Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 08-02-2018

  Spotkanie z twórczością Adriana Szarego

  ,,Świat to bajka''!
  https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=2a05f281db&view=att&th=1616b14dc2370d2c&attid=0.4&disp=safe&zw

  „ŚWIAT TO BAJKA”
  spotkanie z twórczością Adriana Szarego


  W poniedziałek 12 lutego o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na scenę Kotłownia na spotkanie z twórczością znanego radomskiego literata Adriana Szarego. W trakcie wieczoru utwory z tomiku "Świat to bajka" czytać będą uczniowie ZSO nr 6 im. J. Kochanowskiego w Radomiu oraz aktor Teatru Powszechnego Mateusz Michnikowski.


  Serdecznie zapraszamy! WSTĘP WOLNY! Ilość miejsc ograniczona!  Artysta

  W pewnej wiosce żyło trzech braci. Któregoś dnia wybrali się na spacer do lasu. Gdy szli, zobaczyli śpiącego pod drzewem biedaka. Pierwszy z nich opatrzył mu rany. Po wielu latach został lekarzem. Drugi dał mu jeść i pić, a w duchu pomodlił się za niego. W przyszłości stał się księdzem. Trzeci zamyślił się i wzruszył głęboko. Ten został artystą
  ~(ze zbioru Świat to bajka)

  https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=2a05f281db&view=att&th=1616b14dc2370d2c&attid=0.2&disp=safe&zw

  ADRIAN SZARY - (ur. 1983 r. w Radomiu). Absolwent filologii polskiej na UMCS-ie w Lublinie, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, polonista ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, wykładowca UTH, instruktor warsztatów literackich w SCM "Arka", w tym samym mieście. Autor siedmiu tomów poezji, dwóch zbiorów bajek, opowiadań, monodramu, powieści dla dzieci, tekstów piosenek, artykułów naukowych, redaktor ośmiu antologii. Publikował m.in.
  |w Miesięczniku Prowincjonalnym, Bluszczu, Akancie, Migotaniach, sZAFie, Zeszytach Poetyckich oraz na portalach Pisarze.pl i Salon Literacki. Prowadzi bloga Szarówki (http://szarowki.blogspot.com).

  Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, pl. Jagielloński 15

  tel. 48 384 53 22, sms 604 566 406, e-mail: bilety@teatr.radom.pl , www.teatr.radom.pl

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy