Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 06-04-2018

  Szalony kwiecień w Big Book Cafe


  SZALONY I POKRĘCONY KWIECIEŃ
  W CENTRUM LITERACKIM BIG BOOK CAFE


      Powraca Stand-up Literacki, w tym sezonie pod hasłem „Książki wszech czasów”. Pisarze i dziennikarze, zamiast walczyć z tekstami, poznają tajniki parzenia latte
  i cappuccino, pojawi się Andrzej Franaszek z opowieścią o monumentalnym dziele „Herbert. Biografia”. A także: premiera wiosennego, odświeżającego menu oraz inwazja (nie tylko literackich) gwiazd.


  Kwiecień plecień, bo przeplata trochę premier trochę zabaw! ;-)


      CO SZCZEGÓLNIE POLECAMY WAM W TYM MIESIĄCU? - mówią Anna Król i Paulina Wilk – ciała i dusze Big Book Cafe.

  Macintosh HD:Users:annakrol:Downloads:IMG_2177.JPG

  Ania poleca:

        Powracamy z jednym z ulubionych wydarzeń naszej publiczności – Stand-upem Literackim. Po roku, w którym pisarze wygłaszali z naszej sceny komentarze do współczesności, czas na sprawdzenie, jak wiele z tej współczesności przewidzieli klasycy.  W tym sezonie zaglądamy do książek wszech czasów, przypomnimy m.in.: „Tango” Mrożka, „Ferdydurke” Gombrowicza czy „Potop” Sienkiewicza. Tym razem zadaniem zaproszonych literatów będzie literacka parafraza wybranego dzieła.

       Jako pierwszy wystąpi Wojciech Kuczok w stand-upie pod tytułem „Tango, czyli raport o stanie świata”– czwartek, 26 kwietnia, 20.00 (bilety – 15 pln). Na scenie, oprócz ducha Sławomira Mrożka będą mu towarzyszyć Antoni Pawlicki i Rafał Królikowski w rolach Artura i Edka, zagra duet muzyczny Radex i Bisz.


       Skoro mowa o literackich eksperymentach, to nie możecie przegapić jedynego w swoim rodzaju literacko-dziennikarskiego składu baristycznego. Tylko w Big Book Cafe w role kucharzy, kelnerów, baristów oraz księgarzy wcielą się pisarze: Katarzyna Puzyńska, Wojtek Chmielarz, Agata Passent oraz dziennikarze Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska oraz Maciej Ulewicz.  W ten sposób w najlepszym towarzystwie możecie celebrować z przymrużeniem oka Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To także wkład literatów w budżet Big Book Festiwalu! Wszystkie zarobione przez nich w tym dniu pieniądze powiększą konto tegorocznej edycji (niedziela, 22 kwietnia od 12.00, wstęp wolny).


      W czasie Weekendu Księgarń Kameralnych, który w tym roku współtworzymy, czeka nas maraton herbertowski – zaczniemy w piątek (20 kwietnia, 19.00, wstęp wolny) od aktorskiego czytania wybranych utworów poety. Dzień później (sobota, 21 kwietnia, od 18.00, wstęp wolny) zapraszamy do wysłuchania fragmentów premierowej książki, na spotkanie z Andrzejem Franaszkiem, a nawet na wyjątkową serię „szybkich randek” z autorem biografii Herberta. W ten wyjątkowy weekend spotkacie u nas również Mariusza Bonaszewskiego, Marcina Czarnika, Łukasza Simlata i Łukasza Garlickiego.  Paulina rekomenduje:

        Zapraszam na drugie z serii spotkanie z Katarzyną Tubylewicz, która powraca z elektryzującą opowieścią o literackim południu Szwecji (w piątek, 6 kwietnia, 19.00). To kolejna opowieść z cyklu „Reportaże na głos”. Tym razem poznamy m.in. historię Selmy Lagerlöf, pierwszej laureatki Literackiej Nagrody Nobla.


         Zaczyna się wiosna, a to sygnał, że warto zacząć się zdrowo odżywiać. Zajrzyjcie do w sobotę, 8 kwietnia (od 11.00). Tego dnia będziemy was częstować świeżymi daniami z naszego nowego menu. Dołączy do nas także autorka książki „God food”, warszawska restauratorka Malka Kafka, z opowieścią o własnej filozofii zdrowego jedzenia.


         W kwietniu w Big Book Cafe także szczególnie dużo książkowych premier. Oprócz biografii Zbigniewa Herberta będziemy rozmawiać z Michałem Wójcikiem o dziennikarskim śledztwie i najsłynniejszej polskiej agentce Wandzie Kronenberg (12 kwietnia, 19.00, wstęp wolny), z Ałbeną Grabowską o książce „Kości proroka” (19 kwietnia, o 19.00, wstęp wolny) oraz z Mirą Marcinów o dziejach depresji, melancholii i polskiego szaleństwa (25 kwietnia, o 19.00, wstęp wolny)


      Tuż przed majówką (niedziela, 29 kwietnia, o 11.00, wstęp wolny) redaktorka polskiego Vogue’a Hanna Rydlewska zdradzi swoje patenty na poszukiwanie inspirujących wiadomości kulturalnych w sieci. Jak szukać, żeby nie zbłądzić, co warto wiedzieć, a czego unikać? Przed wolnym długim weekendem warto dowiedzieć się, gdzie skutecznie szukać wartościowej kultury.  Pełny repertuar kwietnia dostępny jest na stronie bigbookcafe.pl/repertuar

  Szczegóły kolejnych wydarzeń znajdziecie również na facebook.com/bigbookcafe.
« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy