Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 18-05-2017

  SPOTSHOT - WARSZTATY FILMOWE, zgłoszenia do 7 czerwca

  SPOTSHOT - MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY FILMOWE

   

   

  Warsztaty filmowe po raz 10. w Radomiu

   

  Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO od pierwszej edycji stwarzają młodym ludziom możliwość samodzielnej realizacji etiud filmowych. Pod okiem doświadczonych filmowców, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i z kompleksowym wsparciem specjalistycznych firm z branży filmowej, uczestnicy warsztatów mają okazję zrealizować własne pomysły na krótkometrażowe filmy oraz zaprezentować efekty swojej pracy na dużym ekranie kina HELIOS, podczas uroczystej gali finałowej. W ubiegłym roku wykładowcami warsztatów byli m.in. reżyserzy: Kuba Czekaj, Marcin Bortkiewicz i Rafael Lewandowski, scenarzysta Cezary Harasimowicz, aktor Antoni Królikowski oraz producent filmowy Derrick Ogrodny.

   

  Reklama społeczna - nowy profil warsztatów

   

  KAMERALNE LATO to jedyny festiwal filmowy w Polsce organizowany we współpracy ze służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

   

  W 2016 roku spot zrealizowany w trakcie warsztatów filmowych KAMERALNEGO LATA stał się częścią całorocznej kampanii społecznej Policji pod nazwą „SMART-STOP”, ostrzegającej przed nieodpowiedzialnym korzystaniem z telefonów komórkowych. W ciągu zaledwie kilku tygodni od publikacji w sieci, spot uzyskał prawie 300.000 wyświetleń.

   

  Niesłychanie pozytywny odbiór społeczny kampanii „SMART-STOP” skłonił organizatorów KAMERALNEGO LATA do sprofilowania warsztatów filmowych pod kątem reklamy społecznej. Warsztaty uzyskają dzięki temu nowy wymiar programowy, uczestnicy będą mogli nabyć unikalne kompetencje, a zrealizowane przez nich materiały filmowe zyskają szansę na szeroką dystrybucję.

   

  Młodzież z Francji, Węgier i Włoch

   

  Do grona partnerów jubileuszowej, 10. edycji KAMERALNEGO LATA dołączyły zagraniczne organizacje branżowe zajmujące się edukacją filmową. Dzięki tej współpracy, osoby biorące udział w warsztatach będą miały okazję zdobyć filmowe doświadczenia w międzynarodowym gronie filmowych pasjonatów z Francji, Polski, Węgier i Włoch.

   

  W ramach warsztatów 4 międzynarodowe grupy szkoleniowe zrealizują atrakcyjne materiały filmowe oraz wezmą udział w serii profesjonalnych szkoleń z zakresu scenopisarstwa, reżyserii, organizacji produkcji, realizacji obrazu, postprodukcji i dystrybucji.

   

  Rekrutacja otwarta do 7 czerwca!

   

  Warsztaty w ramach 10. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO odbędą się w Radomiu w dniach 2-9 lipca 2017 roku. Udział w warsztatach jest bezpłatny. W trakcie pobytu uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie (śniadania i obiady).

   

  W rekrutacji mogą wziąć udział osoby w wieku 16 - 30 lat.

   

  Istotnym warunkiem udziału w warsztatach jest przesłanie pomysłu na scenariusz fabularyzowanego spotu filmowego - reklamy społecznej, który będzie punktem wyjścia do przygotowania finalnych scenariuszy realizowanych filmów.

   

  Formularze zgłoszeniowe, dostępne na stronie www.kameralnelato.pl,  należy dostarczyć drogą pocztową lub osobiście na adres:

   

  Stowarzyszenie FILMFORUM
  ul. Mińska 25 - bud. 8 
  03-808 Warszawa
  (Soho Factory)

   

  Formularz zgłoszeniowy należy wysłać także w wersji elektronicznej na adres: biuro@filmforum.pl.

   

  Regulamin warsztatów jest dostępny na stronie www.kameralnelato.pl

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy