=161fa721cdb945e7&attid=0.2&disp=safe&zw

         Anna Frajlich - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego,  poetka, prozaiczka, literaturoznawczyni, doktor slawistyki (New York University). W 1969 wyemigrowała
  z Polski. Mieszka w Nowym Jorku, gdzie pracowała w laboratorium epidemiologicznym Stacji Krwiodawstwa 1971-75, w latach 1976-1981  współpracowała z Wolną Europą, a w latach 1982-2015 wykładała język polski oraz polską  literaturę na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku.

           
            Laureatka Nagrody Fundacji Kościelskich (1980), nagrody Fundacji Władysława i Nelly Turzańskich (2003), Nagrody Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie za całokształt twórczości (2015). Za upowszechnianie kultury polskiej w Stanach Zjednoczonych Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej (2002) oraz Wybitnego Polaka w USA w dziedzinie kultury (2017). Uhonorowana tytułem Ambasadora Szczecina (2008). Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, PEN Clubu Amerykańskiego i PEN Clubu Polskiego, Polskiego Instytutu Naukowego w Nowym Jorku, Fundacji Kościuszkowskiej, oraz slawistycznych organizacji naukowych.

  Utwory jej tłumaczone były na język angielski, francuski, włoski, niemiecki, litewski, rumuński, czeski, rosyjski i ukraiński oraz hebrajski. 

   

   

   Anna Frajlich

  Między nami ocean


  Między nami ocean

  czas przecięty nożem

  tak dalecy oboje

  a zbyteczna pamięć

  jeszcze mi na policzkach dłonie kładzie twoje

  jeszcze twoim ramieniem ogrzewa mi ramię

  a listy telefony książki obietnice

  puste muszle

  i perły się z nich nie wysnują

  codziennie wychodzimy na różne ulice

  tak obcy

  cięte rany

  długo

  czy się goją?


  ***
  Początek spotkania 9 marca o godz. 18 w "Kawiarni Artystycznej" (ul. Parkowa 1). 

  Wstęp wolny.

« wróć do SZTUKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy